6 útrapných problémov, s ktorými sa v lete musia pasovať ľudia pri sebe

Pár kíl navyše a v lete máš pocit, že skapeš pri každom kroku…

Zdroj: © ArtCave Maniac / EMEFKA

Leto v miernom podnebnom pásme možno nebýva teplotne také kruté ako v iných krajinách. Ľuďom s pár kilami navyše však aj tak pripadá nemilosrdné. Náš šikovný ilustrátor dal dokopy niekoľko strastí a útrap zo svojho života, s ktorými sa musia takíto ľudia počas teplých mesiacov vysporiadať. Nájdeš sa v nich aj ty? Veríme, že nasledujúce momenty zoberieš s humorom a nadhľadom.

1. Kupovanie oblečenia

Módny priemysel je tvrdohlavý. Presne vie, čo spotrebiteľ chce, a robí všetko preto, aby to za ten svet nedostal. Ženské nohavice s vreckami. Ženské šaty s vreckami. Ženské všetko s vreckami. A oblečenie v nadmerných veľkostiach, ktoré nevyzerá ako nájdené na smetisku a nestojí celý majetok. To by sme chceli a dostali sme čo? Miniatúrne slnečné okuliare a plavky s opaskom. Pecka.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Všadeprítomné pokušenie

Vieš, že by si nemal. Sedíš na kraji bazéna, sprava sa zakráda vôňa dobre mastených langošov, zľava ti jednu lízne aróma stánku s hranolkami a ty vieš, že by si fakt, fakt, fakt nemal. Ale… leto je už tu. Do plaviek si schudnúť očividne nestihol, do ďalšieho leta času dosť, tak načo sa trápiť? Jeden hotdog z kupka predsa ešte nikoho nezabil, tak hádam nebudeš prvý.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Natieranie opaľovacím krémom

Kypré šunky si vyžadujú špecifickú starostlivosť, nenecháš si predsa rýpať prstami v záhyboch len tak od hocikoho. Radšej sa natrieš sama. Pri predstave, že by to mal robiť niekto iný, ti aj v tomto parne nabieha husia koža. Čo keď ti na chrbte ostane otlačok po ruke ako na pamäťovej pene? To predsa nebudeme riskovať.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Zdolávanie schodov

Zdolávanie schodov je makačka za akýchkoľvek kozmických a poveternostných podmienok, ale niekedy je to vyslovene o hubu. Napríklad, keď máš v rukách nákup. A bývaš na štvrtom. A vonku je tma ako v rohu, zhasne ti svetlo a fotobunka tvrdohlavo odmieta zaregistrovať tvoju prítomnosť, nech sa snažíš, koľko chceš.

Alebo, možnosť číslo dva, keď máš solídnych desať kíl nadváhy a vonku je rovných dvesto stupňov Celzia. Po piatom schode ideš pľúca vypľuť, po desiatom si nie si istý, či vôbec ešte nejaké máš. Keď sa konečne vyštveráš do cieľa, vidíš trojmo a nadávaš v šiestich svetových jazykoch. Mal by si si kúpiť žeriav.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Neustále potenie

Pot. Všade samý pot. Vonku je tridsaťpäť stupňov, človek kape aj vo vlastnej koži a ty sa potíš ako somár v kufri. Nebudeme sa tváriť, že ostatní sa nepotia – stačí vojsť do vozidla mestskej hromadnej, urobiť hlboký nádych a je ti jasné, že v tom nie si sám.

Ale tvoje potné žľazy na to idú nemilosrdne a s vidinou zápisu do Guinnessovej knihy rekordov sa rozhodli vyprodukovať dostatok tekutín na zavlaženie prevažnej časti Afriky. Fakt fasa.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Vyzliekanie do plaviek

Čím väčšie brucho, tým menšia šanca, že sa odhodláš ošúpať do plaviek. Tak to býva. Radšej nech ťa priškvarí k deke, ako by si mala odhodiť prebytočné vrstvy a vystaviť „pozostatky vianočných sviatkov“ na obdiv širokej verejnosti. Podvedome vieš, že ľuďom je tak tri-päť, čo ti kde prevísa z plaviek, ale aj tak… čo ak sa náhodou niekto pozerá?!

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
19
Fuuj
Fňuk Fňuk
46
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
18
Uups
Haha Haha
67
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tanečnica twerku Simona: Tancom som začala zarábať už od šestnástich a okrem neho som v živote nič iné nerobila


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME