Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 23.3.2023
sk
Adrián
cz
Ivona
, Yvona

6 vecí, o ktorých by si nikdy nemal písať cez správy

Niektoré veci radšej povedz zoči-voči.


Určite sa ti už stala situácia, keď si niekomu niečo napísal a ten druhý to vyhodnotil úplne inak, ako si chcel. Preto by sme určité veci nemali riešiť cez správy, ale povedať si to zoči-voči, aby sme predišli zbytočným problémom. K problému sa vyjadrila aj britská psychologička Francesca Tighineanová, ktorá radí, ktorých šesť vecí by sme nemali nikdy riešiť cez správy:

1. Ospravedlnenia

Niekedy je ťažké dať svoje ego bokom a povedať „prepáč“ osobne, preto túto možnosť ľudia vyhľadávajú viac. Je lepšie takéto veci vyriešiť osobne. Ak už ale chceš naznačiť, že ťa niečo mrzí, povedz to radšej štýlom: „Mrzí ma to, môžeme sa neskôr porozprávať?“

2. Tajomstvá

Pri tajomstvách vždy zváž, či naozaj stojí za to, aby si to niekomu písal. Písaná reč totiž ostáva navždy v našich telefónoch a na sociálnych sieťach. Niekedy sa môže takáto správa dostať k zlej osobe.

3. Sťažnosti

Ak sa chceš posťažovať o práci či na nejakého člena rodiny, radšej druhej osobe zavolaj. Tá možno nedokáže podľa správ vycítiť, či ide o problém, alebo sa jednoducho len potrebuješ posťažovať.

Shutterstock

4. Urážky

Tento bod je rovnaký ako bod o tajomstvách. To, že niekoho urazíš, ostáva už navždy napísané, a ak sa to dostane k nesprávnej osobe, nebudeš z toho veľmi nadšený.

5. Prekvapenia

Ak chceš niekoho prekvapiť, prekvap ho osobne. Ak mu napíšeš správu, že sa ti páči alebo že ho ľúbiš, človek môže neveriacky pozerať na telefón a premýšľať, čo bude teraz ďalej. Je to vec, ktorá potrebuje dlhšiu debatu a nie len vypľutie nejakej vety do správy.

6. Znepokojujúce správanie

Presne tá situácia, keď človek niečo napíše a ty nevieš, ako to máš pochopiť. Snažil sa ťa pochváliť, uraziť? Možno niekedy chvíľku nepoužije emoji a ty si hneď myslíš, že je nahnevaný. Niekedy môžeš niečo myslieť v dobrom, no druhej osobe to môže prísť inak. Preto radšej zváž osobný rozhovor, aby si sa vyhol prípadným problémom.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje