Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil
Zdroj: ©Shutterstock

7 knižných noviniek, ktoré sa v máji objavia na pultoch kníhkupectiev

Výber kníh, ktoré si tento mesiac zaslúžia tvoju pozornosť.

Po vrtkavom aprílovom počasí nás máj – mesiac lásky – snáď prekvapí príjemnými teplotami. Určite sa predsa aj tebe páči predstava, ako sa rozvalíš či už na balkón, letnú terasu nejakého podniku alebo len tak do trávy. A vieš, ako spoznáš pravého knihomoľa? Predsa tak, že namiesto mobilu bude mať v rukách knihu.

Knižný trh sa pomaly, ale isto chystá na dovolenkovo-čítacie obdobie a prispôsobuje k tomu aj výber noviniek, ktoré si vieš zaobstarať. V máji sa na pultoch kníhkupectiev objavia aj tieto zaujímavé tituly:

Rina Kent – Vláda kráľa

Aký príbeh sa hodí viac k mesiacu lásky, ak nie práve erotický román? Pre všetky milovníčky šteklivého čítania dávame do pozornosti novinku Vláda kráľa od autorky Riny Kent.

Jonathan King je každou bunkou verný svojmu priezvisku. Je mocný. Nedotknuteľný. Skorumpovaný. Bol to zároveň manžel mojej mŕtvej sestry a je odo mňa oveľa starší. Keď som ho ako bezradné dieťa prvýkrát stretla, považovala som ho za boha.

Teraz sa mu musím postaviť, aby som svoje podnikanie ochránila pred jeho neľútostným zovretím. No netušila som, že vyhlásiť vojnu kráľovi ma bude stáť všetko. Keď Jonathan po niečom túži, vydobyje si svoje. Teraz uprel pozornosť na mňa. Chce si vziať moje telo, ale aj srdce a dušu. Bojujem, ale kráľovi sa nedá uniknúť. Nie v jeho kráľovstve.

Ikar

Lisa Jewell – Rodina z domu tieňov

Lisa Jewell, autorka strhujúceho trileru Rodina v podkroví, svojou novinkou Rodina z domu tieňov potvrdzuje, že právom patrí medzi talentované autorky. Tento strhujúci román ti ukáže, čo všetko sú ľudia ochotní a schopní urobiť pre tých, ktorých milujú.

V jedno skoré ráno zavolajú detektíva Samuela Owusu k hroznému objavu na brehu Temže. Našlo sa tam vrece kostí a forenzné vyšetrovanie odhalilo, že nález súvisí s prípadom spred tridsiatich rokov, keď v starom sídle v Chelsea našli troch mŕtvych dospelých a živé bábätko.

Aj Rachel Rimmerovú prekvapí nepríjemná správa – jej manžela Michaela zavraždili v jeho francúzskom dome. Miestna polícia ju žiada, aby sa dostavila na vypočúvanie a odpovedala na delikátne otázky o Michaelovej minulosti, Rachel však na ne vôbec nechce odpovedať.

Lucy Lambová ušla pred tridsiatimi rokmi po veľkej rodinnej tragédii z Londýna, ale teraz sa konečne vrátila domov. Keď sa s deťmi ako-tak usadí a plánuje kúpiť vlastný dom, jej brat utečie. Lucy tuší, že odišiel, aby našiel chlapca z ich spoločnej minulosti, ktorého tieň ich stále prenasleduje. Všetci nástojčivo hľadajú odpovede na otázky súvisiace s navzájom prepletenými záhadami. Pomaly zisťujú, že ich spája viac, ako si to vedia vôbec predstaviť.

Tatran

Sandy Barker – Leto na Santorini

Okrem erotických románov sa v tomto období tešia veľkej obľube aj nežné romantické príbehy, medzi ktoré sa radí aj dovolenková novinka Leto na Santorini, ktorú napísala autorka Sandy Baker.

Sarah má po rozpade vzťahu mužov na niekoľko rokov dosť. A tak si povie, že je najvyšší čas oživiť svoju prvú pravú lásku – cestovanie. Rezervuje si plavbu okolo gréckych ostrovov so skupinou cudzincov, no to ešte netuší, že ju tam čaká viac ako len cestovateľské zážitky. Keď na jachtu nastúpi nádherný Američan, je jej jasné, že má problém. Tým sa to však zďaleka nekončí!

Čoskoro sa zoznámi s ďalším svetaskúseným a tentoraz aj bohatým krásavcom, ktorý sa navyše vyzná v umení. Sarah je v tej chvíli jasné, že problémy naozaj prichádzajú vo dvojici. Podarí sa jej predsa len zachovať si odstup tak, ako si to predsavzala na začiatku, a nájsť si svoju vlastnú cestu životom? Alebo podľahne letnej atmosfére na najkrajšom gréckom ostrove a nechá sa strhnúť milostným vzplanutím?

Knihu Leto na Santorini si môžeš objednať tu.
Grada

Patrick King – Nepretrhni sa pre druhých

Čo sa nás v redakcii týka, dobrý mesiac je taký, keď vieme siahnuť po slušne spracovanej motivačnej knihe. A presne takou sa javí publikácia Nepretrhni sa pre druhých z pera Patricka Kinga.

Ako prelomiť závislosť od toho, čo si o nás myslia druhí? Kniha Nepretrhni sa pre druhých je pre ľudí, ktorí radšej držia jazyk za zubami a nepovedia svoj názor zo strachu, že ich ľudia budú mať menej radi. Pre tých, ktorí majú pocit, že sa potrebujú páčiť a zavďačiť druhým, aby zostali vo svojich spoločenských kruhoch. A v neposlednom rade aj pre tých, ktorí nevedia hovoriť „nie“.

Táto jedinečná publikácia vysvetľuje, odkiaľ tieto pohnútky pochádzajú, ako sa prejavujú a čo presne s nimi robiť. V neposlednom rade ťa naučí, ako zmeniť svoj vzťah k sebe a ostatným, ako si nastaviť hranice, byť asertívny a necítiť zodpovednosť za pocity ľudí.

Knihu Nepretrhni sa pre druhých si môžeš objednať tu.
Grada

Sam Holland – Echoman

Milovníkov krvavých trilerov s psychopatom v hlavnej úlohe určite poteší novinka spisovateľa Sama Hollanda – sľubne vyzerajúci titul Echoman.

Detektívi Cara Elliottová a Noah Deakin vyšetrujú sériu naoko nesúvisiacich vrážd, z ktorých každá je iná, no všetky sú až zarážajúco brutálne. Počet obetí narastá a nedá sa prehliadnuť ani podobnosť so slávnymi prípadmi takých vrahov, ako boli Manson, Kemper, Dahmer a ďalší. Detektívi majú riešenie na dosah, no vraždy sú čoraz osobnejšie.

Jessica Ambrosová medzitým uteká pred spravodlivosťou. Uprostred noci jej dom zachvátil požiar. Stihla si zachrániť dieťa, no jej manžel uhorel. Po prebratí v nemocnici ju čaká obvinie z podpaľačstva, manželovej vraždy a z dcérinho ublíženia na zdraví. Jej muž nemal šancu z horiaceho domu uniknúť. Našli ho spútaného.

Jessica za pomoci zdiskreditovaného a suspendovaného detektíva Nata Griffina odhalí zarážajúce spojenie medzi svojím prípadom a vraždami imitátora, ktorý chce dokonať svoje hrôzostrašné veľdielo. Kto je ten mimoriadne nebezpečný vrah, ktorému prischla prezývka Echoman?

Ikar

Neal Shusterman – Kosenie

Celosvetovo známy a obľúbený spisovateľ Neal Shusterman v spolupráci s ďalšími talentovanými autormi prináša na slovenský trh poviedkovú knihu Kosenie, ktorá nadväzuje na fenomenálnu bestsellerovú trilógiu Žatva smrti. Spoločne v nej odhaľujú tajomstvá a minulosť obľúbených postáv, no predstavia aj nových hrdinov a nových nepriateľov.

Úspešná séria Žatva smrti pokračuje novými strhujúcimi príbehmi z desivého, no fascinujúceho sveta koscov! Spoločenstvo koscov ukrýva nespočetné množstvo príbehov, ktoré ešte neboli rozpovedané. Prešli celé storočia, odkedy na seba Nimbus vzal úlohu starať sa o ľudstvo. Skôr ako sa Goddard pokúsil všetko obrátiť hore nohami, ľudia žili dlhé roky vo svete bez hladu, chorôb či smrti. Vo svete, kde populáciu regulovali práve kosci.

Slovart

Robert Tomšik – V zajatí narcizmu

Ďalší titul z kategórie „motivácia a sebarozvoj“, ktorý nás tento mesiac zaujal na základe anotácie, predstavuje novinka V zajatí narcizmu, ktorú napísal Robert Tomšik.

Posledné výskumy uvádzajú, že v súčasnosti sa v spektre narcistickej poruchy osobnosti môže nachádzať až 20 % bežnej populácie. Toxické správanie narcistických osobností rozvracia manželstvá, rodinné aj priateľské vzťahy, komunity, pracovné prostredie, v niektorých prípadoch narcisti dokážu svoje obete dohnať až k samovražde. Nie nadarmo je narcizmus považovaný za súčasť modelu temnej triády – psychopatia, machiavelizmus, narcizmus.

V tejto knihe sa dozvieš, ako vo svojom okolí rozpoznať ľudí s narcistickými tendenciami či osobnosťou a vymaniť sa zo vzťahu s nimi. Zistíš, čo je to syndróm narcistického zneužívania, narcistická zrada, aký je cyklus vzťahu s narcistom, kto sú jeho ideálne obete a čo robiť, keď sa ocitneš vo vzťahu s narcistom. A nakoniec možno zistíš, že vzťahy nie sú vôbec komplikované… ak v nich nie si s narcistom.

Knihu V zajatí narcizmu si môžeš objednať tu.
Grada

Nech sa rozhodneš pre hociktorú zo spomenutých kníh, dúfame, že sa ti bude páčiť, a prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje