Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 7.12.2022
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Ak si sa už niekedy pokúšal veľmi neúspešne zaspať, tak sa v tomto článku určite nájdeš…

1. A do riti…

Neviem, prečo sa nás vesmír rozhodne počastovať slastným precitnutím práve v momente, keď sa pohodlne usalašíme v posteli so zámerom dlhého a plnohodnotného spánku, no bohužiaľ je to tak. A preto v momente, keď sa naskladáš do postele, obložíš vankúšmi a dvestokrát pomechríš, aby perina vliezla presne do tých záhybov, kde si ju želáš a zároveň ťa do dvoch minút neuškvarila, bum. Myšlienka na dávno zabudnuté zadanie z predmetu, na ktorý si si síce kúpil učebnicu, no hneď druhý deň zapadla kdesi za posteľ a odvtedy ani nevieš, aké učivo beriete, sa zrodí v tvojej mysli ako temný prízrak z hlbín pekla. Vidíš zvráskavenú tvár učiteľky, ktorá ťa s obľubou nazýva delikventom a vieš, že keby celá tvoja budúcnosť lipla na jej rozhodnutí, tak do konca života budeš kopať kanále a chlastať čučo niekde na krajnici. A vieš, že je zle. Lebo by ťa musel zasiahnuť k*revský blesk hypu, aby si sa teraz postavil a išiel to dorábať. Veď aj ráno bude času…

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/die%C5%A5a-diev%C4%8Da-sp%C3%A1nok-bato%C4%BEa-portr%C3%A9t-1151351/)

2. Zhrnutie

Niet lepšej uspávanky, ako keď si po celom dni prehrávaš všetky kraviny, ktoré si z huby vypustil. Zrazu ti napadnú všetky tie skvelé argumenty, ktoré si mohol použiť v hádke na život a na smrť, z ktorej si v konečnom dôsledku vyšiel ako najväčší hňup, všetky extrémne humorné hlášky, ktorými si mohol v lavici baviť davy a nesmelo pri tom poškuľovať na všetky pekné spolužiačky. Spomenieš si aj na to, ako ti umývadlo na záchodoch zase raz dalo pocítiť, kto je vo vašom vzťahu pánom a ostriekalo ti kompletne celé gate, i na poznámku mentálne zaostalého spolužiaka, čo to po škole dotiahne tak maximálne za kasu o tom, že vyzeráš akoby si sa pošťal. A opäť ti je trápne. V konečnom dôsledku sa teda cítiš ako posledný výsmech ľudskej existencie, ktorého životným poslaním je očividne len rozširovať zbierku servítok s biologických odpadom za posteľou.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/ma%C4%8Dka-ostatn%C3%A9-sp%C3%A1nok-relax-2488258/)

3. Výlet

V momente ako sa zababušíš do periny od hlavy až po päty sa tvoj močový mechúr stáva tvojim úhlavným nepriateľom. Je mu úplne jedno, že cez deň je schopný hodiny sa neozvať a držať ako ťava, v sekunde, ako sa konečne zašteluješ do polohy, v ktorej ťa nič netlačí, začne tlačiť on. A tak sa so zavretými očami snažíš nahmatať cestu na záchod, ideálne bez toho, aby si zramoval polovicu bytu a roh stola ti rozpáral brucho skrz na skrz, tak, aby si neodohnal únavu, ktorá ti medzičasom konečne sadla na viečka. Väčšinou sa tvoja snaha aj vyplatí… Teda až do momentu, kedy spláchneš. Lebo ten príval vody v nočnom tichu by zobudil aj mŕtveho.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/UQEmtErtbMqWY/download)

4. Nečakané zvuky

Keď sa konečne doterigáš naspäť z wecka a vyčerpaný touto náročnou túrou za úľavou si už stopercentne rozhodnutý, že zalomíš, individuá z celého mesta sa zgrupia pod tvojim oknom a začínajú polnočné hody. Týpek so zlomeným srdcom nôti serenádu svojej jedinej láske, ktorá jeho srdce vymenila za mercedes a slušných dvadsať centimetrov maďarskej klobásy v nohaviciach, v kríčku pri vchode nesúložia už len cvrčky a to d*bnuté auto, čo robí hluku ako pri druhej svetovej vojne, ide okolo a polieva cesty. Úžasné. Lebo to sú presne tie zvuky, čo každý spánku chtivý človek uprostred noci ocení.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/thebachelor-episode-7-abc-l3q2Hy66w1hpDSWUE/)

5. Polnočné počty

Asi každý človek, ktorý má hodinky, už niekedy v živote rátal, koľko ešte môže spať. A všetci vieme, že keď to už dospeje do štádia vrcholnej matematiky, výsledok nás nikdy nepoteší. Skormútený teda pozeráš na čas a premýšľaš, aký máš zajtra rozvrh, lebo už teraz ti je jasné, že minimálne jednu hodinu budeš musieť prespať. Lebo spánkový deficit, to predsa nie je žiadna sranda.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/pes-dom%C3%A1ce-zvierat%C3%A1-bordeaux-dog-2082484/)

6. A do riti číslo dva

Po tom, čo ťa strýčko Google razantne odbije hláškou o amerických vedcoch, ktorí zistili, že dospať osem hodín za štyri je fyzicky nemožné, rozhodne sa tvoje telo vyriešiť novonadobudnutú depresiu jedlom. Žalúdok ti začne zvierať akoby si týždeň nejedol a z predstavy čokoládového Pribináčiku či zvyšku maminho segeďáku v chladničke sa ti začnú zbiehať slinky. Snažíš sa presvedčiť všetky bunky tvojho tela, ktoré sa združili na protest za čokoládové potešenie, že do rána to vydržíte. No či tomu skutočne bude tak je len vo hviezdach… (haha, no určite, aj tak sa pôjdeš niečím natlačiť)

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/sm%C3%BAtok-strata-ch%C3%BDba-sklopn%C3%A1-lady-2584778/)

Titulná fotka: pixabay.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť