Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 30.5.2024
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Tak a je to tu. Prichádza jar, dni sú zase o čosi dlhšie, počasie zase o čosi krajšie a je len otázkou času, kedy sa na vlastnom balkóne zase staneš otvoreným bufetom pre všetky komáre z okolia. Tešíš sa? V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy pár typov ľudí, ktorých možno s nástupom tohto ročného obdobia pozorovať, a sme zvedaví, či sa v niektorom z nich nájdeš. Tak schválne, ktorý to bude?

1. Ten, čo neznášal zimu

Konečne. Už žiadne zmrznuté ruky na volante, žiadne cencúle z nosa, žiadne stiahnuté polky, keď ráno kráčaš do práce, lebo na Slovensku sa chodníky solia, len keď je Slnko v zákryte s Jupiterom. Žiadnych sedem vrstiev tielok, tričiek, svetrov a búnd, ktoré ti vonku aj tak prefúkne a v autobuse v nich ideš skapať. Namiesto toho slniečko a svet v rozkvete. Ko. Neč. Ne.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Ten, čo zahájil jarné upratovanie

Klasika. Typický prípad tvojej mamy. Akoby prvé lúče na parapete nehlásili príchod jari, ale kontrolu z hygieny, a ona si rozhodne nehodlala urobiť hanbu. Veľké jarné upratovanie by bolo fajn… keby si ho urobila sama tak, ako si to predstavuje. Lenže to nehrozí. Najprv na vás naziape, že jej nepomáhate, potom na vás naziape, že to robíte zle, a potom na vás naziape, lebo to musí prerábať. Očistné. Vskutku očistné.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Ten, čo nemá vonkajší teplomer

Desať stupňov v septembri a desať stupňov v marci je dramatický rozdiel, to vie predsa každý. A tento človek ešte dvojnásobne. Zatiaľ čo na jeseň už vyťahoval zimnú bundu, teraz len čo ortuť teplomera lízne dvojciferné číslo, pred ktorým nie je mínus, tasí ležadlo a slnečné okuliare. Oblečenie volí na základe prítomnosti alebo absencie slnka na oblohe a to, že slnko občas svieti aj na Lomnickom štíte, preňho nie je relevantný argument. Zápal nosových dutín, tras sa. Ide si pre teba.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Ten, čo si to ani nevšimol

V poslednom období asi každý bojuje s otázkou, aký je dnes deň. Možno pondelok, možno sobota, možno deň na nákup a možno deň na stometrovú prechádzku okolo domu. Náš život je limitovaný na štyri steny nášho bytu a výlet pre desať deka vysočiny. Niet divu, že niektorí ani nezaregistrovali, že už je rok 2021, a zmena ročného obdobia? To je úplne mimo ich radaru.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Ten, čo hneď beží do záhrady

Vášniví záhradkári sa na jar tešia hádam najviac. Zatiaľ čo niektorým skape aj kaktus a radšej sa všetkému zelenému (preventívne aj špenátu a brokolici) oblúkom vyhýbajú, títo si starostlivosť o svoje rastlinky náramne užívajú. Je to pre nich relax. A okrem toho, koníček, vďaka ktorému nemusíš jesť tie vodnaté patoky zo supermarketu, ale šťavnaté, voňavé domáce paradajky, je úžasný. No nie?

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Ten, čo má alergie

Je to krásne. Vtáčiky spievajú, deti sa šantia, na oblohe ani mráčika a celá príroda akoby sa opäť prebrala k životu. Stromy kvitnú, kvety kvitnú, všetko kvitne… a on je z toho so sopľom hompáľajúcim sa až niekde pri kolenách k*revsky nadšený. Veď čo je lepšie ako kýchať v intervale každých štrnásť sekúnd? Možnosť dýchať? A privoňať si ku kvetom? Blbosť.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.