6 vecí, kvôli ktorým sa „tešíš“ na zimu

A aj tak všetci v lete nadávame, že chceme zimu a v zime, že leto.

A aj tak všetci v lete nadávame, že chceme zimu a v zime, že leto. Amen.

1. Snehová kalamita

Neviem, či slovenskí cestári dostávajú nedostatočne zaplatené za túto, pre život nevyhnutnú robotu alebo sú len vďaka nášmu podnebnému pásmu nedostatočne pripravení. Každopádne to absolútne nezvládajú. V našom malebnom hlavnom meste totiž napadnú presne tri milimetre snehu (to je menej ako dĺžka penisu tvojho ex, a to už je kurňa čo povedať) a razom sa všetko mení na krajinu tretieho sveta. Doprava kolabuje na plnej čiare, na Prístavnom moste sa ťahá reťazová búračka od Petržalky až po Vrakuňu, a ľudia pobehujú zo strany na stranu, vyhliadajú autobusy, ktoré tak skoro neprídu, a fŕkajú zašednutú plačkanicu snehu všade navôkol. A tam, kdesi vzadu v pozadí, si pán odhŕňač sedí v tom svojom monumentálnom vozidle, pofajčieva cigu, honí *ehm* a čaká na marec.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/car-road-snow-winter-12875/)

2. Krátke dni

Hoci pracovný i školský deň má presne toľko isto hodín v decembri aj v apríli, počas zimných mesiacov sa to vždy zdá ako nekonečno. Ráno ti zazvoní budík, vonku ešte tma jak v rohu a ty si rád, že si rád, a trafíš si obuť obe ponožky tej istej farby. Cestuješ, vonku stále tma a ľudia v prepchatom dopravnom prostriedku vyzerajú, že čoskoro zaspia jeden na druhom. Dorazíš do práce a máš pocit, že slnko to s nami už definitívne vzdalo. A potom bum, tri sekundy svetlo a je zase po paráde. No ako má byť človek produktívny, keď ani oblohe sa nechce spolupracovať?

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/side-view-of-woman-in-illuminated-city-at-night-315191/)

3. MHD

Šoféri mestskej hromadnej dopravy už dlho patria medzi moje najobľúbenejšie osoby na tejto planéte. Je totiž takmer isté, že ak mi ten deň neposralo čosi iné, jednému z nich sa to zaručene podarí. A to nie je talent na zahodenie. Len si myslím, že by ich na každoročnom školení mohli okrem privierania bezbranných ľudí do dverí a prechádzania na červenú, učiť aj čosi použiteľné. Napríklad, ako sa používa kúrenie. A klimatizácia. A brzdy. To nie, že by som chcela rýpať, len si osobne myslím, že keď tam šofér sedí v tielku a z kraťasov mu trčí pravé vajco, pre ľudí v troch kabátoch a siedmych šáloch to asi nie je tá najvhodnejšia teplota.

pixabay.com (https://pixabay.com/sk/bus-vozidlo-stoli%C4%8Dky-2145402/)

4. Vianočné nákupy

Vianočné reklamy sa vysielajú v plnom prúde, mestské časti nahadzujú svetielka na verejné osvetlenie a to znamená, že ľuďom už začína náležite d*bať. Parkovacie miesto v okruhu desiatich kilometrov od každého obchodného centra nájdete len za pomoci odťahovej služby, obchody zahajujú sezónu neprehliadnuteľnými akciami (kúp 7 a dostaneš poukážku na 5-percentnú zľavu na rok 2025 zdarma) a rada na záchod sa ťahá až ku hlavnému vchodu. Všetci horlivo nakupujú zbytočnosti, ktoré budú ležať dva roky v kúte a zapadať prachom, až dokiaľ ich niekto nevyhodí. Popíjajú akúsi brečku (lebo veď Starbucks už dorazil aj sem) a rozprávajú náhodným okoloidúcim, ako sú to sviatky o rodine a pokoji. Tak skús dať tomu svojmu „samostatnému a sofistikovanému“ decku na Vianoce objatie miesto nového telefónu a ono ti veľmi rýchlo vysvetlí, o čom tieto sviatky sú.

pixabay.com (https://www.pexels.com/photo/crown-group-modern-motion-374894/)

5. Auto

Zima a auto nie sú dobrí kamoši. A ani ja teda nie som so zimou ktovieaký kamoš, keď sa už dvadsať minút snažím oškrabať čelné sklo a sopeľ, ktorý mi vykúka z nosa, by som na vianočných trhoch mohla predať ako bio nanuk (a tipujem, že nejaký debil by to v tom sviatočnom ošiali fakt kúpil). Keď sa mi konečne podarí oškrabkať dosť na to, aby som nikomu neublížila na zdraví, nasadnem do auta, štartujem a šúcham rukami o volant. Prsty mi primrzli k pásu a vyfukujem obláčiky. Kúrim. Už desať minút. A stále vyfukujem obláčiky a necítim si zadnicu. Ako to, že dedova favoritka to má vyhriate za dve minúty a mňa tu tento krám za niekoľko tisíc nechá pokojne uhynúť?

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/auto-car-cold-driving-376361/)

6. Počasie

Všetci milujú sneh. V telke, na pohľadnici alebo minimálne aspoň za oknom. Ale keď musíš vystrčiť päty z domu na dlhšie ako tri sekundy a Perinbaba ti vychrstne celoročné úspory rovno do ksichtu, to už to nie je taká nádhera. Ono by to bolo všetko strašne krásne… Keby sme boli niekde na horách, užívali lyžovačku a večer chlípali kakao. Ale v meste? Trepať sa každé ráno dve hodiny do práce a z nej v premočených topánkach, so znecitlivenými prstami a kohosi chrchľom za golierom? Tri mesiace? A potme? Nie, ďakujem.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/snow-woman-winter-snowflakes-54200/)

Titulná fotka: pexels.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vtipné fotografie ľudí, ktorí sa vedia poriadne ksichtiť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME