Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Poriadok je veľmi abstraktný pojem. To, čo ty považuješ za logicky usporiadané veci v izbe, tvoja mama nazýva bordelom, a to, čo ona vidí ako poriadok, ty ani nevieš slovami opísať. Práve preto sme si v spolupráci s naším šikovným ilustrátorom pripravili niekoľko typov ľudí pri upratovaní. Ktorý z nich si ty?

1. Typ „čo oko nevidí, to srdce nebolí“

Posteľ by mohla stáť na zemi. Ale nestojí. Namiesto toho má nožičky a solídnych pár centimetrov totálnej prázdnoty, ktorej treba nájsť rozumné využitie. Tento človek ho našiel. Je to ideálne miesto na zapadnuté ponožky, použité servítky a skvelá skrýša na tú kopu prachu, čo v záchvate produktivity pozametal a teraz sa mu veľmi, ale že naozaj veľmi nechce ísť po zmeták. Šikovné, nie?

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Typ „aj zajtra je deň“

Zajtra. Upracem to zajtra. To je slovo do bitky, ale má to asi takú váhu, ako keď si povieš, že od pondelka prestaneš žrať blbosti alebo že si naozaj pozrieš už len jednu epizódu. Zajtra budeš unavený, pozajtra vybehneš s kamošmi (do prírody a s rúškom, pochopiteľne), popozajtra budeš rátať kachličky v kúpeľni, a tak sa z milého zajtra stane o týždeň, o dva, možno o tri… a možno nikdy.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Typ „teraz ma zabaví hocičo“

Zrazu je všetko zaujímavé, keď máš robiť niečo, čo vonkoncom robiť nechceš. Tak, ako si bol schopný počas skúškového dve hodiny bezducho čumieť do steny a rozjímať nad nesmrteľnosťou chrústa, tak sa vieš teraz dvadsať minút hrajkať s každou somarinou. Jasné, počas upratovania človek narazí na poklady, ktoré ani nevedel, že má… ale to neznamená, že musíš každú gumičku do vlasov naťahovať na prste a strieľať vzduchom naprieč celou chodbou. Samo sa to fakt neuprace.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Typ mama

Mamy. Sú to úžasné ženy, skvelé, najlepšie… ale upratovať sa s nimi skrátka nedá. V sobotu o siedmej ráno (preboha, prečo?!) zvolá do služby celú čatu – tatko ešte v trenkách, sestra bez ksichtu, ty ulepený so zaschnutou slinou za uchom – a v pude sebazáchovy beriete do rúk mop, metlu a handru. A ide sa pucovať. Celkom zbytočne.

Nech už totiž chytíte do ruky hocičo, mama to musí preložiť, mama to musí prezametať, mama to musí prečistiť, prerobiť, urobiť lepšie a potom čo? Presne tak, potom vás ešte kvalitne zd*bať, že je v tomto poondiatom dome na všetko sama. Víkendovú rutinu máš za sebou, môžeš si urobiť kakao.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Typ „načo to vôbec robím“

„A načo si utieraš zadok, keď aj tak pôjdeš zase?“ opakuje si stále dookola. Priznajme si to, len predstava osr*tého zadku ho ženie vpred, lebo prečo iné by to robil?! Aj tak to celé bude mať nulový efekt a za desať minút tu bude presne taký istý bordel, ako tu bol predtým.

Niektorí ľudia sú totiž strojcami chaosu a nemajú problém poriadok urobiť. Majú problém si ho udržať. A povedzme si úprimne, upratovať len preto, aby si to mohol zase rozhádzať, nie je práve najlepšia motivácia.

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Typ profesionálny puntičkár

Ak je toto tvoja frajerka a ty si jeden z tých ľudí, čo jakživ nevymení prázdnu rolku od toaleťáku za novú, tak utekaj. Nebude to fungovať a len čo opadne prvotné zaľúbenie, tak ti tú rolku strčí až do huby odspodu.

Tento typ človeka nemá slovo neporiadok v slovníku. Všetko v rádiuse troch kilometrov musí žiariť čistotou. Žiaden prach, žiadne ponožky na stoličke, žiadne chlpy v umývadle… jednoducho žiadna špina a ideálne žiadni ľudia, ktorí by ju mohli produkovať. Paráda.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť