Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Videohovory. Odkedy sme nútení pracovať z domu, stali sa pravidelnou súčasťou našich dní. Niektorí s nimi majú skúsenosti, no mnohí nemajú ani len tušenie, aké bizarné situácie počas nich môžu vzniknúť. Preto sme sa spojili s naším šikovným ilustrátorom a rozhodli sa vám niekoľko z nich predstaviť.

1. Technické problémy

Stačí jeden videohovor a skupinka distingvovaných kolegov sa mení na uvrešťané opice s pestrou slovnou zásobou, čo sa vulgarizmov týka. A bodaj by nie. Veď v tomto posr*tom vesmíre nič poriadne nefunguje.

Konečne sa dohodnete na čase. Maruša nakŕmi sedem hladných krkov, Jozef na hajzli dolúšti sudoku, Elena z marketingového – krycie meno brzda – pochopí, do ktorého portu sa zapája USB mikrofón… všetko je na tej najlepšej ceste. A potom to príde. Zlyhanie technického zdroja.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Technické problémy na druhú

Niektoré veci človek nikdy nepochopí. Žijeme v dvadsiatom prvom storočí, v tom istom 21. storočí, v ktorom si astronauti na ISS upiekli čokoládové koláčiky. V tom istom, v ktorom oplodnili samice nosorožca, aj keď samci už vymreli, a v ktorom možno legálne predávať pizzu s ganjou na vrchu. Tak ako?

Ako je možné, že nie sme schopní zostrojiť jeden komunikačný kanál, ktorý by sprostredkoval bezproblémový videohovor?! Aspoň jeden. Keď konečne dovrieskate „počujeme sa“ a naozaj sa začnete počuť, príde podpásovka. Chyba číslo dva. A vzhľadom na to, že na videohovor potrebuješ len dve veci – počuť a vidieť – je jasné, aká.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Hluk v pozadí

Žiješ v tichom dome. Keď žena nemá PMS a sused neskúša cirkulárku, je u vás relatívny pokoj. Žiadne zemetrasenia, andulky, traktory a iné dopravné prostriedky obohatené o klaksón a šoféra-samonasierača, proste nič. Pokoj. Až dokiaľ nezačne konferenčný hovor. V tej rane sa všetko rúca a zrazu máš pocit, akoby si základy položil na bojovom poli.

Za oknom ti vyrastie geriatrická ambulancia plná nadržaných seniorov. Človek nevie, či praskajú postele alebo chrbtové platničky. Na streche pristál vládny špeciál, jeden z týpkov vo vojenskej uniforme bliaka do megafónu „vykupujem kožky, perie“ a zrazu máš v obývačke koňa. A aby toho nebolo málo, tak sused zapne cirkulárku.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Neželaná návšteva

Niežeby kolegovia v živote nevideli decko, čo si žerie šušne, ale aj tak… toho svojho požierača telesných výlučkov by si si radšej nechala pre seba. Smola. Človek mieni, Pán Boh mení a len čo vytiahneš päty z izby, už sa tam krpec rúti. S prstom v nose hádam až po koreň. Nabudúce sa radšej vycikáš do fľaše pod stolom.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Ranné vtáča ďalej doskáče

Ale ty nie si ranné vtáča a nebyť tohto stupídneho online meetingu, ešte by si vykusovala mandle tomu týpkovi z Fakjú pán profesor. Pekný to bol chlapec. V porovnaní s touto pracovnou fraškou ešte krajší. Na rozlepenie očí potrebuješ kávu, na predstieranie entuziazmu dve deci rumu.

Namiesto toho za pochodu zapínaš blúzku a snažíš sa vybaviť si, koľkého dnes vlastne je. V hĺbke duše dúfaš len v dve veci – že v celom meste vypadne internet a že ak náhodou Boh nevyslyší tvoje prosby, aspoň nikto nezistí, že si ešte stále v bdelej kóme. Mám pre teba nepríjemnú správu…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Módne faux-pas

Pracovná zmluva presne definuje, za čo si platený. Nosenie nohavíc počas konferenčných hovorov na zozname nie je, a teda nemáš jediný dôvod sa nimi zapodievať. Na druhej strane, riaditeľka personálneho by to vybehnuté vajce nemusela dobre pochopiť, takže… Fakt si nechceš nabudúce dať niečo menej obscénne?

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Ak si sa v tomto článku našiel, potom ťa určite pobavia aj najlepšie faily z videokonferencií.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť