Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Niektorí ľudia si myslia, že s okuliarmi pôsobia inteligentnejšie, iní majú podobnú predstavu o zlatých retiazkach a značkových hodinkách. Myslia si, že keď sa ovešajú fejkami ako vianočné stromčeky, zrazu ich ľudia budú brať vážne. Lenže tak to nechodí. Väčšina vecí, ktoré robia, v skutočnosti len potvrdzuje, že majú na účte veľké prázdno.

Asi rovnaké ako v dutine lebečnej. S naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko jasných znakov, ktoré hneď prezradia, čo je človek zač. Nájdeš v nich niekoho zo svojho okolia?

1. Chce, aby zaňho niekto platil

„Bráško, nemôžeš to zatiahnuť? Zabudol som si doma peňaženku,“ hovorí a skormútene vyvracia prázdne vrecká. Ale keď platil babenke na bare jedno Diplomatico za druhým, nevyzeral, že má problém. Čo už.

On vie, že si dobrák od kosti, že ho nenecháš vysvetľovať taxikárovi, prečo práve ťahal dvoch smradľavých, nacenganých magorov krížom cez pol mesta… a že to jednoducho zaplatíš. Takúto príležitosť si nemôže nechať ujsť. Veď, ako sa omieľa stále dookola, keď ti dá život citróny, urob si citronádu, a keď zase možnosť ušetriť celé tri eurá, neváhaj. Hádam sa nimi zadrhne.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Postuje motivačné citáty

O peniazoch, o úspechu, a tak celkovo o živote bonitných ľudí, nad ktorým rozjíma počas bezsenných nocí. Problém nie je v samotných citátoch, dva riadky múdrych slov na feede môže osr*ť pes. Tu ide o princíp. A o myšlienku, ktorú sa celým týmto divadielkom snaží svojmu virtuálnemu hľadisku predať.

On predstiera, že taký život žije. Že nemaká od nevidím do nevidím na páse za poondiatu minimálku, že pred výplatou v ruke neobracia každý cent, že nevie, ako vyzerá upomienka z banky, a že jakživ žiadnu nikdy nedostal. Pritom všetci vedia, kde je pravda. Bohatí ľudia totiž nemajú potrebu obsypávať internety podobným hnojom… medzi podnikaním a váľaním šuniek na Bali na to totiž ani nemajú čas.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Stále býva u rodičov

A vôbec to nevyzerá, že by sa v najbližšej dobe plánoval niekam sťahovať. Vrúcna náruč mamahotela mu poskytuje všetko, čo potrebuje. Má navarené, opraté, trenky vyžehlené tak, aby neomínali v zadku, trikrát do mesiaca čistú posteľnú bielizeň a v dverách chladničky dve plechovky vychladeného pivka – to všetko za symbolické eurko-dve do rodinnej kasy. No kam by sa trepal?

Len slečna vyzerá byť akási podráždená. Keď ju obaľoval v bare strategickým hŕkaním kľúčikov od drahého fára a ťahal ju k sebe domov, ani vo sne by jej nenapadlo, že uňho je vlastne u nich. Že dnes večer roztiahne nohy, s tým tak trochu počítala. Ale že to bude na návliečke s kreslenými obrázkami komiksových hrdinov, s tým teda fakt nie.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Nosí len „značkové“ veci

To sú samé značkové okuliare, kabelky, drahé šperky… no všetky sú asi také pravé, ako tie spuchnuté štvorky na hrudi, čo jej pri silnejšom vetre vyrážajú spodný rad zubov. Ale to ľudia na Instagrame vedieť nemusia. Lebo v jej očiach majú očividne inteligenčný kvocient elektrickej zásuvky a uveria, že sa pán Vuitton pri výrobe vlajkovej lode sekol o jedno písmenko. Že? ŽE?!

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Snaží sa zbohatnúť za každú cenu

Pán je biznismen. Očividne. Tam, kde ostatní vidia kopu šrotu, on cíti príležitosť lukratívneho zárobku, a vôbec mu nie je trápne posunúť ďalej psom ošťatú, prešukanú sedačku s vyskočenou pružinou za dve tisícky. Veď niekto sa určite chytí. A keď aj nie, aspoň to skúsil. Lebo, ako sa hovorí, radšej vyskúšať a neuspieť, ako na smrteľnej posteli ľutovať, že si do toho nešiel.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Tankuje za päť eur

Kúpiť za lacno búraného bavoráka a nacapiť naň novú nápravu sa spočiatku zdalo ako dobrý nápad. Mozog zahmlený vidinou vyhrievaných sedačiek, na ktorých bude po nociach nakladať obdarené babenky, však akosi vytesnil otázku, koľko také auto asi žerie. Chalan si trochu uletel, ale to nevadí.

Prvá návšteva benzínovej pumpy ho vrátila nohami späť na zem a každou ďalšou sa prekopával bližšie k jadru. Plnú nádrž to jeho krásne autíčko nevidelo, ako je rok dlhý. Väčšinou je rád, keď natankuje aspoň za päťku a na výparoch dojazdí aspoň k sebe na ulicu. Odtiaľ to už do boxu hádam aj dotlačí…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť