Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Leto je v plnom prúde – slnko svieti (a niekedy aj poriadne pripeká), občas sa preženie nejaká búrka, deti a mládež si užívajú prázdniny, dospelí si postupne čerpajú dovolenku v práci. Ak nerátame obmedzenia v cestovaní, tak máme pred sebou tradičné leto, ku ktorému patria grilovačky, slnenie sa, kúpaliská, knihy…

Či už si ostrieľaný knihomoľ, alebo čítaš iba výnimočne, leto je obdobie, keď po knihe siahne v rámci oddychu najviac ľudí. A keďže je dovolenkové čítanie veľmi obľúbené, vydavateľstvá si dávajú záležať na výbere letných noviniek.

Ak si chceš na dovolenku pribaliť nejakú zaujímavú knihu, týchto 7 noviniek, ktoré sa v júli objavia v kníhkupectvách, si zaslúži tvoju pozornosť:

1. Christian White – Manželka a vdova (9.7.2020)

Ak máš chuť na netradičný psychotriler, knihou Manželka a vdova od Christiana Whitea, elity austrálskej detektívky, nesiahneš vedľa. Autorov osobitný štýl písania sa od ostatných líši tým, že vo svojich príbehoch nepotrebuje vyšetrovateľov, lebo dej posúvajú dopredu príbuzní zavraždenej obete a ich životné príbehy.

Na pozadí sugestívnej atmosféry ostrovného mesta ponoreného do najtuhšieho zimného spánku sa odohráva napínavý triler vyrozprávaný z dvoch perspektív: prvou rozprávačkou je čerstvá vdova Kate, ktorej smútok narastá úmerne tomu, čo sa dozvedá o tajnom živote a odvrátenej tvári svojho zavraždeného muža.

Druhú perspektívu ponúka obyvateľka ostrova Abby, ktorej svet sa obráti hore nohami, keď musí čeliť pribúdajúcim dôkazom o vine svojho manžela. Nič na ostrove však nie je také, ako sa spočiatku zdá, a až keď sa tieto dve ženy stretnú, spoločnými silami môžu odhaliť úplnú pravdu o mužoch, s ktorými prežili kus života.

Knihu Manželka a vdova si môžeš objednať tu.
Tatran

2. M. J. Arlidge – Talent na smrť (14.7.2020)

Ďalším skvelým príbehom, ktorý ťa počas letných horúčav zaručene schladí, je novinka Talent na smrť, ktorú napísal obľúbený autor detektívok M. J. Arlidge. Keď sa ti páčili knihy Jeden musí z kola von alebo Kto sa bojí, nech nejde do lesa, tak by si si túto novinku mal jednoznačne pridať na svoj wishlist.

Adama Brandta už nič neprekvapí. Ako forenzný psychológ videl a počul všetko, aspoň je o tom presvedčený. Ale potom stretne Kassie. Tínedžerka s pochybnou povesťou tvrdí, že má znepokojivý talent. Stačí sa jej pozrieť človeku do očí a vie, kedy a ako zomrie. Adam dievčaťu neverí, jedno mu však vŕta v hlave od začiatku. V praxi sa stretol s množstvom psychicky narušených osôb, ibaže toto vyľakané stvorenie nevykazuje známky akútnej duševnej choroby.

V meste onedlho začne útočiť sériový vrah a vysvitne, že Kassie pozná detaily. Skúsenému psychológovi intuícia našepkáva, aby si dával na dievča pozor, no aj tak mu uverí. Vôbec si neuvedomuje, aké nebezpečenstvo z takej dôvery pramení.

Ikar

3. Baja Dolce – Horkosladké esencie (15.7.2020)

Šikovná slovenská autorka Baja Dolce, ktorá má na konte úspešnú a čitateľmi výborne hodnotenú debutovú trilógiu Placebo, nás toto leto poteší novinkou Horkosladké esencie, ktorá sľubuje emocionálnu horskú dráhu a nečakané zvraty.

Linda sa po rokoch vracia domov a zisťuje, že nič nie je také ako kedysi. Zdravotný stav jej starej mamy sa náhle zhoršil a matka pred ňou niečo skrýva. V rovnakom čase sa stretáva s Danielom, niekdajším najlepším priateľom, s ktorým sa nerozišli najlepšie, a odhaľuje šokujúce rodinné tajomstvo. Myslí si, že sa už nemôže stať nič horšie. No čo ak sa mýli?

Po nehode na vianočnom večierku sa jej začnú snívať zvláštne sny a v nich sa objavuje ľúbostný príbeh mladého páru z obdobia druhej svetovej vojny. Hoci je Linda zmätená, časom sa dozvedá, že práve tieto sny sú kľúčom k dávno zabudnutej pravde.

Ona jediná môže zlomiť dlhoročné rodinné prekliatie a oslobodiť sa zo začarovaného kruhu horkosladkých lások a sklamaní. Bude mať dosť sily a odvahy, aby zvládla prelomiť kliatbu?

Venupress

4. Elle Kennedy – Skóre (21.7.2020)

Medzi ideálne letné čítanie patria aj milé oddychovky, vďaka ktorým ti napríklad rýchlejšie ubehne upršaný deň a ktoré ti pomôžu dokonale vypnúť a odreagovať sa. K takým knihám patrí aj voľné pokračovanie série Off-Campus, Skóre, od čitateľkami vychvaľovanej autorky Elle Kennedy.

Allie Hayesová prežíva krízu. Blížia sa promócie a ona stále netuší, čo bude robiť po vysokej. A aby toho na ňu nebolo málo, pasuje sa so zlomeným srdcom po skrachovaní dlhoročného vzťahu. Samozrejme, že divoký sex na jednu noc jej problémy nevyrieši, ale krásnemu hokejistovi Deanovi Di Laurentisovi sa dá len ťažko odolať. Allie túži aspoň na okamih pustiť z hlavy všetky starosti. Veď na kráľa jednorazoviek si aj tak zanedlho ani nespomenie.

Dean vždy dostane, čo chce. Dievčatá, dobré známky, dievčatá, uznanie, dievčatá… skrátka, rád si užíva a ešte nestretol takú, ktorá by jeho šarmu odolala. Až kým sa pred jeho dverami neobjaví Allie. Divoká blondína mu za jedinú noc obráti svet hore nohami – a teraz sa chce len kamarátiť? Tak to teda nie! On rozhodne, kedy sa to skončí.

Ikar

5. Sebastian Fitzek – Zlodej duší (22.7.2020)

Sebastian Fitzek, ktorého čitatelia právom považujú za kráľa psychotrilerov, prichádza tento mesiac do kníhkupectiev s mrazivou novinkou Zlodej duší. Tento rafinovaný psychotriler ťa upúta svojou zvláštnosťou – autor v ňom strieda záznamy zo starých zdravotných kariet pacientov s postrehmi mladých adeptov medicíny.

Tri pekné mladé ženy plné života zmiznú bez stopy. O týždeň nato sa objavia zúbožené a psychicky zlomené. Padli do rúk psychopata, ktorého prezývajú Zlodej duší. Pred Vianocami sa Zlodej duší znovu prihlási o slovo. Vyberie si luxusnú psychiatrickú kliniku. Lekári a pacienti sú zdesení, pretože zloduch sa nepozorovane dostal do budovy krátko predtým, ako snehová víchrica odrezala kliniku od okolitého sveta.

Vystrašení obyvatelia kliniky sa zúfalo snažia navzájom chrániť – až kým v noci hrôzy, ktorá sa nezadržateľne blíži, nepochopia, že pred Zlodejom duší niet úniku.

Knihu Zlodej duší si môžeš objednať tu.
Tatran

6. Leigh Bardugo – Zajatie búrky (24.7.2020)

Ak obľubuješ fantasy príbehy, tak je pre teba autorka Leigh Bardugo s jej svetom gríš určite dobre známa. Okrem sérií Vrania šestka a Zjazvený kráľ napísala aj sériu Griša, ktorej druhú časť, Zajatie búrky, nájdeš tento mesiac na pultoch kníhkupectiev medzi novinkami.

Alina sa po úteku cez Pravé more, prenasledovaná výčitkami kvôli životom, ktoré jej rukami vyhasli v Tieňovej trhline, pokúša začať nový život v cudzej krajine a udržať svoju identitu Svetlany v tajnosti. Pred minulosťou a osudom však nemôže utekať večne. Temnan sa vynoril z Tieňovej trhliny s novou, strašidelnou mocou a nebezpečným plánom, otriasajúcim hranicami prirodzeného sveta.

Alina sa s pomocou neslávne známeho korzára vracia do krajiny, ktorú opustila, odhodlaná bojovať so silami, čo sa zhromažďujú proti Ravke. No čím je Alina mocnejšia, tým viac sa ponára do Temnanovej hry zakázanej mágie a vzďaľuje sa od Mala.

Alina si musí vybrať medzi svojou krajinou, mocou a láskou, o ktorej vždy verila, že ju bude viesť – inak riskuje, že zajatiu prichádzajúcej búrky neunikne.

Knihu Zajatie búrky si môžeš objednať tu.
Slovart

7. Dominik Dán – Klbko zmijí (30.7.2020)

Skalní fanúšikovia vraždárov z kancelárie 141 sú zvyknutí, že majú Vianoce až dvakrát v roku – a Dominik Dán, jeden z najobľúbenejších slovenských autorov, nás, čitateľov, nenechal v štichu ani tentokrát! Ak patríš medzi milovníkov mordpartie, nezabudni si zaznačiť do kalendára dátum 30.7. – v ten deň totiž vychádza autorova 30. kniha – novinka Klbko zmijí.

Zatknúť a usvedčiť páchateľa trestného činu vraždy je kvôli rôznym okolnostiam ťažká práca aj pre odborníkov z oddelenia vrážd. Najhoršia zo všetkého je zrada z vlastných radov, tlak pokrivených nadriadených funkcionárov, ktorým vidina ľahkého zisku zatemnila mozog, vymazala elementárne princípy slušnosti a korektnosti. Tak to bolo aj v prípade dvoch vrážd, ktoré spolu zdanlivo nesúviseli.

Neznámy strelec popravil doma v posteli okresného prokurátora a o dva dni neskôr kandidáta na starostu okrajovej mestskej časti. Korupčná aféra okolo zavraždeného prokurátora dostane jasnejšie kontúry, až keď sa detektívom podarí nájsť dobre schovanú prokurátorovu asistentku. Od jej výsluchu naberie vyšetrovanie nový smer, ktorý musia detektívi z oddelenia vrážd pred nadriadenými tajiť.

Podozrenie, že im niekto zhora pozerá na prsty a snaží sa s nimi manipulovať, prerastie v istotu. Richard Krauz tuší, že priamy úder na skorumpovaných papalášov im dá riadne zabrať a riešenie záhady dvoch beštiálnych vrážd bude bolestivé.

Knihu Klbko zmijí si môžeš objednať tu.
Slovart

Nech už sa rozhodneš pre hociktorú zo spomenutých kníh, dúfame, že ťa príbeh pohltí a spríjemní deň. Prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.


Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.