Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

S príchodom teplých dní sa čoraz viac ľudí vydáva do prírody. Ak medzi nich patríš aj ty, tak dobre vieš, že sa medzi nimi opakujú určité typy a bez nich by to jednoducho nebolo ono. Náš šikovný ilustrátor dal dokopy šesticu stálic a my veríme, že ak sa aj ty rád túlaš po lesoch, tak ich spoznáš.

1. Ten, čo vkuse funí

Jasné, každý kráča podľa svojich možností, ale tento týpek vyštartoval so zaradenou spiatočkou. Vlečie sa desať metrov za ostatnými, funí ako astmatický ježko dve minúty pred porážkou a každú chvíľu sa pýta, kedy tam už budete. Náhodný okoloidúci by si myslel, že práve dobehol maratón, pritom sa ledva pohol z miesta a ešte aj to sa stihol trikrát oprieť o strom.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Ten, čo sa bojí aj vlastného tieňa

Od vstupu do lesa mu sťahuje polky, lebo čo keď sa náhodou za stromami skrýva medveď? Jaguár? Mäsožravá žirafa prahnúca po ľudskej krvi?! Pri každom zašuchotaní mu vybehne tlak na dvestodvadsať a čím väčšmi sa dvíha vietor, tým sú si všetci istejší, že každú chvíľu skolabuje. Darmo mu človek vysvetľuje, že jediné, čo v týchto lesoch žije, sú ježkovia…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Ten, čo prišiel pozorovať

„Aha, veverička!“ kričí a ukazuje prstom na machuľu v korune stromu, čo môže byť od šišky cez vtáčie hniezdo prakticky čokoľvek. „Pozrite na tie stopy! Tadiaľto určite hopkal králik!“ ženie zase všetkých k akýmsi dierkam v zemi, ktoré pravdepodobne vyhĺbilo decko palicou. Ale necháme ho tak, veď sa z toho teší…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Ten, ktorý videl príliš veľa hororov

Každý druhý béčkový horor začína skupinkou ľudí, ktorí sa stratia v lese. On každý z nich videl, všetky ich pozná naspamäť a nie je ochotný riskovať, že sa v jednom ocitne sám. V sekunde, ako sa dá slnko na ústup, tasí baterku a ženie ostatných ako zduté kozy. Chudák chlapec… keby prišla búrka, asi by sa posr*l.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Ten, ktorý by len jedol

V jeho prípade je jedinou výbavou na túru proviant. Čert ber taký sveter, repelent či karimatku… klobásy sú cesta. Respektíve, klobásy, špekáčiky, chlieb, paštika, tri druhy piva v plechovke a horalka, lebo čo je to svet bez trochy cukru a arašidov. Len vyrazíte, už pizúka, že by si niečoho zobol. Skutočná sranda prichádza až v momente, keď mu to niečo nesadne.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Ten, ktorý nevie žiť bez signálu

Načo sa tri hodiny potiť v turistických topánkach, keď si výsledný výhľad ani nemôže dať na instagram?! No neexistuje. A tak cica krúži s mobilom v ruke, behá od stromu k stromu a čaká, či sa niekde jedna palička zmení na dve a či si nebodaj niektorá rodinka drozdov nezaviedla wifi. Márne. Výdobytky modernej civilizácie sú na míle vzdialené a jej ostávajú len oči pre plač.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť