7 dôvodov, prečo ťa opúšťajú ľudia, ktorým na tebe záleží

Ľudia od teba odchádzajú aj napriek tomu, že ťa majú radi. To môže mať množstvo dôvodov.

Kde je tá, ktorá hovorila, ako veľmi ťa ľúbi? A ten, čo tvrdil, že budete kamaráti až do smrti? Prečo ťa opúšťajú ľudia, ktorí sľúbili, že to nikdy neurobia?

1. Nie je na teba spoľah

Aj ten najsilnejší, najstabilnejší a vrcholovo emancipovaný človek potrebuje cítiť, že sa má na koho obrátiť. Dospelosť je kolotoč prichádzajúcich a odchádzajúcich starostí, ktorý nezastavuje. Len sem-tam pribrzdí. Stále budú prichádzať nové problémy a ďalšie veci, ktoré treba akútne riešiť.

Cécile Dormeau

Život je omnoho jednoduchší, keď všetky tieto negatívne vplyvy možno deliť dvomi. Lenže vo vzťahu s tebou sa žiadne delenie nekoná. Ty máš svoje sr*čky, ktoré skladuješ pod posteľou, a to, že ostatní by možno uvítali tvoju podporu, ti rozhodne žily netrhá. Žiť po boku takého človeka sa rovná neustálej neistote a akú budúcu perspektívu má vzťah bez istoty?!

2. Máš príliš vysoké nároky, ale len na ostatných, nie na seba

Je fajn mať predstavu, čo od budúcnosti očakávaš, a to platí aj o partnerskej sfére. Každý má predsa iné preferencie. Niekto chce guľatú riťku a pevné trojky, inému záleží na intelekte či finančnej gramotnosti. A to je v poriadku – nastaviť si latku a mať určitý štandard.

Cécile Dormeau

Situácia začína byť problematická v momente, keď sa celé svoje okolie snažíš okresať vo svoj prospech. Tým duplom, že z tvojej strany s podobným gestom rátať nemôžu. Chceš, aby tvoja priateľka športovala, pekne sa obliekala, zarábala slušné peniaze a po večeroch varila chutné jedlá. Nie akési vegánske grcky.

No, čo robíš preto, aby si si takúto polovičku zaslúžil? Sedíš na pohovke, piješ pivo a buzeruješ ešte aj molekuly vzduchu. Gratulujem, nepochybne si na tej správnej ceste.

3. Nevieš, čo vlastne od života chceš

Jeden deň chceš byť lekár, druhý deň stavať hlinené domčeky v Kambodži a na tretí sa vidíš ako pretekár formuly jeden. Keď ste sa spoznali, chcel si precestovať svet. Časom sa to zmenilo na „odsťahujem sa do zahraničia“, a teraz si akosi zaseknutý v bode „nevytiahnem päty zo Slovenska a možno ani z domu“.

Cécile Dormeau

Plány sa menia, to je okej, ale tie tvoje sa menia na dennej báze. A vždy z toho istého dôvodu – ich dosiahnutie nie je také izy-pizy, ako si si predstavoval. Nemôžeš byť lekár, keď nevieš, čo je pečeň a nemôžeš byť pretekár, keď nemáš ani na favoritku. Prekvapivé, však?!

4. Si bezodným zdrojom negativity

Svet je plný nešťastia. Vojny, hladomor, plasty v oceánoch a vymierajúce zvieratá… keď chce človek nájsť niečo negatívne, naozaj dnes nemusí chodiť ďaleko, pretože zdroje sú všade okolo nás. Naozaj sa nepotrebuje s jedným nasťahovať do spoločnej domácnosti.

Cécile Dormeau

Neexistuje človek, ktorý by bol permanentne šťastný, či je piatok, sviatok, či svieti slnko alebo padajú tanky. Všetci máme svoje dni. No ak tieto dni prerastajú do týždňov či mesiacov, z nešťastia a negativity sa stáva chronická záležitosť. Nič nie je dosť dobré, nič poriadne nefunguje a frfľanie je na dennom poriadku. No koho by z tejto tragikomédie neporazilo?!

5. Neustále sa motáš vo finančných problémoch

Život nie je taký komplikovaný, ako by sa mohlo zdať. Vlastne funguje na celkom jednoduchých princípoch. Ak niečo chceš, vymysli spôsob, ako to dostať. Ak máš problém, nájdi riešenie. Tieto pravidlá je možné implikovať aj do oblasti financií a hospodárenia. Chceš peniaze? Zarob ich. Máš dlhy? Splať ich.

Cécile Dormeau

Pri tomto type zamotanej existencie sa to jednoduchšie hovorí, ako robí. On sa predsa snaží. Len jeho snaženie akosi neprináša výsledky. V skutočnosti sa snaží len do takej miery, aby mu nikto naokolo nemohol povedať, že h*vno robí.

Niežeby mu jeho problémy s peniazmi vyhovovali – to sa nedá povedať. No vybral sa tou ľahšou cestou – p*čovať nad rozliatym mliekom a tváriť sa, že naňho spadlo všetko zlo sveta.

6. Nedokážeš prijať zodpovednosť

Prečo ti prišlo na výplatu o niekoľko desiatok eur menej? Lebo šéf je idiot a nechápe, že 30 minút je na obednú prestávku málo a ja mám nárok si ju samovoľne predĺžiť. Prečo sa deje to či ono?! Lebo, lebo, lebo… lebo skorumpovaný štát, zlá vláda, neochotní lekári, idiotskí zamestnávatelia, neschopný školský systém, vysoké dane, pštrosie labky a úbytok svalovej hmoty Zdeny Studenkovej.

Cécile Dormeau

Na všetko máme výhovorku. Na všetko. Vždy je to predsa niekoho vina, len ani za ten svet nikdy nie tvoja. Bol by z teba naozaj skvostný politik, ale táto kariéra nemorálneho hovada ti na staré kolená obsr*tú plienku vymieňať nebude. Tak to skús prehodnotiť.

7. Len berieš a nedávaš nič naspäť

Lásku možno násobiť alebo len bezducho odčerpávať. Ty robíš to druhé. Máš pocit, že láska je nevyčerpateľný zdroj, a to, čo si vezmeš, sa cez noc zase magicky vráti. A ono by sa to aj vrátilo, keby na to druhá strana mala ešte stále chuť a energiu. Na začiatku vzťahu bude mať pravdepodobne oboje, no po mesiacoch či rokoch bez odozvy to už také ružové nebude…

Cécile Dormeau

Titulná fotka: iStock

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Internetu kraľuje nové meme. Tentoraz sa bavíme na účet Sasukeho z Naruta

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME