7 každodenných situácií, ktoré počas pandémie všetci zažívame

Určite sa v nich nájdeš aj ty.

Zdroj: © ArtCave Maniac / EMEFKA

A je to tu – prišla druhá vlna. V momente, keď sa veci začali dávať ako-tak do poriadku a naozaj sa zdalo, že to možno rozchodíme, nás zastihla pomerne nepripravených. Zase pribúdajú opatrenia, zase sa merajú teploty, nosia rúška všade mimo domu… zase to ide celé odznova.

Na odľahčenie situácie sme si pre teba pripravili tento článok. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme načrtli sedem vtipných situácií (ktoré možno v realite až také vtipné nie sú, ale spätne sa na nich zasmiať môžeš, nie?), ktoré počas pandémie zažívame hádam všetci. Nájdeš sa v nich aj ty? 

1. Hlava deravá alebo návod, ako všade chodiť neskoro

Ležérne si vykračuješ po ulici, počúvaš štebot vtákov, trúbenie áut na neďalekej križovatke, rozhovory o počasí, ktoré nikam nevedú… a ani ti nenapadne, prečo zrazu všetko tak dobre cítiš. Prečo sa zrazu nepotíš od nosa dole ako somár v kufri a prečo podchvíľou nemáš pocit, že ti zakapú pľúca? To ti je záhada…

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Online nakupovanie nových kúskov

Móda sa mení, vyvíja, prispôsobuje sa dobe. Kedysi sme ladili topánky s kabelkami, teraz vyberáme správnu farebnú kombináciu rúška, čo sa nebude biť so svetrom, s kabátom a ani s väčšinou tričiek a blúzok. Veď keď už to musíme mať pol dňa na ksichte, nech aspoň nevyzeráme ako utečenci z cirkusu. No nie?!

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Jazda verejnou dopravou ako prostriedok genocídy

Prostriedky verejnej dopravy nie sú práve synonymom čistoty a jazda nimi v slabších jedincoch vždy podnecovala dávivý reflex. Jeden totiž nikdy nevie, či na jeho mieste ešte minútu dozadu nesedel bezdomovec, čo sa v čučovom opojení snažil vyprdieť abecedu. Ale teraz? Teraz je to ešte horšie.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Paranoja na druhú

Vôbec nie si paranoidný, jasné, že nie. Ani vtedy, keď šoféruješ domov uprostred noci a auto za tebou – jediné ďalšie auto široko ďaleko – trikrát odbočí do tej istej ulice ako ty. To ti vôbec nestíska polky. A určite ani vtedy, keď na teba počas globálnej pandémie nejaký idiot v autobuse vychrstne celý obsah svojej ústnej dutiny. Pohoda, klídek a tabáček, že?

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Pribudli rúška, rozum nie

„Pod tým rúškom sa nedá dýchať,“ frfle nejaký dement v pozadí a človek by čakal, že keď nevie dýchať, tak, logicky, nevie ani rozprávať. Omyl. Ústa očividne fungujú na záložný pohon, fičia aj bez prívodu kyslíka. A tak si týpek ide svoje a ty potichu premýšľaš, či by zakopané telo vzadu za mestom našli skôr, ako sa stihneš odsťahovať na Bali.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Strategické chudnutie

Momentálna situácia nám ukazuje, ako rýchlo sa z bežnej činnosti môže stať boj o holý život. Viď nakupovanie potravín. Nestačí len zobrať tašku a vypadnúť. Musíš sa vyzbrojiť rúškom, vydezinfikovať si paprče, hodinu čakať v rade… Vo vzduchu cítiť atmosféru niekdajšieho socíku, keď sa tlupa ľudí tlačila v rade pred Tuzexom na nové rifle a kubánske pomaranče, a to sa ti teda vôbec nepáči.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

7. Romantika na pandemický spôsob

Kedysi sa hovorilo, že ženy nechcú princa na bielom koni… chcú žrať, čo im hrdlo ráči, a nepribrať ani deka. Lenže doba sa mení a počas globálnej pandémie už nič zaužívané neplatí. Ani toto. Teraz chcú zásobu toaletného papiera, desať fľašiek dezinfekcie a svätý pokoj od všetkých náruživých dôchodcov, čo sú ochotní v snahe dostať sa k nedostatkovému tovaru skôr ísť aj cez mŕtvoly.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
87
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 postáv zo slávnych seriálov, ktoré z nich bez stopy zmizli a nikto ich absenciu nevysvetlil


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME