Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil

Občas nemusíte byť profesionálny herec, aby ste sa ocitli vo vedľajšej alebo hlavnej úlohe seriálov a filmov. Niekedy môžete byť spevák, model alebo profesionálny wrestler, podobne ako títo herci a herečky, a svoju rolu zvládnete na jednotku. Bez blockbusterovej filmovej kariéry…

1. Dave Bautista ako Drax (Strážcovia Galaxie)

Predtým, ako bol Bautista obsadený do roly Draxa, si zahral niekoľko menších úloh. Úloha Draxa je však jeho prvým väčším blockbusterom. Bautista sa pôvodne venoval profesionálnemu wrestlingu, zmiešanému bojovému umeniu a bodybuildingu. V súťaži WWE získal dokonca množstvo titulov. Drax je, podobne ako Bautista, známy svojou silou, svalmi a hnevlivou netrpezlivou povahou.

Marvel / moviestillsdb.com

2. Lenny Kravitz ako Cinna (Hry o život)

Väčšina fanúšikov si zamilovala odvážneho módneho návrhára Cinnu, ktorý vytváral šaty pre Katniss Everdeen a ktorého… postihol nie práve najšťastnejší osud. Hoci o jeho konci kolujú rôzne fanúšikovské špekulácie a teórie. Cinnu si zahral americký hudobník a skladateľ Lenny Kravitz. Kravitz sa objavil aj vo filme Precious, kde si zahral úlohu Johna McFaddena, zdravotného brata.

Lionsgate / moviestillsbd.com

3. Danny Trejo ako boxer (Expres do pekla)

Život Dannyho Treja bol za tie roky skutočne divoký. To, ako sa dostal do roly boxera vo filme Expres do pekla, nie je o nič menej zaujímavejšie. Do štábu pôvodne neprišiel ako herec, ale ako poradca pre mládež. Jeden z členov štábu mal totižto problém s návykovými látkami. Kým Trejo s týmto človekom pracoval, tak si ho všimol nielen režisér, ale aj scenárista filmu. Obaja sa rozhodli Treja obsadiť do menšej roly boxera.

Profimedia

4. Harry Styles ako Alex (Dunkirk)

Harry Styles patrí k mužským idolom a jeho sláva započala najmä kvôli jeho členstvu v chlapčenskej skupine One Direction, vyskúšal si ale aj úlohu herca. Konkrétne sa objavil ako Alex vo vojnovom filme Dunkirk. Samotný Christopher Nolan, ktorý tento film režíroval, si Stylesa vybral kvôli tomu, že sa dokonale hodil do roly britského vojaka, ktorého stvárnil na jednotku.

Warner Bros / moviestillsdb.com

5. Björk ako Selma Ježková (Tanec v temnotách)

Björk je islandská speváčka, ktorá mala pôvodne vytvoriť len hudobný sprievod pre film Tanec v temnotách. Napokon jej však bola ponúknutá hlavná rola Selmy Ježkovej, českej imigrantky v Spojených štátoch amerických, ktorá trpí degeneratívnym syndrómom očí. Film bol na filmovom festivale v Cannes ocenený standing ovation. Björk za svoju úlohu dostala ocenenie Najlepšej herečky.

Fine Line Features / moviestillsdb.com

6. Hunter Schafer ako Jules (Eufória)

Dnes 23-ročná transgenderová modelka zahviezdila v role Jules v seriáli Eufória od HBO. Predtým bola skôr známa len ako modelka, ktorá mala za sebou prehliadky pre viaceré známe značky, ako napríklad Dior, Calvin Klein, Tommy Hilfiger a mnoho ďalších. Angažuje sa tiež ako aktivistka pre LGBT práva.

Home Box Office / moviestillsdb.com

7. Mariah Carey ako slečna Weissová (Precious)

Mariah Carey má s Lennym Kravitzom spoločné to, že sú obaja speváci, ktorí si tu a tam zaskočia do nejakého filmu. Obaja však boli obsadení do filmu Precious. Carey si v tomto filme zahrala rolu sociálnej pracovníčky slečny Weissovej, ktorá sa snažila Precious (Gabourey Sidibe) pomôcť s jej problémami.

Lionsgate / moviestillsdb.com
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje