Sobota 23.10.2021
sk
Alojzia
cz
Teodor
, Theodor

Nákup v potravinách je za posledné mesiace jediné kultúrno-spoločenské vyžitie, ktorého sa ti dostáva. Tak by si si to mal vážiť. Lenže ono je to pomerne ťažké, keď sa na tých istých desiatich štvorcových metroch musíš stretnúť s pestrou plejádou ľudí a nie všetci sú ti práve po chuti. S naším šikovným ilustrátorom sme ich dali niekoľko dohromady a veríme, že ich veľmi dobre poznáš. Sú totiž všade. V každom jednom supermarkete.

1. Zmätená pani

Spokojne si vykračuješ s košíkom v ruke, keď ťa zrazu zastaví pomýlená pani a pýta sa, kde majú sušené slivky. Ani len tričko nemáš vo farbách daného supermarketu, ale keď si ju tak prebehneš pohľadom, asi je rada, že neoslovila regál s cestovinami, a tak sa jej napokon ujmeš. Veď nahonobiť si dobrú karmu nikdy nie je na škodu. Keď sa budeš najbližšie snažiť večer pred barákom zaparkovať, určite sa ti zíde.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Sedlák v meste

Chleba je drahší, platy stále rovnaké. Čo narobíš, je to naprd. Ale vieš, kto s tým nemá absolútne nič spoločné? Predavač. Radový zamestnanec, čo za minimálku vykladá tovar a sedem hodín z ôsmich čaká, kedy mu padla, nemá v kompetencii cenotvorbu, ale to niektorým ľuďom skrátka nevysvetlíš. Tým proste stúpol tlak a potrebujú sa okamžite vyventilovať, inak by nás čakala pohroma globálnych rozmerov.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Urevané decko

Jasné, všetci sme boli deti. Všetci sme jedli vlastné šušne a škrabali sa prstom v zadku, len aby sme si následne mohli k tomu smradu pričuchnúť, ale predsa nie je dieťa ako dieťa. Napríklad to, čo reve na celý obchod, trieska sa o zem a snaží si vydobyť zakázanú sladkosť, je hádam to najhoršie. Keby si to dvadsať rokov dozadu skúsil ty, otec by ti trafil najprv jednu sprava, potom zľava a išli by ste domov. Ale jeho mame? Tej to žily absolútne netrhá.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Spomalený film

Keď si debil, tak si píš, hovorí sa. A niečo na tom bude. Nie je hanba prísť do obchodu vyzbrojený nákupným zoznamom, predsa len tam nikto nechce ísť o desať minút zas, ale fakt ho musí lúštiť zrovna pred regálom? Nemôže sa zaparkovať niekam inam? Nemôže. Tak tam stojí, aký dlhý, taký široký, a ty nevieš, či ho máš preskočiť, alebo sa načiahnuť a dúfať, že sa ti ruka božou silou predĺži o desať centimetrov. Život je krásny.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Stratený deduško

Žijeme v dobe modernej, kde si aj bežný nákup potravín vyžaduje určitú technickú zručnosť. Starší ľudia sa nechytajú. Kiežby len existovala pokladňa, kde by za nich tovar nablokoval niekto iný, kde by nemuseli sami hľadať čiarové kódy a zisťovať, ako ich správne napípať. Kiežby tam bol niekto, koho za to platia, niekto, kto by im v tejto situácii podal pomocnú ruku a oni by nemuseli zdržovať celý chod premávky. Kiežby.

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Hľadač pokladov

Obchody rady praktizujú šokovú terapiu. Včera si tam bol, mlieko bolo v poslednej uličke úplne napravo, dnes si tam zas a po mlieku ani stopy. Vraj je to super marketingová taktika, za noc prehádzať kompletne celý sortiment, ale ty by si toho, čo to vymyslel, najradšej utopil v lyžičke vody. Viac toho totiž nepredajú, len sa im tam zrazu hemží dvesto zmätených ľudí, čo sa cítia ako Alica v krajine zázrakov.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť