Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

Snáď každý jeden človek sníva o tom, že bude v živote robiť to, čo ho baví a ideálne ho to aj uživí. Väčšina sa nesnaží zarábať zo svojho hobby, pretože by z toho jednoducho nevyžili. Toto však nie je prípad týchto 7 celebrít, ktoré sa rozhodli, že hereckú kariéru zavesia na klinec a začnú sa venovať ich dlhoročným vášňam. Profesionálne.

1. Greta Garbo

Meno Greta Garbo patrí medzi ikony filmového priemyslu minulého storočia. Švédska herečka si podmanila Hollywood svojou elegantnou krásou a hereckým talentom. Nikdy sa netešila z toho, že jej celý svet ležal pri nohách. Neustály záblesk fotoaparátov, zástup paparazzov a chtivých fanúšikov neboli pre ňu. Hollywood ju doslova unavoval. Jej práca sa jej nepáčila. K prekvapeniu všetkých sa Garbo rozhodla stiahnuť z filmových plátien. Mala len 35 rokov.

Svoj život zasvätila novej, skutočnej vášni. Stala sa zberateľkou umenia. Obrazy zbierala celý svoj život. Nelimitovala sa na jeden štýl, jej vkus sa celé roky rozvíjal a menil v závislosti od aktuálne obľúbeného umenia. Keď Garbo umrela, rodina sa rozhodla rozpredať časť jej úctyhodnej zbierky. Kým ich švédska herečka kupovala „len“ za pár desiatok tisíc, v súčasnosti sa ich hodnota šplhá k niekoľkým miliónom za kus.

Profimedia.sk

2. Chuck Norris

Legendárny Chuck Norris. Asi každý si ho pamätá najmä ako drsného Walkera, texaského rangera, ktorý premohol súperov so zavretými očami a oboma rukami zviazanými za chrbtom. Stal sa terčom viacerých vtipov práve kvôli jeho zdanlivo dokonalej sile. Kto už len nepozná aspoň jeden vtip s Chuckom Norrisom? Priznajte sa. Je vás málo.

Norris síce zažiaril v niekoľkých filmoch a v zmieňovanom seriáli, viacej sa venoval filantropii a charite. V 90. rokoch založil vlastnú organizáciu s názvom Kickstart Kids, ktorá pomáha mladým ľuďom vybudovať si charakter prostredníctvom karate. Najmä sa naučiť disciplíne, rešpektu a odhodlaniu dosiahnuť svoj najvyšší potenciál.

Shutterstock

3. Mara Wilson

Kým Greta Garbo odišla do hereckého dôchodku ako 35-ročná, Mara Wilson sa rozhodla ukončiť svoju hereckú kariéru už ako 13-ročná. Meno tejto herečky vám pravdepodobne nehovorí nič, ak nemáte pamäť na mená alebo ste nežili v 90. rokoch. Mladá herečka (dnes už dospelá 33-ročná žena) stvárnila obľúbenú knižnú postavu Matildu, ktorá vystupovala v knižke od Roalda Dahla. Film zrežírovaný Dannym DeVitom síce nebol ohodnotený lepšie ako priemerný, ale takmer každý rok sa objavuje na našich televíznych obrazovkách.

Wilson sa rozhodla venovať iným záležitostiam. Stala sa z nej spisovateľka, na ktorej konte nájdeme aj biografiu o jej hereckej kariére v detskom veku.

Profimedia.sk

4. Meghan Markle

Predtým, než sa Meghan Markle stala súčasťou kráľovskej rodiny a napokon sa od nej zase dištancovala (spoločne so svojím manželom, princom Harrym), žiarila v seriáli Kravaťáci, kde vytrvala až do siedmej série. Jej herecká kariéra zahrňuje mnohé predovšetkým seriálové tituly. Objavila sa však aj vo filmovej snímke Nezabudni na mňa.

Markle vytrvala v seriáli Kravaťáci do roku 2017, pričom v tom istom roku sa aj zasnúbila s princom Harrym. Jej herecká kariéra išla do úzadia a Markle sa stala súčasťou kráľovskej rodiny. Mala nové povinnosti, okrem iného sa stala matkou. Súčasťou vznešeného rodu nebola dlho. V roku 2020 sa spoločne s Harrym rozhodli dištancovať od rodiny.

Shutterstock

5. Kevin Jonas

Bývalá Disney hviezda z hviezdneho bratského tria Jonas Brothers. Je pravdou, že Kevin býval tým nenápadným z bratov. Netešil sa takej pozornosti ako jeho mladší bratia Joe a Nick. Okrem toho, že mali svoj vlastný seriál, objavili sa aj v oboch populárnych Disney filmoch Camp Rock a Camp Rock 2.

V roku 2013 sa však kapela rozpadla a každý brat sa vydal svojou vlastnou cestou. Kevina Jonasa to zanieslo do podnikania. Vyvinul vlastnú aplikáciu a začal poskytovať služby pre domácich kutilov.

Shutterstock

6. Sarah Michelle Gellar

Poznať ju môžeme z niekoľkých kultových filmov (Veľmi nebezpečné známosti) alebo z mysteriózneho seriálu Buffy, premožiteľka upírov. V oboch tituloch stvárnila hlavnú postavu a dostala sa hlboko do povedomia divákov. Časom televíznej slávy je skôr koniec. Niežeby sa neobjavila v menších seriálových alebo filmových úlohách. Za zmienku stojí napríklad jej krátke vystúpenie v seriáli Teória veľkého tresku.

Momentálne je skôr známa ako Gellar, premožiteľka pečenia. Herečka sa zamerala na to, čo ju napĺňa – varenie a pečenie. Je spoluzakladateľkou pekárne Foodstirs, ktorá sa zameriava na zdravé jedlá. Taktiež je autorkou kuchárskej knihy.

Shutterstock

7. Dylan Sprouse

Jednou z Disney hviezd boli aj dvojičky Cole a Dylan Sprouse. Známymi sa stali vďaka seriálu Sladký život Zacka a Codyho. Cole vo svojej hereckej kariére pokračoval aj potom, no Dylan sa rozhodol ísť svojou vlastnou cestou. Hereckým úlohám sa skôr vyhýba.

Namiesto toho vyštudoval vysokú školu v odbore herného dizajnu. Pracuje na vlastnom komikse, ktorý by mal vyjsť už toto leto. Dylan Sprouse sa venuje aj podnikaniu. V New Yorku vlastní vináreň, v ktorej predáva najmä medovinu.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť