6 typov ľudí, ktorí sa vyskytujú na každej malej dedine

Ak pochádzaš z dediny, tak ich určite poznáš.

Zdroj: © ArtCave Maniac / EMEFKA

Každá malá dedina na Slovensku je separátne univerzum. Separátne univerzum, kde pravidlá vonkajšieho sveta neplatia, kde každý každého pozná a kde ešte aj slepá a hluchá pani Ruženka z tretieho domu naľavo vie, čo si robil v piatok večer skôr, ako ty sám. Nádhera, no nie?

Okrem pani Ruženky však možno na dedine naraziť na rôzne typy. Náš šikovný ilustrátor niekoľko z nich načrtol v tomto článku a my sme presvedčení, že ak si vyrastal na dedine, budú ti dobre známe. Tak schválne, sú?

1. Dieťa – samorast

Rodičia nikdy nevedia, kde to decko vlastne lieta. Koniec-koncov, načo by aj? Dedinu od zvyšku civilizácie delí z každej strany štrková cesta, po ktorej prejde auto dvakrát do roka, na diviaky je zvyknuté, tak čo by sa mu už len mohlo stať? A tak si mladý behá v plienke po poli, zbiera šutre a jahody a zdá sa, že mu je celkom dobre.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Miestny opravár

Dušan je lacnejšia verzia hodinového manžela. Roboty sa nebojí a od pokazenej cirkulárky cez upchatý záchod až po zatekajúcu strechu opraví prakticky všetko, čo treba. Platiť mu netreba, veď ste domáci. Poznáte sa roky a svedomie by mu nedalo spať, keby si od vás zobral čo i len cent. Ale klobáskou zo zabíjačky či sedemdeckou domácej určite nepohrdne…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Dievča ľahkých mravov

Fakt, že na dedine sa ani list nepohne bez toho, aby o tom na druhý deň vedeli všetci, ju absolútne neodrádza. Povesť miestnej radodajky jej vrásky nerobí, veď dievča má svoje priority. A poriadne nízku latku. Stačí, že má feši tetovanie, brucho nad panvou a vie kopnúť do futbalovej lopty a teplo jej lona má zaručené. Ale čo si budeme hovoriť, proti gustu žiaden dišputát.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Tajný poslucháč

Hovorí sa, že na dedine majú ešte aj steny uši, ale načo by im boli? Bohovsky stačí, že má uši tento. Bežne postáva za plotom, „šmíruje“, čo sa deje, počúva cudzie rozhovory a pri priamej konfrontácii sa ani nesnaží obhájiť. Všetci vedia, že to robí a že svoje zistenia rád posúva ďalej. Povedať mu niečo je to isté, ako dať to vyhlásiť do rozhlasu, a preto to nikto preventívne nerobí. Lenže on sa to aj tak dozvie.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Pani podnikateľka

Toto je Stanka. Pani biznismenka so strapatou trvalou a zásterou s kvetinami, ktorá vďaka neoficiálnemu míľovému právu nemá v dedine konkurenciu. Jediné miesto, ktoré sa decentne približuje jej finančnému obratu, je krčma. Jej revírom je pokladňa, tempo blokovania rozhodne nie je vražedné a zbraň? Tak tou musí byť jednoznačne hláška: „Ale, srdénko, z tej dvacky ti ja vydať nemám.“

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Sused – dobrák od kosti

Toto je jeden z tých ľudí, ktorých životným poslaním je dávať, a byť jeho susedom je radosť. Naozaj. Keď narúbe drevo, podelí sa. Keď žena pečie bublaninu, donesie. Keď sa raz za mesiac vydá do mesta, vždy sa spýta, či niečo nepotrebujete, a aj keď ho desaťkrát ubezpečíš, že nie, aj tak čosi dovlečie. A čo je na tom najlepšie? Že nikdy nič nečaká na oplátku. Skrátka, dobrák od kosti, ktorý má už predplatené miesto v nebi.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
14
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
64
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
90
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o najväčšie kraviny, za ktoré kedy vyhodili peniaze

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME