6 vecí, ktoré určite pochopíš, ak obľubuješ výpredaje

Alebo článok pre ženy, na ktoré červená nálepka na cenovke funguje ako afrodiziakum

Ak je tvojím milovaným hobby rýpanie sa v akciovom regáli s handrami, potom si našla článok presne pre seba.

1. Hľadač pokladov

Človek s dokonalou konfekčnou veľkosťou, ktorý celý život nakupuje z pohodlia domova po internetových e-shopoch pravdepodobne nikdy nepochopí, akým náročným športom luxovanie výpredajov v skutočnosti je. Prehrabávať sa v kope dokrkvaných handier, pretože ľudia majú očividne pocit, že ak je niečo v akcii, automaticky sa na to vzťahuje pravidlo „toto netreba skladať, proste to tam j*bnem“, napumpuje tvoje bicepsy lepšie ako hodina v posilke (nehovoriac o tom, o koľko lepšie sú tieto peniaze využité). Sondovanie správnej veľkosti v tej neidentifikovateľnej mase poprepletaných cenoviek by pokojne mohlo byť olympijskou disciplínou a nikto by nemohol ceknúť ani pol slova.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/photos/sale/)

2. „Akcia“

Ľudská psychika vlastne funguje na báze celkom jednoduchého princípu – vidíš červenú cenovku, kupuješ. Keď danú vec aktuálne aj potrebuješ, nie je o čom, a ak nie, tak si v duchu povedieš sám so sebou krátky, ale výstižný dialóg (je rozhovor sám so sebou dialóg?), o tom, ako neužitočne míňaš svoje ťažko zarobené peniaze… A potom to kúpiš. O to väčšia nasrdenosť napokon prichádza, keď ti tvoja zvedavosť nedá a donúti ťa nakuknúť pod akciovú nálepku. A tam hľa – cena buď rovnaká alebo dokonca nižšia. Vtedy trochu zauvažuješ nad všeobecnou inteligenciou populácie, na ktorú platí taký prízemný a primitívny trik a odnášaš si poučenie do budúcna. Nikdy neodliepaj akciové nálepky.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/adult-beautiful-elegant-eyewear-291762/)

3. Na veľkosti nezáleží

Ak niečo stojí tri eurá tak čert to ber, že je to o dve čísla menšie. Na leto si predsa aj tak plánovala zhadzovať tie zásoby, čo si tvoje telo skladuje pre prípad náhodnej zombie apokalypsy, tak čo. Jedny motivačné nohavice ešte predsa nikdy nikoho do hrobu neposlali. A tie topánky? Čo na tom, že odierajú. Trošku presnoríš internetové lifehacky, poprechádzaš sa v nich po chodbe a zafénuješ si v nich nohu v zimných ponožkách a budú ako uliate (a keď nie tak skrátka poputujú ku zvyšku zbierky topánok, ktoré „určite povolia“).

giphy.com (https://giphy.com/gifs/angry-infomercial-mad-WkwFmlYp0ByGk)

4. Kabínky

Keď príde na výpredaje, maximálny limit v kabínkach na tvoje kapacity nestačí ani zďaleka. Preto sa snažíš poskrývať jedny nohavice pod druhé, tamto tenké tričko narvať do rukáva hentej mikiny a s malinkou dušičkou a prstami prekríženými za chrbtom si vypýtaš od predavačky najväčšie číslo. Pretože jej určite nebude divné, keď si zoberieš tabuľku s číslom 5, a vykydneš jej tam pri odchode milión tristo vecí, ktoré ti nesadli. Ale to nevadí. Lebo v sekunde, keď príde na lacné a vkusné oblečenie, súdnosť ide bokom a ani spýtavý pohľad asistentky predaja ti deň nepokazí.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/season-20-the-simpsons-20×4-3o6MbonSEXqAWTvqGQ)

5. Radosť…

V momente kedy doma poodstrihávaš všetky cenovky, ukončíš osobnú módnu prehliadku a s novými kúskami v práčke si vyložíš nohy na fitloptu prichádza slastný pocit zadosťučinenia. Hrejivé šteklenie pri srdiečku, že po tvojom nástupe všetky výpredajové regále zívajú prázdnotou a tvoj šatník je zase o niečo pestrejší, ťa napĺňa až do momentu, kedy si zohreješ na raňajky vifonku. Pretože euro k euru, a aj tie lacné módne vychytávky poznačia stav tvojej peňaženky, keď ich kúpiš päťdesiat. Ale ani pri miske rezancovej polievky za dvadsať centov tvoja nálada neklesá, lebo čím menej jedla, tým rýchlejšie budeš môcť nosiť tie o dve čísla menšie nohavice.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/%C4%BEudia-diev%C4%8Da-stojace-hovor%C3%AD-2581913/)

6. …ktorá pominie

A tak si vykračuješ vo svojom novonadobudnutom majetku celá natešená mestom, vietor sa ti opiera do narýchlo nakulmovaných vlasov a cítiš sa ako jedna z tých plážových slečien v amerických videoklipoch. No potom ju zbadáš. Nejakú päťkorunovú frndu s peroxidovými vlasami – ktorá má na sebe to isté tričko! Holt, daň za lacné nákupy. Pretože pravdepodobne nebudete jediná, ktorá tomuto koníčku holduje a priamo úmerne s výškou zľavy rastie aj percentuálna úspešnosť, že narazíte na ulici na niekoho, koho outfit bude akosi podobný tomu vášmu. Ale skutočne len nebadateľne.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/%C5%BEena-hnev%C3%A1-em%C3%B3cie-tv%C3%A1r-zlo-hnev-1808669/)

Titulná fotka: pexels.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
90
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zaujímavé kreslené pohľadnice zobrazujú ako si ľudia v roku 1910 predstavovali súčasnosť


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME