6 vecí, ktoré pochopí len správny Grinch, čo nenávidí Vianoce

Alebo keď počuješ v rádiu Mariah Carey a máš chuť si hodiť slučku

Vianoce sú sviatky pokoja, rodiny a hojnosti. No kto by ich nemiloval, však? VŠAK?!

1. Stelesnená milosť

Stelesnená milosť všade naokolo. Ľudia, čo na teba celý zbytok roka srali ako na placatý kameň zrazu bojujú s bytostnou potrebou zastaviť ťa na ulici a popriať ti všetko dobré do života, „keď už idú tie Vianoce“. Vieš, kedy som potrebovala všetko dobré do života? Pred mesiacom, keď ma odkopol frajer alebo v siedmej triede, keď sa moja prvá rybička rozhodla opustiť tento svet. Ale teraz si ten umelý úsmev môžeš strčiť do výsostných hlbín tvojho análneho otvoru, ďalej pokračovať v predstieraní ako je všetko počas týchto sviatkov pokoja úžasné a pritom tajne dúfať, že sa tvoja zbožňovaná svokra tento rok tou kosťou už naozaj zadrhne. Čau.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/stacerizz-3oEjHWTuLfI3CFidUY)

2. Jedlo

Dajte mi jeden pádny dôvod, prečo je štedrovečerným pokrmom práve ryba (teda okrem nenápadného zneškodňovania otravných príbuzných, samozrejme)? Deväťdesiat percent ľudskej populácie ju má zafixovanú ako zbraň hromadného ničenia, ktorú sa do nás snažili v školskej jedálni napchať všetkými otvormi, a zvyšných desať sa jej pre istotu vyhýba už od narodenia. A akoby nestačilo, že sa ako hlavný chod podáva tento vodný živočích a smrad z prepáleného oleja nedostaneš z vlasov ešte aspoň týždeň, je tu ešte akési nepísané pravidlo týchto sviatkov. Žer, až dokiaľ gate nezapneš – povinne. Takže je úplne jedno, či sa naozaj snažíš zdravo žiť (haha) alebo len jednoducho nechceš kupovať ďalší pár nohavíc, ak nezožerieš minimálne dve porcie navyše, babka ťa vydedí.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/christmas-gif-spirit-7fgcCCvWKMD6g)

3. Vianočné pesničky

Poďme na to vysoko vedecky – matematikou. Čas Vianoc pre obchodné centrá a slovenské rádiá začína niekde na prelome októbra a novembra. To je ešte skoro dva mesiace do Vianoc. To je skoro šesťdesiat dní. Použiteľné vianočné pesničky sú dokopy asi štyri, z nich jedna je cover a druhá po nemecky. Čo z toho vyplýva? Okrem toho, že to bude sk*rvene dlhých šesťdesiat dní si pravdepodobne budeš musieť zaobstarať do auta aux kábel, keď chceš zachrániť aspoň posledné zvyšky zdravého rozumu a vlastné ušné bubienky pred celým týmto sviatočným ošiaľom. A aj tak sa ti zakaždým, keď sa k tebe z diaľky druhej kancelárie dovalí hlas Mariah Carey, otvára vo vrecku nožík. Tento rok je to už oficiálne – buď ona alebo ty.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/christmas-mariah-carey-santa-d7YjKjeh1oGpq)

4. Firemné večierky

Vianočné besedy boli veľmi fajn – poskladali ste si lavice k sebe, triedna učiteľka pustila akési koledy naspievané detským zborom, zasadla za katedru, cecky vyložila na ňu a začala krájať jabĺčko. Lenže to bolo na základnej škole. Ale v robote? Tristošesťdesiatštyri dní (mínus víkendy, ale to si rátajte sami) len úporne čakáš na to, kedy konečne budeš môcť vypadnúť a aspoň na pár hodín zabudnúť, že musíš za minimálku spolupracovať s totálne nekultúrnymi hovädami, tak prečo niekto očakáva, že to v ten deň bude inak? No buďme k sebe úprimný, napokon sa tam aj tak doteperíš, lebo alkohol zadarmo je alkohol zadarmo. A šanca, že sa toto celé da prežiť za triezva, je nulová.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/christmas-couch-feet-girl-85842/)

5. Odpad

Je štatisticky dokázané, že množstvo odpadu v domácnostiach počas vianočných sviatkov rapídne rastie. Napríklad v spojených štátov bol tento nárast medzi Dňom vďakyvzdania a Vianocami až milión ton. To je celkom do oči bijúce číslo, keď sa zamyslíme, prečo to všetko vlastne. Aby sme dokázali susedom, že my môžeme mať hojnejšiu večeru ako oni a potom to rozosielame rodine v nákladiaku, lebo to u nás nemá kto žrať? Alebo aby sme kupovali kartičky známym, o ktorých absolútne nič netušíme, len aby sme predviedli svoju veľkodušnosť? Kupujeme stromčeky za desiatky eur len preto, aby sme pod ne na dve hodiny šmarili darčeky s ospravedlnením, že aspoň budú mať sloníky v zoo čo jesť. No a skús nedajbože niekde spomenúť, že ty tento rok žiaden stromček nekupuješ, lebo v garsónke je to buď on alebo chladnička a jesť sa musí. Dostaneš zdrba a nespočetné množstvo opovrhujúcich pohľadov. Vážne? No tak sorry, že vytieranie trblietok zo svojich útrob ešte ďalšieho pol roka oželiem ja aj moja peňaženka.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/ball-branch-celebration-christmas-243022/)

6. Cestovanie

Nie som veľkým milovníkom zdĺhavého cestovania za žiadneho ročného obdobia, ale v sekunde ako vyvesia svetielka do ulíc sa každá cestná komunikácia mení na žijúce peklo. Ľuďom totálne hrabe, ak boli blinkre pasé počas roka, tak teraz už ani neexistujú a od západu na východ je to len jedna obrovská kolóna. Vo vlakoch si už nekupuješ miestenku na to, aby si sedel na sedadle, ale aby sa ti ušlo pár centimetrov aspoň v lone toho obézneho muža, čo sa rozkydol cez polku uličky (Neznie to trochu perverzne? Lebo nemalo.). Každý, kto sa počas tohto obdobia potrebuje prepraviť z bodu A do bodu B je automaticky kvalifikovaný na napísanie encyklopédie o živote sardinky. A to všetko len preto, aby ťa babka srdečne objala, poplieskala po špeku, ktorý od minulého roka zase trošku podrástol a nenápadne ti pripomenula, že si starý a už by si si fakt mal nájsť frajerku. Paráda.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/osoba-m%C3%A1lo-chlapec-die%C5%A5a-vn%C3%BAtri-731165/)

Titulná fotka: pexels.com

Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
27
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
17 vtipných statusov o tom, aké je to mať dlhodobého partnera. Spoznáš sa v tom aj ty?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME