6 vecí, ktoré pre nás rodičia spravili a vždy znovu urobia

Väčšina z nás má rodičov, ktorí by pre svoje dieťa spravili hocičo, prinášame vám pár rodičovských „samozrejmostí“

Rodičia sú niekto, kto s nami vyrastá, od našich prvých dní na tomto svete sa nám venujú a ich starosť pretrváva po celý ich život. Čo všetko pre nás rodičia už spravili a neváhali by to spraviť ani teraz?

1. Vždy sa nás zastanú

Pamätáte na tie časy keď ste sa vonku hrali a zrazu k vám dobehli decká takmer dvakrát tak ťažké ako vy, o 2 hlavy vyššie a začali vám robiť zle, lebo sa vyžívali v tom ubližovať takým rozkošným a neškodným deťom ako ste boli vy? No dobre, možno nie až tak neškodným, ale chápeme sa. Aj keď ste spor vyprovokovali vy, vaši rodičia by najradšej utrhli hlavu každému, kto vám skrivil čo i len vlások. Stačilo trochu (krokodílích) sĺz v očiach a už bolo.

© freepik.com (http://www.freepik.com/index.php?goto=74&idfoto=1031839)

2. Urobia všetko, aby nás potešili

Robia všetko pre naše blaho, no nemôžeme sa na to pozerať len materialisticky. Nie každý rodič si môže dovoliť kúpiť svojmu dieťaťu na Vianoce nový iPhone, niektorí ho nemôžu kúpiť vôbec, no z toho, čo majú, by dali všetko, len aby svoje dieťa potešili.

© pixabay.com (https://pixabay.com/en/baby-caucasian-child-daughter-17342/)

3. Mamičky kvôli nám prestali fajčiť (aspoň počas tehotenstva)

Takmer každá tehotná žena to rada urobí. Cigaretka s kamoškami na kávičke je jedna vec, a naozaj lákavá, no ak v bruchu nosí svojho ešte nenarodeného špunta, tak vie, že by nemala. A keďže ju tehotenstvo vyzbrojilo riadnou dávkou sebazaprenia, tak ani nebude! Niektorým ženám nefajčenie vydrží aj potom, čo sa to malé vygúľa na svet, niektoré sa už nemôžu dočkať toho, keď konečne porodia a budú si môcť normálne zapáliť. Nikotín je sviňa, čo viac k tomu napísať.

© pixabay.com (https://pixabay.com/en/comic-characters-lady-pregnant-2022442/)

4. Zožrali sme im kopu voľného času

Hlavne, keď sme sa narodili. Decko tam, decko sem, decko nechce spať, zasa plače v noci, zasa sa nevyspíme a už tretí raz osralo novo vymenenú plienku. Nie je to len tak. Ako malé deti sme rodičom žrali veľa voľného času, stále nás museli mať na očiach a dávať pozor, kam nás naša zvedavosť zase zavedie. Niekedy pre nich bola výzva ísť aj na záchod bez nás, pretože sme ich prenasledovali ako utešené otravné chvostíky. Naši rodičia už ani zďaleka nemali toľko voľného času na svoje koníčky, ale začali sa venovať niečomu omnoho lepšiemu – predsa nám!

© pixabay.com (https://pixabay.com/en/fisherman-fishing-reel-river-rod-591699/)

5. Naučili nás už toľko vecí

Je jedno akým spôsobom nás tie veci učili, no dôležité je, že ich teraz vieme a mali by sme im byť vďační! Tým samozrejme nemyslím kopu nezmyselných otázok, ktoré sme im pokladali od rána do večera, na tie sa proste už nedalo ani odpovedať. Od toho čí prdia hady až po to, či hovno horí, naša neustála zvedavosť si nedala pohov skutočne nikdy. Ale aj tak nikdy nestrácali trpezlivosť a s pokorou a láskou nám predkladali odpovede (pokiaľ ich samozrejme vedeli, lebo to, či prdia hady, asi taká bežná informácia nie je).

© freeimages.com (http://images.freeimages.com/images/large-previews/db9/a-helping-hand-2-1439048.jpg)

Aj takáto metóda na naučenie plávania je veľmi úspešná, už len aby bola vodu trochu hlbšia a šlo by nám to aj samé. 🙂

6. Vždy sa na nich môžeme obrátiť

Je jedno v akom veku, vždy nám dajú nejakú radu, ktorú aj tak neposlúchneme a nakoniec si aspoň sami pre seba povieme (a aj oni nám to teda veľmi radi povedia), že mali pravdu. Taká klasika, bez toho by vesmír hádam ani nebol. Niečo ti v živote nevychádza? Nejakou náhodou nemáš na nájom alebo ťa žena vyhodila z domu? Neboj, u rodičov sa pre teba nejaké miesto na spanie vždy nájde, si predsa stále ich decko, aj keď veľké a občas smrdíš.

Samozrejme, že v týchto 6 bodoch sa nedalo zhrnúť všetko, čo pre nás rodičia kedy spravili a stále robia, no tí, ktorí svojich rodičov majú by si ich mali vážiť tak, ako si vážia aj oni vás (ak vážia).

Titulná fotka: pixabay.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
106
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Životne dôležité myšlienky, ktoré ti napadnú len v sprche

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME