7 dôvodov, kvôli ktorým majú mačky Vianoce radšej ako ľudia

Deväť z desiatich majiteľov mačiek to potvrdzuje.

Každý, kto žije v domácnosti s mačkou, veľmi dobre vie, že tieto chlpaté potvory milujú Vianoce. Občas ich milujú oveľa viac ako ľudia a oveľa lepšie ich vedia precítiť ako my, ľudia.

Že mačky si absolútne neuvedomujú, že sú nejaké Vianoce? To možno áno, ale užívajú si ich aj napriek tomu poriadnymi dúškami. Takto nejak to vyzerá v hlave mačky, ktorá sa teší z Vianoc.

Doniesli mi do domu stromček

Jedna z prvých vecí, z ktorej sa mačky tešia najviac, no ich majitelia zväčša nemajú takú radosť, že ich mačka sa teší. Inak by na internete nevznikali zaujímavé obrázky o tom, ako ľudia večne bojujú proti tomu, aby im mačky liezli na stromček. Predstavte si tú radosť, ktorá musí v tých mačkách dozrieť, akonáhle im tam ten stromček postavíte. Je jedno či je živý alebo umelý. Jednoducho majú stromček(!) rovno v miestnosti.

Ešte mi naň povešali aj hračky

Akoby nestačilo, že sa mačička môže vytešovať z toho, že si má na čom brúsiť drápiky a má novú preliezku. Ešte jej tam vy, divní ľudia, povešiate rôzne ligotavé ozdoby a guličky, s ktorými sa tak dobre hrá. Nesmieme tiež zabudnúť na vianočné svetielka. Tie sú nekonečne fascinujúce. Vy ste možno postavili a ozdobili vianočný stromček, ale mačke ste vyrobili práve lunapark.

Veľa nových pelieškov a skrýš

Po tom, ako sa konečne rozbalia všetky darčeky, sa okrem lozenia a chytania vianočných ozdôb na stromčeku, môžu mačičky zabávať tým, že sa budú váľať v baliacom vianočnom papieri. Pozostatok našich vianočných darčekov je len tuning ich zábavného parku. Veľa krabíc, kde sa môžu skrývať, čo tam po tom novom peliešku, ten nevonia ako krabica. Okrem krabíc je tam však aj veľa papiera, ktorý šuští, dá sa v ňom ukryť a trhať ho na márne kúsky.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cat-funny-5cEUnsstxOBmU)

Dostanem rybu, dostanem rybu!

Samostatná kategória Vianoc je jedlo. Toto máme s mačkami spoločné. Rovnako ako ony, vieme oceniť dobré jedlo, ktoré sa nám na stoloch často nevyskytuje. Mačičky sa najviac tešia v tých rodinách, kde je kapor stálou tradíciou. Ak vám ešte aj pláva vo vani pred Vianocami, tak to je ten najkrajší darček, ktorý môže mačka dostať. Najprv sa s rybičkou pohrá, a potom si ju nájde v miske. Perfektné!

Ďalšie dobroty mi poukladali na stôl

Nehovoriac o ďalšom jedle, ktoré sa náhodou nestihne spratať, lebo ste buď úplne nevládni po večeri, alebo ste naň zabudli. Mačička má na stole zrazu švédsky stôl a v momente zabúda na zákaz neskákať na stôl, ktorý dokázala celý rok rešpektovať. Kto by si bol pomyslel, že mačka bude poľovať na medovník?! A že vraj necítia sladkú chuť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cheezburger-cat-christmas-cookie-EUaRA00RJxrXy)

Môžem si vyberať, koho budem budiť a otravovať

Okrem všetkých tých milých maličkostí ako je rybka – nie z konzervy a lunapark v podobe stromčeka, je plus, že je rodina pokope. Čo je pre tieto chlpaté potvory ideálny stav, keď si môžu vyberať, koho budú o 4 ráno budiť hádzaním rôznych predmetov na hlavu. A ak nebude reagovať jeden, zobudíme druhého, toľko ľudí máme teraz na výber…

giphy.com (https://giphy.com/gifs/cat-bad-KqM0eDBR4lcNW)

Vonku je tá čudná biela vec, v ktorej sa dobre hrá

Nie je tam síce vždy, ale ak sa tak stane, tak ľudia sa z toho ohromne tešia. A mačky tiež. Ak to nie sú práve tie typy mačiek, ktoré si nedovolia dotknúť sa ničoho vlhkého jedinou labkou. Potom sú tu tie mačky, ktoré majú zo snehu ohromnú radosť a dokážu sa v ňom blázniť hodiny, až kým nevyzerajú ako chodiaca snehová príšera.

Toľko pozitívnych vecí vidia mačky na Vianociach. Zrazu sa nad nimi ľudia zľutujú a nevyháňajú ich chytať myši. Môžu sa hrať na vianočnom stromčeku dokonca im naň aj povešajú hračky, potom im za odmenu dajú nejakú dobrú konzervu. Mačky si pravdepodobne myslia, že Vianoce sú oslava vzniku mačacieho rodu, keď ich takto počas sviatkov velebíme.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovensko sa objavilo v poslednej sérii Teórie Veľkého Tresku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME