7 jasných znakov, že ti tvoj vyvolený čoskoro zlomí srdce

Neignoruj varovné signály

Zlý vzťah vyžaruje niekoľko jasných signálov, ktoré zamilovaní s obľubou ignorujú. Lenže by nemali. Toto je niekoľko tých, ktoré jasne značia, že ti tvojho srdca šampión čoskoro zlomí srdce.

1. Toleruješ správanie, ktoré je úplne od veci

Vieš, že to nie je celkom okej. Vieš, že slovo kóšer vo vzťahu vyzerá úplne inak. Vieš, že nie je normálne vypariť sa na tri dni a nenapísať ani poondiatu esemesku, predstierať, že si vzduch a následne ťa obviňovať z prehnanej žiarlivosti. Vieš to, tak veľmi to vieš, že všetky tieto veci by sa vôbec diať nemali…

iStock

…a aj tak to toleruješ. Presviedčaš ostatných, že toto správanie je len jednorázová záležitosť a každý predsa z času na čas urobí totálnu blbosť. Hovoríš im, že on taký nie je. Alebo im pre istotu nehovoríš nič, lebo nechceš a nepotrebuješ počuť odpoveď. Už ju totiž dávno poznáš, no tvoje srdce si dáva poriadne načas, čo sa jej akceptovania týka.

2. Nerozprávate sa

Nerozprávate sa. Pretože si nemáte čo povedať, pretože je jeden z vás vkuse ocapený, pretože toho nemáte veľa spoločného… v konečnom dôsledku je vlastne úplne jedno, prečo konverzácia viazne. Pointa je to, že sa tak deje.

123rf

Môžete chodiť na večere, do kina, mať parádny sex, ale to sú všetko záležitosti, ktoré sa časom obnosia. A keď sa nebudete vedieť dobre porozprávať, tak bude len otázkou času, kedy váš domček z karát nadobro padne.

3. Máš potrebu ho kontrolovať

Nechceš byť tá frajerka, ktorá kontroluje telefóny, robí výsluchy a cíti sa ako stopársky pes dvadsaťštyri sedem. No, nevieš si pomôcť. Jednoducho cítiš, že niečo nie je v poriadku. Cítiš, že dôvera a vernosť majú v jeho slovníku trochu abstraktný, ba priam až neexistujúci, význam.

Deposit Photos

Niektorým vtáčikom treba pristrihnúť krídla, aby neuleteli. A oni potom naozaj neuletia… ostanú vo svojej klietke, verní, poslušní a nešťastní. Naozaj chceš byť ty tá, ktorá drží v ruke nožnice?

4. Musíš predstierať, že si niekto iný

To počiatočné štádium zadržiavania poveternostných pochodov v črevnej oblasti je nám známe všetkým. Na začiatku vzťahu sa neprdí. A nekaká. A vlastne všetky biologické potreby idú na vedľajšiu koľaj, keďže sa snažíme urobiť dobrý dojem a prdy po koložvárskej kapuste sú s niečím takým nezlučiteľné.

Deposit Photos

Tam by však celé predstieranie malo aj skončiť. Ak musíš predstierať, že si vegán, zbožňuješ dokumenty o vplyve laktózy na globálne otepľovanie a každý deň štartuješ ranným behom, asi je niečo zle.

Po prvé – načo? Ak ťa má niekto rád, bude ťa mať rád aj ako lenivé prasa. Ak ťa niekto rád nemá, tak mu môžeš zniesť aj modré z neba, a aj tak to nebude stačiť. A po druhé, je len otázkou času, kedy celá táto bublina pretvárky praskne a vyšplechne ti rovno do ksichtu.

5. Ignoruješ zjavné odlišnosti

On nechce deti vôbec, ty by si najradšej mala detí ako smetí. On chce bývať na dedine, ty si nevieš predstaviť život niekde, kde je dokopy len samoobsluha, krčma a kostol. On sa chce ženiť v kostole, tebe stačí aj matrika a dvaja svedkovia. To všetko sú odlišnosti, ktoré zavážia až neskôr a v čerstvom vzťahu sa nimi absolútne netreba zapodievať.

Shutterstock

Horšie je to s tými menšími rozdielmi. Na prvý pohľad to hrajú na totálne banality, no jedna drobnosť k druhej a bum. Zrazu zistíte, že sa vaše cesty nepretínajú na jedinej križovatke. Platí to o koníčkoch, ambíciách do najbližšej budúcnosti, kamarátoch… ono sa síce hovorí, ako veľmi sa protiklady priťahujú, ale mať aspoň niečo spoločné proste musíte.

6. Si na svoju polovičku strašne naviazaná

Papáte spolu, kakáte spolu, máte spoločný profil na facebooku a v okruhu najbližších dvadsiatich kilometrov vás ľudia poznajú ako tie siamské dvojičky. Prvý týždeň je to strašne super – neviete sa jeden druhého nabažiť a najradšej by ste za seba aj dýchali. Po mesiaci to začne pomaly opadávať a po pol roku už neviete dýchať vôbec.

Shutterstock

Tak paradoxne, to, že nedáš druhému priestor, ho pri tebe neudrží. Práve naopak, len to prehĺbi priestor medzi vami. Začnete si navzájom klamať, mať tajnosti, tváriť sa, že ste inde, ako ste povedali… a to všetko len preto, že ste sa od seba nechceli pohnúť ani na krok. Máš pocit, že to fakt stojí za to?

7. Idete na to príliš rýchlo

Život nie je film. To síce neznamená, že sa v ňom nedejú happyendy, ale určite sa nedejú v priebehu deväťdesiatich minút a troch reklamných prestávok. Stáva sa, že stretneš niekoho a máš pocit, že ho poznáš celý život. Zapaľujú sa ti lýtka, aj určité oblasti situované v nohaviciach sú v jednom ohni a najradšej by si ho hneď postavila pred oltár. Pretože on je on – ten pravý.

iStock

Môže to byť pravda. Fakt to môže byť on, pán dokonalý, koho chyby a chrápanie si ochotná tolerovať až do konca života. Lenže nemusí. Na začiatku je každý vzťah krásny (teda mal by byť, lebo ak sa to s*rie už od začiatku, tak utekaj), všetko vyzerá úžasne, romanticky a ružovo.

No len, čo táto rozprávková etapa prehrmí a tvoje slepecké okuliare sa roztrieštia na márne kúsky, pochopíš, že ísť do toho po hlave nebolo to najšťastnejšie riešenie.

Titulná fotka: Shutterstock

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
"Moja batéria je slabá a stmieva sa." Internet sa lúči so sondou Opportunity

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME