Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

6 typov fotiek, ktorými ľudia nezmyselne machrujú na sociálnych sieťach

Takéto fotky vo feede ti vždy dokážu zdvihnúť tlak.


Už ako malému ti mama hovorila: „Všetko s mierou.“ Možno to bolo na margo tých desiatich čokolád, čo si si na Mikuláša nadžgal do gágora a reálne hrozilo, že sa nimi zadrhneš, ale aplikovať sa to dá aj inde. Napríklad pri využívaní sociálnych sietí. Niektorí však o tom nemajú ani páru a virtuálnu sféru intoxikujú príspevkami, ktoré by každý radšej oželel. S naším šikovným ilustrátorom sme niekoľko takých dali dohromady. Nájdeš medzi nimi ten, čo pije krv tebe?

1. Pravidelné fotky auta

Fotka jeho auta. Stopäťdesiata štvrtá za posledný týždeň. Už sme ho videli sprava aj zľava, od výfuku až po stierače na čelnom skle, vieme, koľko má nabehané, kedy mu končí emisná, na koľkých kilometroch bude meniť olej… Nestačilo by? V tejto fáze je už každému jasné, že ho ľúbi viac ako frajerku a keby slovenská legislatíva nebola sto rokov za opicami, tak si ho rovno zoberie za ženu (alebo za čo sa to tie autá vlastne berú). Tak nemohol by si už dať na chvíľu pokoj?

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Fotka toho, ako porušuje dopravné predpisy

Jedna ruka na volante, v druhej mobil, noha tlačí plynový pedál na podlahu a šoférovi oproti pravdepodobne dobre stíska polky… ideálna chvíľa na cvaknutie fotky na Instagram. Ručička tachometra za chvíľu vyletí z palubnej dosky, na ruke sa vynímajú drahé značkové hodinky. No existuje snáď pôvabnejšie zátišie? Kam sa hrabú krajinky a nahé ženy s bobuľkou hrozna v ústach. Toto je skutočné umenie. Toto je dar.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Fotka výplaty

Konečne je to tu. Pätnásty deň v mesiaci. Chalanko makal celý mesiac ako blázon, aby za odmenu nafasoval minimálku a namiesto toho, aby sa od žiaľu išiel aspoň dobre opiť, urobí čo? Hodí si to na profil. Len pánboh vie, prečo vlastne. Či už sa tým snaží vyraziť dych brigádujúcim študentom, alebo si reálne myslí, že drží v rukách poriadny balík, je úplne bezpredmetné. Peniaze majú byť na účte alebo v akciách, ale určite nie v ksichtoch virtuálnych priateľov na Facebooku.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Fotka pokuty

Pravidlá sú na to, aby sa porušovali, povedal si pánko a tretíkrát po sebe zaparkoval na mieste pre vozičkára. Čo tam na tom, že chalan nemá nohy… tomuto niekto tesne po narodení vyžehlil mozgové závity, a to je podstatne väčší hendikep. Namiesto toho, aby zaktivizoval vlastnú sebareflexiu a pokúsil sa nájsť aspoň zvyšky chrbtovej kosti, chytí bloček do ruky a spraví si s ním fotku. Na to čajky pôjdu ako na teplé rožky. Určite.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Fotka porušovania vládnych nariadení

Je to vtipné. To, že tisíce ľudí prišli o prácu, niektorí aj o strechu nad hlavou, že nemocnice praskali vo švíkoch, zdravotnícky personál mlel z posledného a iných pacientov nemal kto ošetriť, lebo všetci mali plné ruky s pandémiou. K popukaniu. A úplný strop tejto čiernej komédie je idiot číslo stodvadsaťsedem, ktorý si odmieta nasadiť náhubok, lebo rúška nosia iba ovce. A on predsa nie je ovca – má to aj v bio na Instagrame.

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Fotka dopravnej nehody

Treba uznať, že pár rokov dozadu nemalo ľudstvo ako celok kolektívne tak v hlave nasr*té ako teraz. Niežeby ich trhalo od prirodzenej inteligencie, ale mali aspoň základné morálne zásady. Keď sa stalo niečo zlé, snažili sa pomôcť. Dnes namiesto toho začnú natáčať a dúfajú, že za to na internetoch vyžobrú svojich 15 minút slávy. Jeden sa aj bojí položiť si otázku, kde vôbec budeme za dvadsať rokov.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.