6 typov predavačov, na ktorých narazíš takmer v každom obchode

Ak nenakupuješ výhradne cez internet, určite ich poznáš.

Zdroj: © ArtCave Maniac / EMEFKA

Keďže si súčasťou modernej konzumnej spoločnosti, nebudeme polemizovať o tom, či nakupuješ, alebo nie. Určite to robíš. V tomto období možno len cez internet, ale ešte predtým, ako svet počastoval príchod globálnej pandémie, si sa určite z času na čas do obchodu vybral aj osobne. A že si tam teda postretával ľudí…

Okrem babičiek na dôchodku, čo ti boli pre dva akciové pomaranče schopné preraziť barlou obličku, senilných SBS-károv a jačiacich pubertiakov, si určite narazil aj na nejakého predavača. Logicky. Náš šikovný ilustrátor sa rozhodol niekoľko z nich zachytiť v tomto článku a my veríme, že ich určite spoznáš.

1. Ignorant

Chalanisko by ťa možno aj pozdravil, keby tvoju prítomnosť v priestoroch prevádzky zaregistroval. Lenže to sa nestalo. Má totiž, chudák, plné ruky práce. Strategické plánovanie fajčiarskych prestávok, rátanie minút do obeda a vykecávanie s ostatnými zamestnancami, ktorí majú minimálne tak hlboko v ehm ako on, sa predsa neurobí samé. Tak ho nebudeme rušiť.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Vo výpovednej

Tento nemá plné ruky práce, nesnaží sa vyzerať zainteresovane, ani keď ide okolo vedenie a s prehľadom na všetko s*rie. Prečo by nie? Je vo výpovednej, prirážku ku mzde za milý úsmev nedostane a aj keby si rovno uprostred predajne ľahol a zaspal, nikto mu nič nemôže. Hodinová výpoveď by mu totiž ešte padla vhod a takú radosť mu nikto nespraví.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Brigádnik

Mladý, motivovaný, keď má dobrý deň, aj celkom ústretový… ale kde majú prášok na pranie, by ti nepovedal, ani keby si ho naháňal po uličkách s rapkáčom a pištoľou. Nevie, kde čo majú, či to majú, a ak nemajú, kedy to dostanú. Nevie prakticky nič. Neplánuje tu zapustiť korene a keby mu inde ponúkli o dvadsať centov na hodinu viac, nezostal by po ňom ani smrad.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Až príliš ochotný

Buď si ráno zalieva kávu redbullom, alebo fičí na niečom ilegálnom. Iná možnosť neexistuje. Toľko entuziazmu sa v človeku nevytvorí len tak, tým dupľom, ak maká v obchode za minimálku a celý deň čelí otázkam typu: „Keď pri tom nie je cenovka, asi to bude zadarmo, že?“ Ale ako sa zdá, jemu to nielenže nevadí, on sa v tom vyžíva. Divné, nie?

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Vykecávač

Chcel si jednu poondiatu maticu a čo si dostal? Životný príbeh Feriho z kasy, ktorý sa kedysi dávno pokúšal rozbehnúť vlastný biznis, ale vďaka nefunkčnej prostate jeho zlatej rybičky to nakoniec zabalil a skončil tu. Ale dobre aj tak. Veď nebyť tohto džobu, nikdy by nespoznal svoju manželku, ktorá mu mimochodom dnes na obed uvarila segedín. A že je to k*rva dobrý segedín. Keď už sme pri tom, nechceš recept na segedín?!

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Stopársky pes

Všetci im prajeme veľa šťastia. Očividne ho potrebujú, keď je vrcholom ich spoločensko-kultúrneho vyžitia „nenápadné“ sledovanie zákazníkov po predajni. Okrem toho teraz, v období korony, vyzerá v rúšku každý druhý ako maskovaný bandita a ich musí ísť od jedu rozdrapiť. Takže ešte raz, veľa šťastia.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
11
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
134
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Keď zvieratká dostanú nového súrodenca, o zábavu je postarané. Toto je 20 ich vtipných reakcií

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME