6 životných scenárov, ktorými sa uberá náš život

Život každého z nás sa uberá niektorým z týchto scenárov, nie všetky sú až tak ružové, no treba to brať s úsmevom

Vsadíme sa, že sa všetci nájdete v nejakom z následujúcich scenárov, ktoré v krátkosti a stručne vystihujú tvoju aktuálnu životnú situáciu. Nejde nám o to rozplakať ťa, práve naopak, treba sa občas na sebe samom zasmiať!

1. Absolútny lenivec

Buď si to uvedomuješ a si taký lenivý, že sa ti s tým naozaj nechce nič spraviť, teda aspoň teraz a v (blízkej) budúcnosti tiež nie alebo máš kopu predsavzatí, ako začneš robiť niečo produktívne a budeš sa venovať niečomu, čo ťa baví. Teda okrem pozerania seriálov, hrania hier a kysnutia na sociálnych sieťach. Čo už ale narobíš, keď ti tieto tri veci spolu s ležaním proste prirástli k srdcu. Času máš veľmi málo, veď tie seriálové a herné povinnosti sa samé nesplnia, takže ti neostáva nič iné, než pokračovať v tom, čo ti ide najlepšie. Medzi tvoje najčastejšie hlášky patrí napr.: „Pi*i, mne sa nechce.“ Alebo si to ani neuvedomuješ a to, že sa raz za týždeň dokopeš k nejakej produktívnej činnosti z teba v tvojej hlave robí aktívneho človeka.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/christmas-couch-feet-girl-85842/)

2. Maminkin maznáčik

Je úplne normálne mať svoju mamu rád, veď po celý život by mala byť niekde na prvých troch miestach v rebríčku najlepších žien v tvojom živote, no medzi nami sa nájdu aj takí, čo to preháňajú a nielen vtedy, keď sú ešte deťmi. Tvoja mama je tu pre teba, aby ti utierala mliečko tečúce po brade aj v dospelosti a nechávaš sa ňou obskakovať. Ak spolu chvíľu nie ste, tak ti vypisuje, kedy sa už vrátiš domov a nonstop sa vítate pusinkou a objatím. Ani mamka a ani ty v živote nepomyslíš na to, že by si sa niekedy od nej odsťahoval, nedajbože, že by si si našiel partnera. No hlavne že sa cítiš pri maminke super.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/affection-baby-baby-girl-beautiful-377058/)

3. „Navždy“ slobodný

Samozrejme, že to tak (asi) nie je, no ty si to myslíš. Utápajú ťa myšlienky na to, ako si už nikdy nikoho nenájdeš a budeš celý život sám. Hrozne tlačíš na pílu a máš to v hlave nastavené tak, že keď si nikoho nenájdeš teraz, tak už nikdy. Nenechávaš veciam voľný priebeh a ak ti niečo nevyjde, tak sa ti pred očami „ničí celý život“. Všetky odmietnutia si hrozne berieš srdcu, smútok zajedáš čokoládou a ďalšími nezdravými pochúťkami, čím svoje šance na nájdenie partnera ešte viac znižuješ. Zbytočne sa trápiš ale všetko, čo stačí spraviť je kašlať na to, zmieriť sa s tým, že máš kamarátov, alkohol, fajn rodinu a s trochou šťastia si možno časom nájde spriaznená duša teba. Však ty si hľadal už dosť. Alebo si proste vlhká trinástka, ktorú opustil jej prvý frajer po týždňovom vzťahu a vieš, že už nikdy nebudeš nikoho ľúbiť tak, ako jeho.

freepik.org (http://www.freepik.com/free-photo/nobody-can-help_1192608.htm)

4. Život sa „na mňa usmial“

Žiješ fajn život, škola alebo práca do ktorej chodíš ťa naozaj baví, s rodičmi máš super vzťah, máš kamarátov, ktorí naozaj stoja za to, s partnerom to tiahneš už nejaký ten piatok a dobre vám to klape. Takisto máte dosť peňaží na všetky vaše výdavky a ešte vám ostane aj niečo na zábavu, cestovanie. Možno tiež plánujete založenie rodiny alebo nejakého prcka už máte. Možno sa vám niektorým zdá tento scenár ako absolútna fikcia, no neberieme vám to. Šanca, že ťa tvoja práca bude baviť je veľmi nízka, keď celý život nerobíš nič preto, aby si robil niečo, čo ťa baví. Áno, chceme vás motivovať, tak zdvihnite zadok a myslite na to, že čas, ktorý investujete do niečoho užitočného sa vám s veľkou pravdepodobnosťou niekedy v budúcnosti vráti. Lenivci.

freepik.com (http://www.freepik.com/free-photo/man-marking-his-smile-with-two-fingers_1020799.htm)

5. Prvotriedny flákač

Si naozaj profík vo flákaní sa, môžeš dostať na robotu hocičo, vždy máš v sekunde premyslené ako to spraviť tak, aby si sa narobil čo najmenej, prípadne vôbec. Za tvojich školských čias si si nikdy nerobil domáce úlohy a ak si už bol nejakým spôsobom donútený, tak si to od niekoho odpísal. Pri spoločných prezentáciách si sa vždy vedel vyhovoriť na to, ako sa ti bohužiaľ práve dnes, ten deň keď si bol tak hrozne premotivovaný začať robiť prezentáciu, pokazil počítač. V práci by to bez nabíjačky na mobil nebolo možné prežiť a nevieš si predstaviť, čo by si v tej práci s vybitým mobilom potom robil. Nebodaj pracoval? Neprichádza v úvahu! Ak však robíš niečo pre seba alebo pre niekoho, na kom ti naozaj záleží, tak vtedy nastáva (možno) výnimka, kedy sa po veľmi veľmi dlhej dobe trošku posnažíš.

shutterstock.com (https://www.shutterstock.com/cs/image-vector/cartoon-illustration-lazy-office-worker-playing-106319015?irgwc=1&utm_medium=Affiliate&utm_campaign=Graphic%20resources%20SL&utm_source=39422&utm_term=)

6. Asociálny jedinec

Každý deň vstávaš so strachom, že sa dostaneš do situácií, kedy od teba bude vyžadované s niekým komunikovať. Týmto situáciám sa však snažíš vyhýbať za každú cenu. Pri komunikácii s hocikým menej známym alebo neznámym ťa obleje pot, ovládne ťa stres a odpovedáš bez akéhokoľvek premýšľania. Rád by si sa občas s niekým porozprával alebo presadil svoj názor, no väčšinou sa na to vykašleš. Veď zostať ticho je tiež možnosť!

Ak si sa nenašiel v žiadnom z týchto bodov a máš svoj vlastný, unikátny životný scenár, tak sa s ním s nami podeľ v komentári! 🙂

Titulná fotka: pexels.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
30
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
To NAJ z predvolebnej kampane "slovenského Trumpa", Martina Jakubca

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME