6 zdĺhavých štádií, ktorými si prejde každá žena, kým vyrazí z domu

Tutoriál pre všetkých mužov, ktorí ešte stále nedokážu pochopiť svoje polovičky

Sme ženy a sme na to hrdé. Teda, nielen na to, že (niektoré) máme prsia a vagínu, ale aj na všetko ostatné, čo so sebou jestvovanie ako žena prináša. Len si zoberte, aké je ženské telo zaujímavé. Dokáže v sebe vynosiť človeka! Ak to nie je dostatočne ohurujúce, tak už neviem. Avšak, aj my ženy máme svoje plusy a mínusy. A dnes by sme chceli rozprávať najmä o tých mínusoch, ktoré väčšinou vyplávajú na povrch práve vtedy, keď sa chystáme ísť von a užívať si život. Pretože všetko, čo pred tým nasleduje, je rituál, ktorý by nemal nikto vidieť

Krok č. 1

Daj si načas. Napriek tomu, že vieš, koľko ti približne trvá príprava, aj tak ešte stále ležíš v posteli. Napriek tomu, že sa poznáš a vieš, že už teraz to nestíhaš, si sa práve rozhodla, že si ideš spraviť pedikúru. NAPRIEK TOMU, že ste sa dohodli ísť von už pred týždňom, obočie si ideš trhať až teraz. A prečo? Presne tak, pretože to je naša ženská nátura. Ak sa s niekým dohodneme na deviatu, tak to automaticky znamená na desiatu, prípadne na jedenástu, ak sa rozhodneš vyžehliť si vlasy. Zákerné je taktiež aj slovíčko “hneď“, ktoré má v ženskom jazyku mnoho významov – okrem toho pôvodného.

Krok č.2

Osprchuješ sa, umyješ si vlasy, dáš si pleťovú masku a na hlavu tri vlasové zábaly. Už teraz podvedome vieš, že to kvôli svojmu očistnému rituálu nestíhaš na čas, ktorý ste si stanovili, ale komu to vadí? Veď ženy boli stvorené na to, aby boli krásne, a muži na to, aby trpezlivo počkali. Každá ruža predsa potrebuje čas, kým rozkvitne. Áno, všetky tieto deep citáty z Tumblr sú iba našou ospravedlnenkou, aby sme celý život mohli všade meškať a nikdy neprísť na čas. Aký má vôbec zmysel prísť niekam na čas, keď vyzeráš otrasne? Omnoho lepšie je meškať, ale byť krásna. Kráľovná nikdy nemešká, všetci ostatní len prišli príliš skoro. Áno, vymenila som Tumblr za Denník princeznej, nechaj ma.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/people-always-struggles-qH3n13KWYgM9i)

Krok č.3

Prichádza čas na výber outfitu. V tomto bode už ani nepozeráš na čas, pretože to je zbytočné a NEEXISTUJE, aby si to dnes stihla. Otvoríš skriňu a skúšaš všetky dostupné outfity, divoké farebné kombinácie ale aj vyzývavé čierno-červeno-sexy odtiene. Skúšaš street style, skúšaš eleganciu, skúšaš denim, skúšaš kostýmové nohavice, skúšaš legíny… Po hodine si už úplne bezradná a zrazu zahliadneš v rohu skrine, skryté pred svetom, šaty. Tak skúsiš šaty. Šaty sú tvojou finálnou voľbou, ale ak si dáš šaty, už si musíš dať aj opätky. Vyzliekaš šaty, do rúk berieš žiletku a leukoplasty a vraciaš sa naspäť do vane.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/date-4HU1eTQKfrdgk)

Krok č.4

Hneď po tom, ako si oholíš prvé tri vrstvy kože a tvoje nohy vyzerajú, akoby na teba zaútočil bengálsky tiger, prichádza čas na make-up. Po nanesení make-upu zistíš, že by si to možno ešte stihla, a začneš byť kreatívna. Nájdeš si na Youtube tutoriál na smokey eye a v presvedčení, že to za pol hoďku dáš ako pani, sa do toho bez pochýb vrháš. Po hodine tvrdej snahy vyzeráš ako mýval, ktorého prešiel nákladiak a v tomto momente už nie je cesty späť – zhrabneš micelárnu vodu, naleješ si ju do očí a 10 minút si ich drhneš, len aby sa z mývala opäť stala žena.

vagabomb.com (http://www.vagabomb.com/If-You-Use-Makeup-You-Know-This-Is-the-Cold-Hard-Truth/)

Krok č.5

Vrátiš sa o krok späť, vezmeš si tie vy**bané očné tiene a ideš do jemných, pastelových, farieb, ktoré iba vyzdvihnú tvoju krásu. Po chvíľke ti skutočne začne vadiť to ticho. Pustíš si hudbu a snažíš sa tancovať tak, aby to nemalo vplyv na tvoj make-up. Pri očných tieňoch to ešte ako tak ide (aj keď ti to okrem zvyčajných 10 minút trvá 30, pretože sa maľuješ do rytmu novej pesničky od Adele), ale pri fáze očnej linky si ešte veľmi zanadávaš. Budeš ju opravovať toľkokrát, že ti nakoniec pokazí aj očné tiene a budeš to všetko musieť robiť odznova. Kto to kedy vôbec vymyslel, že si budeme na očné viečko maľovať čiernu čiaru, ktorá bude pokračovať až ku spánkom?

gurl.com (http://www.gurl.com/2016/02/01/honest-reasons-to-not-wear-makeup-ask-reddit/)

Krok č.6

Po mentálnom zrútení, ktoré je v tejto fáze prípravy už oprávnené, si ešte raz a naposledy spravíš make-up, vyžehlíš vlasy, oblečieš šaty, obuješ opätky, zbalíš kabelku a konečne môžeš, s dvojhodinovým oneskorením, vyraziť. Avšak – posledným krokom je vymyslieť si výhovorku. Nemôžeš byť predsa úprimná a povedať, že si vedela, že prídeš neskoro, ale aj tak si nespravila nič preto, aby si prišla na čas. A tiež to, že si sa neskôr rozhodla, že si vyžehlíš vlasy, pretože sa to hodí k tvojim šatám, a keďže máš šaty, tak si si automaticky musela holiť nohy, a popritom si si takmer prerezala Achillovu šľachu… Tento proces je jednoducho moc komplikovaný na to, aby ho pochopil chlap. Žena presne vie, čo to znamená, keď jej povieš, že sa ti „pokazilo auto“… Znamená to, že sa ti pokazili kliešte na mihalnice a musela si si ich ísť požičať od susedy.

lifestyle.allwomenstalk.com (http://lifestyle.allwomenstalk.com/are-you-guilty-of-these-white-and-not-so-white-lies/18)

Titulné fotky: Flickr.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
42
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Obézny milovník Coca-Coly schudol zmenou svojho zlozvyku viac než 70 kg

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME