Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

Keďže si súčasťou modernej konzumnej spoločnosti, nebudeme polemizovať o tom, či nakupuješ, alebo nie. Určite to robíš. V tomto období možno len cez internet, ale ešte predtým, ako svet počastoval príchod globálnej pandémie, si sa určite z času na čas do obchodu vybral aj osobne. A že si tam teda postretával ľudí…

Okrem babičiek na dôchodku, čo ti boli pre dva akciové pomaranče schopné preraziť barlou obličku, senilných SBS-károv a jačiacich pubertiakov, si určite narazil aj na nejakého predavača. Logicky. Náš šikovný ilustrátor sa rozhodol niekoľko z nich zachytiť v tomto článku a my veríme, že ich určite spoznáš.

1. Ignorant

Chalanisko by ťa možno aj pozdravil, keby tvoju prítomnosť v priestoroch prevádzky zaregistroval. Lenže to sa nestalo. Má totiž, chudák, plné ruky práce. Strategické plánovanie fajčiarskych prestávok, rátanie minút do obeda a vykecávanie s ostatnými zamestnancami, ktorí majú minimálne tak hlboko v ehm ako on, sa predsa neurobí samé. Tak ho nebudeme rušiť.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Vo výpovednej

Tento nemá plné ruky práce, nesnaží sa vyzerať zainteresovane, ani keď ide okolo vedenie a s prehľadom na všetko s*rie. Prečo by nie? Je vo výpovednej, prirážku ku mzde za milý úsmev nedostane a aj keby si rovno uprostred predajne ľahol a zaspal, nikto mu nič nemôže. Hodinová výpoveď by mu totiž ešte padla vhod a takú radosť mu nikto nespraví.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Brigádnik

Mladý, motivovaný, keď má dobrý deň, aj celkom ústretový… ale kde majú prášok na pranie, by ti nepovedal, ani keby si ho naháňal po uličkách s rapkáčom a pištoľou. Nevie, kde čo majú, či to majú, a ak nemajú, kedy to dostanú. Nevie prakticky nič. Neplánuje tu zapustiť korene a keby mu inde ponúkli o dvadsať centov na hodinu viac, nezostal by po ňom ani smrad.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Až príliš ochotný

Buď si ráno zalieva kávu redbullom, alebo fičí na niečom ilegálnom. Iná možnosť neexistuje. Toľko entuziazmu sa v človeku nevytvorí len tak, tým dupľom, ak maká v obchode za minimálku a celý deň čelí otázkam typu: „Keď pri tom nie je cenovka, asi to bude zadarmo, že?“ Ale ako sa zdá, jemu to nielenže nevadí, on sa v tom vyžíva. Divné, nie?

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Vykecávač

Chcel si jednu poondiatu maticu a čo si dostal? Životný príbeh Feriho z kasy, ktorý sa kedysi dávno pokúšal rozbehnúť vlastný biznis, ale vďaka nefunkčnej prostate jeho zlatej rybičky to nakoniec zabalil a skončil tu. Ale dobre aj tak. Veď nebyť tohto džobu, nikdy by nespoznal svoju manželku, ktorá mu mimochodom dnes na obed uvarila segedín. A že je to k*rva dobrý segedín. Keď už sme pri tom, nechceš recept na segedín?!

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Stopársky pes

Všetci im prajeme veľa šťastia. Očividne ho potrebujú, keď je vrcholom ich spoločensko-kultúrneho vyžitia „nenápadné“ sledovanie zákazníkov po predajni. Okrem toho teraz, v období korony, vyzerá v rúšku každý druhý ako maskovaný bandita a ich musí ísť od jedu rozdrapiť. Takže ešte raz, veľa šťastia.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť