6 zaujímavých rébusov, ktorým prídu na koreň len rodení riešitelia

Dokážeš vyriešiť všetky hádanky?

Prázdniny sa už chýlia ku koncu a preto je najvyšší začať opäť používať mozgové závity. A nič ich predsa nenaštartuje lepšie ako séria zaujímavých hlavolamov, ktoré otestujú ako tvoje logické zmýšľanie, tak aj vynaliezavosť a kreativitu.

Nezabudni sa s nami podeliť v komentároch, či si uhádol všetky správne odpovede!

1. Uväznený v budove

© Anna Syrovatkina

Tomáš sa zobudil uväznený v budove, z ktorej na slobodu viedlo len štvoro dverí. Za prvými bola chodba plná smrteľného plynu. Za druhými ho čakala bomba, ktorá vybuchne v sekunde, ako dvere otvorí a rozpráši všetko naokolo. Za tretími sú jedovaté hady a štvrté skrývajú hladné žraloky. V miestnosti, v ktorej sa zobudil, mal k dispozícii matrac na spanie, nejaké jedlo, fľašu na vodu a rovnako aj automat na vodu, aby neumrel od smädu ani od hladu. Ktoré dvere má Tomáš použiť, aby sa dostal bezpečne na slobodu?

2. Muž v čiernom

© Anna Syrovatkina

Muž tmavej pleti, v čiernej čapici a čiernom oblečení, stál uprostred neosvetlenej vozovky. Rútilo sa k nemu auto, ktoré malo zhodou okolností pokazené svetlá, takže dokonca ani tie nesvietili. Aj napriek tomu však šofér zastavil sekundu pred tým, ako mal muža prejsť. Ako je možné, že šofér vedel, že tam muž stojí?

3. Bez prúdu

© Anna Syrovatkina

Manželia Novákovci si užívali príjemný spoločný večer. Pán Novák pozeral v televízii seriál a pani Nováková čítala jej obľúbenú knihu. Vtom však vypadol prúd – zhaslo svetlo, prestal ísť televízor, no pani Nováková aj napriek tomu pokračovala v čítaní. Ako je to možné?

4. Guľka v hlave

© Anna Syrovatkina

V piatok večer si chcel Emanuel objednať pizzu, no zistil, že nemajú jeho obľúbenú. Sklamaný sa teda zavrel do kúpeľne, spod skrinky s umývadlom vytiahol pištoľ a napálil si guľku rovno medzi oči. O niekoľko minút však vyšiel z kúpeľne živý a zdravý, hoci stále hladný. Ako je možné, že streľbu prežil?

5. Tri miestnosti

© Anna Syrovatkina

Janko ostal zaseknutý v trojizbovom dome, z ktorého nebolo iného úniku ako cez dvoje dverí. Malo to však veľký háčik – za jednými dverami naňho číhali dvaja krvilační zabijaci, ktorí by ho neušetrili ani sekundu, za druhými boli zase nastražené lasery na solárny pohon. Hoci mal v izbe aj okno, bolo zamrežované a teda sa cezeň nedalo dostať von. Ako vyrieši túto situáciu?

6. Lesný požiar

© Anna Syrovatkina

Kamaráti Štefan a Michal sa rozhodli ísť kempovať do lesa. Len čo však rozložili stan, uvideli, že sa k nim blíži obrovský lesný požiar, ktorý k nim dorazí zhruba za deň. Michal ubezpečil priateľa, že sa nemá čoho báť a že určite požiar prežijú. Štefan tomu veľmi neveril, keďže vedel, že Michal má so sebou len zápalky, koláče a nejakú vodu. Nepomáhal tomu ani fakt, že ich z jednej strany obkolesovala obrovská hora, ktorá sa nedala zliezť a zo strany druhej bol útes. Vietor vial smerom z hory k útesu. Aký bol Michalov plán na záchranu?

Zdroj: brightside.me
Titulná fotka: © Anna Syrovatkina

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
14
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Komické reklamy začínajúcich hercov, o ktorých si doteraz nevedel

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME