6 vecí, kvôli ktorým sa „tešíš“ na zimu

A aj tak všetci v lete nadávame, že chceme zimu a v zime, že leto.


A aj tak všetci v lete nadávame, že chceme zimu a v zime, že leto. Amen.

1. Snehová kalamita

Neviem, či slovenskí cestári dostávajú nedostatočne zaplatené za túto, pre život nevyhnutnú robotu alebo sú len vďaka nášmu podnebnému pásmu nedostatočne pripravení. Každopádne to absolútne nezvládajú. V našom malebnom hlavnom meste totiž napadnú presne tri milimetre snehu (to je menej ako dĺžka penisu tvojho ex, a to už je kurňa čo povedať) a razom sa všetko mení na krajinu tretieho sveta. Doprava kolabuje na plnej čiare, na Prístavnom moste sa ťahá reťazová búračka od Petržalky až po Vrakuňu, a ľudia pobehujú zo strany na stranu, vyhliadajú autobusy, ktoré tak skoro neprídu, a fŕkajú zašednutú plačkanicu snehu všade navôkol. A tam, kdesi vzadu v pozadí, si pán odhŕňač sedí v tom svojom monumentálnom vozidle, pofajčieva cigu, honí *ehm* a čaká na marec.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/car-road-snow-winter-12875/)

2. Krátke dni

Hoci pracovný i školský deň má presne toľko isto hodín v decembri aj v apríli, počas zimných mesiacov sa to vždy zdá ako nekonečno. Ráno ti zazvoní budík, vonku ešte tma jak v rohu a ty si rád, že si rád, a trafíš si obuť obe ponožky tej istej farby. Cestuješ, vonku stále tma a ľudia v prepchatom dopravnom prostriedku vyzerajú, že čoskoro zaspia jeden na druhom. Dorazíš do práce a máš pocit, že slnko to s nami už definitívne vzdalo. A potom bum, tri sekundy svetlo a je zase po paráde. No ako má byť človek produktívny, keď ani oblohe sa nechce spolupracovať?

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/side-view-of-woman-in-illuminated-city-at-night-315191/)

3. MHD

Šoféri mestskej hromadnej dopravy už dlho patria medzi moje najobľúbenejšie osoby na tejto planéte. Je totiž takmer isté, že ak mi ten deň neposralo čosi iné, jednému z nich sa to zaručene podarí. A to nie je talent na zahodenie. Len si myslím, že by ich na každoročnom školení mohli okrem privierania bezbranných ľudí do dverí a prechádzania na červenú, učiť aj čosi použiteľné. Napríklad, ako sa používa kúrenie. A klimatizácia. A brzdy. To nie, že by som chcela rýpať, len si osobne myslím, že keď tam šofér sedí v tielku a z kraťasov mu trčí pravé vajco, pre ľudí v troch kabátoch a siedmych šáloch to asi nie je tá najvhodnejšia teplota.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/bus-vozidlo-stoli%C4%8Dky-2145402/)

4. Vianočné nákupy

Vianočné reklamy sa vysielajú v plnom prúde, mestské časti nahadzujú svetielka na verejné osvetlenie a to znamená, že ľuďom už začína náležite d*bať. Parkovacie miesto v okruhu desiatich kilometrov od každého obchodného centra nájdete len za pomoci odťahovej služby, obchody zahajujú sezónu neprehliadnuteľnými akciami (kúp 7 a dostaneš poukážku na 5-percentnú zľavu na rok 2025 zdarma) a rada na záchod sa ťahá až ku hlavnému vchodu. Všetci horlivo nakupujú zbytočnosti, ktoré budú ležať dva roky v kúte a zapadať prachom, až dokiaľ ich niekto nevyhodí. Popíjajú akúsi brečku (lebo veď Starbucks už dorazil aj sem) a rozprávajú náhodným okoloidúcim, ako sú to sviatky o rodine a pokoji. Tak skús dať tomu svojmu „samostatnému a sofistikovanému“ decku na Vianoce objatie miesto nového telefónu a ono ti veľmi rýchlo vysvetlí, o čom tieto sviatky sú.

pixabay.com (https://www.pexels.com/photo/crown-group-modern-motion-374894/)

5. Auto

Zima a auto nie sú dobrí kamoši. A ani ja teda nie som so zimou ktovieaký kamoš, keď sa už dvadsať minút snažím oškrabať čelné sklo a sopeľ, ktorý mi vykúka z nosa, by som na vianočných trhoch mohla predať ako bio nanuk (a tipujem, že nejaký debil by to v tom sviatočnom ošiali fakt kúpil). Keď sa mi konečne podarí oškrabkať dosť na to, aby som nikomu neublížila na zdraví, nasadnem do auta, štartujem a šúcham rukami o volant. Prsty mi primrzli k pásu a vyfukujem obláčiky. Kúrim. Už desať minút. A stále vyfukujem obláčiky a necítim si zadnicu. Ako to, že dedova favoritka to má vyhriate za dve minúty a mňa tu tento krám za niekoľko tisíc nechá pokojne uhynúť?

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/auto-car-cold-driving-376361/)

6. Počasie

Všetci milujú sneh. V telke, na pohľadnici alebo minimálne aspoň za oknom. Ale keď musíš vystrčiť päty z domu na dlhšie ako tri sekundy a Perinbaba ti vychrstne celoročné úspory rovno do ksichtu, to už to nie je taká nádhera. Ono by to bolo všetko strašne krásne… Keby sme boli niekde na horách, užívali lyžovačku a večer chlípali kakao. Ale v meste? Trepať sa každé ráno dve hodiny do práce a z nej v premočených topánkach, so znecitlivenými prstami a kohosi chrchľom za golierom? Tri mesiace? A potme? Nie, ďakujem.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/snow-woman-winter-snowflakes-54200/)

Titulná fotka: pexels.com


Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

6 vecí, kvôli ktorým sa „tešíš“ na zimu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME