Streda 28.9.2022
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

Nebudeme si klamať, karanténa už lezie na mozog všetkým, ale keď na internete vidíš, ako sa banda zazobaných influencerov sťažuje, že vo svojich trojpodlažných domoch už nemajú čo robiť… nožík sa ti vo vrecku otvára. Nechcú si skúsiť garsónku? Ak si myslia, že sú na tom zle, pobyt medzi štyrmi stenami by im mohol konečne otvoriť oči.

Na dvadsiatich štvorcových metrov toho veľa nenarobíš. Môžeš pozerať telku, pozerať z okna, čítať knihu alebo nahlas nadávať na momentálny stav slovenskej politiky, ale vzhľadom na to, koľko toto celé trvá, si už pravdepodobne všetko z toho skúsil. Preto sme s naším šikovným ilustrátorom pripravili krátky zoznam vecí, ktoré si možno ešte neskúšal. Tak nech sa páči.

1. Cvičiť jogu

Pamätáš si, ako si si pred pandémiou hovoril, že by si si aj išiel zabehať, ale nemáš čas? Tak už je asi jasné, že čas nebol ten problém. Aj keby ťa naháňal medveď, len letmo pridáš do kroku, takže šanca, že budeš bežať len tak pre nič, za nič, je prakticky nulová. Preto by si mal vyskúšať jogu. Celý sa ponaťahuješ, rozhýbeš sa a možno ťa konečne prestane bolieť krk z toho, že spíš ako idiot. To znie ako celkom dobrý deal, nie?

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Venovať sa rastlinkám

Môžeš chodiť do prírody, ale z bezpečnostného hľadiska (a z hľadiska toho, že si lenivý ako voš) je predsa lepšie doniesť si prírodu domov. Nie? Po prvé, je vedecky dokázané, že domáce rastliny zlepšujú náladu a zvyšujú produktivitu, po druhé, môžeš na nich trénovať, ako udržať niečo pri živote, čo tvoje budúce potomstvo určite náramne ocení, a po tretie? Môžeš ich presádzať dookola z jedného kvetináča do druhého a tváriť sa, že to má zmysel. To je super, nie?

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Upratovať

Hĺbkovo. Tak, že budeš mať pocit, že si sa zrazu nasťahoval do nového bytu, a ponachádzaš všetky tie veci, o ktorých si už minimálne tri roky presvedčený, že zmizli v časopriestore. Tak schválne. Kedy si naposledy utieral prach v skrinke s pohármi? Alebo vysával za posteľou? Nehovoriac o tom šuplíku plnom harabúrd, ktorý ti vybuchne do ksichtu zakaždým, keď ho otvoríš, a niet toho, kto by roztriedil, či všetky tie veci reálne potrebuješ. Nuž, ak nie teraz, tak kedy? Šup.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Skúšať nové recepty

Už teraz vieš, že ťa budú musieť po skončení karantény prísť z bytu vysekať hasiči, lebo sa neprepcháš cez dvere. Tak nech to stojí za to, nie? Jedlo je teraz prakticky to jediné, že čo utrácaš, takže sa môžeš v supermarkete poriadne vyjašiť a kúpiť si aj to, na čo si bol predtým lakomý. Napríklad šafran alebo podobné srandy. Pichne ťa pri srdiečku, keď celé jedlo nakoniec vďaka tvojej kulinárskej neschopnosti poletí rovno do koša? Určite. Ale aspoň to nebude na úkor piatkovej zábavy.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Aktívne robiť nič

Ľahnúť si na zem a čumieť do blba by ešte pol roka dozadu znelo ako plytvanie drahocenným časom, ale teraz? V tomto nečase je aj nečinnosť prakticky činnosťou a nikdy nevieš, kam ťa zavedie. Možno si konečne spomenieš na názov toho filmu, ktorý už desať rokov googliš a stále si sa nedogooglil. Alebo si všimneš prasklinu na strope a rozhodneš sa v nej ubytovať komára. Možností je kvantum, tak to hneď z fleku nezavrhuj.

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Spať

Keď si rok dozadu vypínal budík, bol si šťastný ako blcha, ale po tom všetkom… po tom všetkom sa stále nič nezmenilo. Spánok je tvoj najlepší kamoš, tvoja jediná útecha a je úplne jedno, koľko táto pohroma trvá, zababušiť sa do periny a na chvíľu sa teleportovať do univerza, kde jazdíš na bielom Porsche a neriešiš, či zdražejú vifonky, nikdy neomrzí. Tak nech sa páči, choď spať. Keď sa veci vrátia do normálu, prídeme ťa zobudiť.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť