7 mimoriadne zaujímavých webstránok, ktoré by si mal navštíviť, kým existujú

Ak máš počas nekončiaceho lockdownu pár voľných minút, mal by si čeknúť tieto weby.

Zdroj: EMEFKA koláž

Cítiš sa hladný? Demotivovaný? SlabýZmätený? Nespravodlivý? PristarýZúfalo znudený? Výborne – tak si na správnom mieste. V tomto článku nájdeš sedem zaujímavých webových stránok, ktoré ti aspoň na chvíľu pomôžu dostať sa z týchto siedmich stavov.

Ale haló, ja som predsa mladý perspektívny človek s plným bruškom a silným telom!“ Dobré pre teba, máš sa fajn! Ale týchto sedem webových lokalít za to stojí tak či tak, preto ich neváhaj navštíviť, kým existujú. Lebo, ako nepochybne vieš…

404 Error

… nič nie je večné.

Malé upozornenie na začiatok: funkcionalita niektorých webov môže byť na dotykových zariadeniach obmedzená, ale fungovať by mali všetky.

1. Virtuálny steak

up.csail.mit.edu

Tvoj obľúbený steakhouse je po tieto dni buď zatvorený, alebo robí iba donášku. Ak máš teda chuť na drahé hovädzie, táto vedecko-gastronomická stránka ti pomôže s precíznym prepečením podľa tvojich predstáv.

up.csail.mit.edu

V prvom vysúvacom menu si môžeš vybrať recept, prípadne si všetky tvoje parametre môžeš nastaviť manuálne. Nepochybne vieš, že steak nemá ísť na oheň za studena, preto si môžeš nastaviť tvoju izbovú teplotu, rovnako ako aj iný druh mäsa a jeho hrúbku. O kúsok nižšie si nastavíš, akou teplotou budeš zohrievať jednotlivé strany mäsa a ako dlho, tlačidlami a x môžeš jednotlivé kroky regulovať. Keď klikneš na Cook, vytvorí sa ti graf, ktorý ti zobrazí, ako bude tvoj steak prepečený (zvislá os) a po akom čase (vodorovná os).

Ak si s výsledkom spokojný, šup do kuchyne a mňam-mňam. Ak nie, pohraj sa so vstupnými parametrami a skús ešte niekoľko pokusov. Nestojí to ani peniaze, ani drahocenný steak.

2. Ktoľko máš rokov?

informationisbeautiful.net

Máš strach, že si už príliš starý na rozbehnutie biznisu, alebo sám seba upokojuješ, že si na všetko ešte príliš mladý? Odpoveď nájdeš na tomto fascinujúcom webe.

informationisbeautiful.net

V prvom kroku musíš webu prezradiť svoj dátum narodenia – neboj sa, nespája sa so žiadnym iným tvojím údajom, ako meno či emailová adresa. Následne dostaneš prehľadné grafické vyobrazenie toho, kde sa nachádzaš medzi známymi osobnosťami z hľadiska veku. Napríklad, keď máš necelých 22 rokov (ako modelový návštevník na obrázku nižšie), momentálne si o pár dní mladší ako Usain Bolt, keď vyhral svoju prvú zlatú olympijskú medailu, ale o takmer rok starší ako Bill Gates, keď založil jednu z najúspešnejších spoločností na svete – Microsoft.

Tak neváhaj a makaj makať! Čas ti beží…

3. Svalopédia

musclewiki.com

Keď už spomíname to makanie, spomeňme aj cvičenie, rozvoj svalstva, zdravie a všetko pozitívne s týmto spojené. Ak nie si odborníkom v tejto oblasti, veľkou pomocnou rukou ti môže byť tento zaujímavý web.

musclewiki.com

Najprv si vyberieš svoje pohlavie a potom klikneš na svalovú skupinu, ktorú by si chcel posilňovať. Následne sa ti otvorí niekoľko cvikov, ktoré sú vhodné na posilnenie tejto svalovej skupiny. Ku každému je k dispozícii názov, demonštračné video z dvoch rôznych pohľadov, ľahko pochopiteľný opis cviku a tiež úroveň náročnosti, ktorú by si mal pre správne vykonávanie tohto cviku zvládať.

Táto stránka je k dispozícii v asi miliarde jazykov, avšak vo väčšine prípadov ide o automatické preklady – od slovenskej verzie preto neočakávaj lingvistický zázrak, no ak máš nepostačujúcu angličtinu, cvičenie bude stále ťažšie ako dekódovanie relatívne zrozumiteľných opisov.

4. Všetky žánre v kope

everynoise.com

Aj ty sa strácaš v tom, čo je R&B, soul, neo soul, indie, alternative… to nestojí za reč. Hudobných žánrov existuje neuveriteľné množstvo, ale s ich identifikáciou ti to pôjde vďaka tomuto jednoduchému webu tip-top ľahučko.

Po načítaní stránky sa ti zobrazí obrovský počet žánrov. Keď na ktorýkoľvek z nich klikneš, spustí sa ti hudobná ukážka daného žánru. Vďakabohu sa ich nedá spustiť viac naraz, pretože niektoré z nich sú… no… skrátka… veď uvidíš. Hudobný neporiadok.

5. Švajčiarske hodinky

cliclock.netlify.app

Ak si bol dieťa, hrával si schovávačku. Ak máš dieťa, hrávaš schovávačku. A čo musíš spraviť predtým, ako začneš hľadať? No predsa odpočítavať – a pomocou tohto premakaného webu si môžeš overiť, aký presný odpočítavač si.

Tvojou úlohou je čo najpresnejšie odklikať desať sekúnd. Keď hru spustíš, máš klikať kamkoľvek na obrazovku alebo stláčať ľubovoľný kláves so sekundovými rozstupmi, a to až desaťkrát po sebe. Keď ti hra zobrazí kladnú odchýlku, si pomalý, keď zápornú, klikáš príliš rýchlo.

cliclock.netlify.app

Po desiatich klikoch ti hra zobrazí tvoju priemernú odchýlku v milisekundách [ms] a tiež počet klikov, ktoré mali odchýlku menšiu ako ±20 ms. Pred začiatkom hry sa vieš dokonca pohrať s nastaveniami – vybrať si požadovaný počet klikov, dĺžku intervalu, prípadne zapnúť hard mode, ktorý nebude zobrazovať odchýlky.

Takže, keď budeš nabudúce hrať schovávačku, buď spravodlivý a odpočítaj váš dohodnutý časový limit presnejšie ako kedykoľvek predtým!

6. Život sa míňa

primermagazine.com

Zamýšľal si sa niekedy nad svojím vekom aj v týždňoch alebo dokonca v dňoch? Alebo dokonca nad tým, približne akú časť života máš už pravdepodobne za sebou? Ak nie a ani sa nechceš, tak túto desivú stránku rozhodne nenavštevuj. Ak áno, už na teba čaká…

Stačí, že stránke poskytneš svoj dátum narodenia (kuk, mesiac a rok sú tam opačne) a vyfarbí sa ti časť grafu, ktorá ti ukáže časť života, ktorú už máš za sebou (berúc do úvahy, že sa dožiješ 90 rokov – držíme ti palce).

7. Kde mám kurzor?

pointerpointer.com

Poslednú zaujímavú webstránku v našom zozname by nebolo potrebné nijako podrobne opisovať – pravdepodobne na jej hlavnú (a jedinú) funkciu príde každý sám.

pointerpointer.com

Áno, keď na ňu namieriš kurzorom (alebo na smartfóne či tablete klikneš), zobrazí sa ti jeden z obrovskej databázy obrázkov, na ktorých nie je nič iné ako ľudia, ktorí ukazujú na tvoj kurzor, ako napríklad tento mladík.

Toto bol náš výber siedmich peckových internetových stránok. Poznáš aj ty nejaký zaujímavý web, ktorý sme tu nespomenuli? Podeľ sa oň s ostatnými v komentároch!

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Umelec zobrazuje známe celebrity po boku ich mladšieho ja


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME