Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Je množstvo známych osobností, ktoré to v minulosti nemali práve ľahké. Vzhľadom na ich aktuálne úspechy sa však o ich minulosti mlčí. My si ale myslíme, že by sa o nich malo rozprávať viac.

Nie preto, aby dehonestovali ich terajšiu slávu, práve naopak. Aby ukázali ľuďom, že miesto, kde sú teraz, nemusí byť to isté miesto, kde budú o dvadsať rokov. Pretože každý problém je len dočasný a nepochybne príde deň, keď naň nájdeš riešenie.

1. Chris Pratt a život na štyroch kolesách

Herec, ktorého si diváci poväčšine spájajú so Strážcami galaxie, vzdal vysokú školu hneď po prvom semestri a našiel si podradnú prácu, ktorá ho nebavila.

Nebolo teda žiadnym prekvapením, že v momente, ako mu kamarát ponúkol jednosmerný lístok na Havaj, neváhal. Nemal tam žiadnych priateľov, príbuzných, ani istú prácu, no predsa sa to rozhodol risknúť.

Masatoshi Okauch / Shutterstock

Podľa jeho slov je Havaj tým najlepším miestom, kde sa mohol ocitnúť na ulici. Väčšinou prespával v dodávke alebo v stane na pláži a večer si líhal spať s neuveriteľným výhľadom.

Sám hovoril, že by sa nerád klasifikoval ako bezdomovec – nežil predsa na ulici veľkomesta v kartónovej škatuli a nevyjedal odpadkové koše. Opíjal sa na pláži, húlil trávu a pracoval najmenej ako sa dalo – to neznie ako najhoršia možná alternatíva života.

CBS News

Hore na obrázku môžete vidieť kúsok scenára, ktorý ho z celej tejto situácie dostal.

2. Sylvester Stallone a Butkus

Hoci dnes tohto herca z televíznych obrazoviek poznáme ako drsného chlapíka, čo sa nezastaví pred ničím, nie vždy tomu bolo tak. Najmä čo sa jeho súkromného života týka.

Predtým, ako sa mu podarilo predať scenár filmu Rocky, bola jeho finančná situácia naozaj biedna. Sám priznáva, že toho nemal veľa. Dvoje nohavice, deravé topánky a najlepšieho psa, akého si človek môže priať – Butkusa.

Millennium Films

Lenže časy boli kruté, obaja boli podvýživení a hladní a okolnosti nedovolili konať inak. Sylvester Butkusa predal za 40 dolárov, aby nezomrel od hladu – ani Butkus, ani on sám.

Keď sa veci obrátili k lepšiemu a jeho filmovému scenáru sa konečne dostalo toľko pozornosti, koľko si zaslúžil, kúpil Butkusa späť. Jeho nový majiteľ videl, že pre psa urobí Sylvester všetko, a tak si zaň vypýtal nehorázne peniaze.

https://www.ozy.com/flashback/stallones-rocky-start/4228

Nový majiteľ si za Butkusa vypýtal 15-tisíc dolárov. Sylvester však tvrdí, že to bola najlepšia investícia v jeho živote a štvornohý chlpáč bol hodný každého centa. 

3. Michael Jordan a kruté odmietnutie

Michael Jordan, legendárny basketbalista, dodnes považovaný za elitu športového sveta, sa na strednej stretol s krutým odmietnutím. Nedostal sa do školského basketbalového družstva.

Nebolo to nič osobné, žiadne intrigy či konšpirácie. Jednoducho nebol dosť dobrý. Z náboru odišiel so slzami, zabuchol sa vo svojej izbe a od nešťastia nevedel, čo so sebou.

NBA

Lenže, keď je človek na dne, iným smerom ako nahor sa už skrátka ísť nedá. Jasným príkladom toho je aj Michael, ktorého celý incident motivoval. Začal trénovať, makal na sebe od rána do večera… a ako to celé dopadlo asi objasňovať netreba. No ak si predsa nie si istý, tak sa pozri na svoje tenisky.

https://www.reddit.com/r/OldSchoolCool/comments/2w7kyt/in_honor_of_his_birthday_a_young_michael_jordan/

„Minul som viac ako 9-tisíc košov a prehral som takmer 300 zápasov. 26-krát som držal v ruke loptu pred posledným hodom hry, zatiaľčo sa na mňa spoliehal celý tím, a netrafil som. Aj toto je súčasť úspechu. Zlyhanie.“

4. Halle Berry a útulok pre bezdomovcov

Dnes je z nej oscarová herečka, no tridsať rokov dozadu si na vysokej nohe rozhodne nežila. Po tom, čo si našetrila nejaké drobné, sa rozhodla na vlastnú päsť vycestovať do New Yorku.

Lenže tamojší život je nákladný a peniaze sa míňali rýchlejšie, ako ich stihla zarábať. O tri mesiace sklamaná a s prázdnymi vreckami zavolala svojej mame.

https://www.vanitatis.elconfidencial.com/celebrities/2017-08-11/halle-berry-indigente-actriz_1427800/

Žiadala ju o peniaze, no jej mama odmietla. „Chceš byť v New Yorku? Tak buď,“ povedala. „No svoje problémy si rieš sama.“ Tieto slová – v tom čase ešte dvadsaťročnú – herečku nakopli a rozhodla sa všetkým ukázať, čo je zač.

Obnášalo to riadnu porciu sebazaprenia a dočasné prebývanie v útulku pre bezdomovcov, no stálo to za to. Dnes jej filmografia obsahuje desiatky úspešných titulov, medzi nimi aj Catwoman, X-men či napríklad Atlas Mrakov.

Twentieth Century Fox

„Potrebovala som si dať život do poriadku a útulok pre bezdomovcov bol súčasťou tohto procesu.“

5. J. K. Rowlingová a vydavateľstvá, ktoré majú čo ľutovať

Knižná séria o mladom čarodejníkovi menom Harry Potter sprevádzala životom ako deti 90. rokov, tak aj tie dnešné. Dočkala sa dokonca filmového spracovania, ktoré to knižné určite nezahanbuje.

Práve naopak – rozliezlo sa do všetkých kútov sveta. Dnes už hádam neexistuje človek, ktorému by meno Potter alebo Veď-viete-kto nič nehovorilo.

CNBC

O to väčšie prekvapenie je, že túto knihu odmietlo publikovať až 12 vydavateľstiev. Rozvedená, deprimovaná Rowlingová zostala sama s dcérou na krku a v mnohých prípadoch nemala čo do úst.

Táto situácia jej nedovolila ustúpiť, aj keď jej v dvanástich vydavateľstvách dali jasnú stopku. Napokon sa zadarilo a 27. júna 1997 sa Harry Potter a kameň mudrcov prebojoval na pulty kníhkupectiev.

Daily Express

V decembri roku 1990 jej zomrela mama. V tom čase už na prvej potterovke pracovala takmer pol roka, no mame o svojom projekte nikdy nepovedala.

6. Walt Disney a jeho nedostatočná kreativita

Meno Walt Disney má v kinematografickom priemysle také postavenie, že ho hádam predstavovať netreba. Animované rozprávky z jeho dielne ohurujú veľkých i malých už celé desaťročia.

Avšak, ani kapacita, ktorá stojí za vznikom Mickey Mousea, v tom nemala vždy jasno. Respektíve, on v tom jasno mal. Jeho predošlý zamestnávateľ už pomenej.

d23.com (https://d23.com/access/?d23access=oneid®ion=2)

V roku 1919 sa zamestnal v novinách ako profesionálny animátor, no ešte v tom istom roku o svoje miesto prišiel. Za všetkým stál jeho nadriadený, podľa ktorého mu „chýbala predstavivosť a nemal žiadne dobré nápady“. To, či sa jeho slová preukázali ako pravdivé, vám prezradí každé dieťa vo veku… v akomkoľvek veku.

Disney Enterprises

Umenie miloval od detstva, no podľa jeho okolia nemal talent a potrebnú fantáziu. Bambi si však myslí niečo celkom iné.

7. Steven Spielberg a zlé známky

Dnes ho poznáme ako jedného z najlepších amerických režisérov a scenáristov vôbec. Keby ste sa ho však na budúcnosť opýtali na strednej, pravdepodobne by ju takto ružovo nevidel.

Jeho stredoškolské vysvedčenia sa nepýšili práve najlepšími známkami. Tento študijný neúspech sa naplno prevalil v momente, keď ho odmietli prijať na vysokú školu filmového umenia. Trikrát.

Vanity Fair

Dnes je tomu celkom inak a dá sa povedať, že obdobie najväčších zlyhaní má dávno za sebou. Na konte má tri oscarové sošky, sedem zlatých glóbusov a jedenásť ocenení Emmy. A okrem toho, samozrejme, desiatky skvelých filmových titulov, ktoré dokopy zarobili takmer päť miliárd dolárov.

http://oscars.wikia.com/wiki/Steven_Spielberg

„S Kalifornskou školou filmového umenia som sa snažil spojiť už od roku 1980,“ žartoval 62-ročný Steven. „Napokon som si cestu k nej musel zaplatiť.“

Zdroje: businessinsider.com, cbsnews.com, wikipedia.org
Titulná fotka: ozy.com


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.