Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Milovníčka zvierat vlastní zajaca, ktorý váži neuveriteľných deväť kilogramov. Je natoľko veľký, že má v dome svojich majiteľov dokonca aj vlastnú spálňu. Šesťdesiatročná majiteľka Lyn Hobson pre portál Metro prezradila, že jej zajačik Jester váži toľko ako tri čivavy a že ho berie ako svoje vlastné dieťa.

Jester má 18 mesiacov a po dome, v ktorom bývajú manželia Lyn a Peter, sa pohybuje úplne voľne. Po tom, čo bývalá kuchárka Lyn pridala fotky svojho miláčika na sociálne siete, zasypali ju správy od jeho fanúšikov.

profimedia

Jedno z najväčších zajačích plemien

Fotky Jestera sa dostali na titulnú stranu vzdelávacieho periodika a stal sa tiež hlavnou postavou v detskej knižke. Majiteľka dúfa, že vzhľad jej zajačika mu dovolí pózovať pred fotoaparátom častejšie. Jestera kúpila prvého apríla 2019 na severovýchode Anglicka, keď mal len pár týždňov.

„Veľmi ho milujem a rozmaznávam. Je pre mňa ako skutočné dieťa. Sleduje ma všade, kam idem, a pozoruje všetko, čo robím. Či už ide o sledovanie televízie alebo upratovanie. Je veľmi spoločenský,“ povedala Lyn.

Vycvičili si ho tak, aby mohol žiť s nimi v dome a nie v králikárni ako ostatné zajace. Má aj vlastnú podstielku na toaletu. Lyn tiež prezradila, že je vychovaný tak, aby za sebou nezanechal žiaden neporiadok.

profimedia

V dome má až tri postele

Jednu z nich má vo svojej vlastnej spálni, ktorá je oproti izbe Lyn a Petra. „Ľudia si myslia, že mať kontinentálneho obra je smiešne, pretože to plemeno nemá veľa ľudí. Keď už ho ľudia vidia, vždy komentujú, aký je veľký,“ dodala Lyn.

„Každý, kto ho stretne, sa doň zamiluje. Je jedným z tých domácich miláčikov, ktorý na seba strhne všetku pozornosť.“ Kontinentálny obor je známy tiež ako nemecký obor. Najťažší „zajačik“ tohto plemena má podľa záznamov 24 kilogramov a najväčší meria 132 centimetrov.

profimedia

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť