Štvrtok 20.1.2022
sk
Dalibor
, Sebastián
cz
Ilona, Sebastián

Vzťahy sú veľmi častou a obľúbenou témou, pretože na dennom poriadku tešia či trápia snáď každého z nás. Aj keď si to možno nechceme priznať, vzťahy nás dosť ovplyvňujú a niektoré situácie nie je vôbec jednoduché znášať.

Obrátili sme sa preto na odborníčku v tejto oblasti, a to konkrétne na vzťahovú poradkyňu Michalu Koniarovú, ktorá je členkou Medzinárodnej asociácie profesionálnych vzťahových koučov. Michala ti bude prostredníctvom našej stránky pravidelne prinášať vzťahové témy, ktoré ženy riešia v každodenných životoch, ale aj problémy, s ktorými sa často hanbia zdôveriť svojmu okoliu. Dnešný článok ti odhalí najčastejšie chyby, ktoré robíme v písomnej komunikácii s partnerom.

Michala Koniarová

Aj keď sa vzťah iba na textovkách postaviť nedá, dá sa cez ne celkom kvalitne narušiť, dokonca aj stratiť. A veľa žien si ani neuvedomuje, ako muža dokážu niektoré textovacie zlozvyky odradiť či znechutiť. Vedieť, čo áno a čo nie, je tak trochu alchýmia, veď vlastne ako celá komunikácia medzi Venušami a Marťanmi, ale zas nie je to žiadna „rocket science“. A keďže najlepšie sa veci vysvetľujú na konkrétnych prešľapoch, spracovala som pre vás 7 častých chýb, ktorým je skutočne dobré sa v písmenkovaní s miláčikom vyhnúť.

Chyba #1 – Mlátenie prázdnej slamy

Alebo inak povedané, píšeš, aj keď nemáš čo povedať, prehadzujete si odkazy s nulovou hodnotou, just killing time. Takáto bezduchá komunikácia nevytvára žiadnu emóciu, dokonca emócie zabíja. V momentoch, keď fakt nevieš, čo so sebou a nudíš sa, je lepšie nepísať chlapovi vôbec, ako sa na neho virtuálne vešať a dúfať, že ťa zabaví.

A ak už chceš nudu zabiť textovaním, tak mu tam hoď niečo, s čím vie „pracovať“, provokuj, opýtaj sa niečo, čo si sa ho ešte nikdy neopýtala, vymysli nejakú hru…. možností je vždy veľa, keď trochu zapneš fantáziu.

Michala Koniarová / EMEFKA

Chyba #2 – Hra na slečnu zaneprázdnenú

Táto hra možno ešte stále fičí niekde medzi tínedžermi, ale normálni dospelí jedinci by s týmto už mohli prestať. Ak si myslíš, že budeš za zaujímavú a nedostupnú ženu, keď budeš pomaly na každú jeho správu odpovedať až po hodinách alebo dňoch, tak si myslíš zle.

Ľudia, čo skutočne nemajú čas, po prečítaní správy od niekoho, o koho majú záujem, jednoducho odpíšu „sorry, teraz nemôžem, ozvem sa keď sa uvoľním“ a nie, že to so svojou odpoveďou úmyselne naťahujú, len nech si ten druhý nepomyslí, že je nejaká ľahká korisť. Toto sa zunuje a prekukne fakt veľmi rýchlo…..

Michala Koniarová / EMEFKA

Chyba #3 – Odbíjanie komplimentov

Je neskutočne veľa žien, ktoré nedokážu prijať kompliment od chlapa. Myslia si, že to nejakým spôsobom znižuje ich hodnotu a dostali by sa do zraniteľnejšej roviny (sile zraniteľnosti sa budem venovať neskôr úplne samostatne, lebo to je jedna veľká a nepochopená téma). Treba si ale uvedomiť, že ak po tom, čo chlap vysloví kompliment, dostane len nejaký výsmech, studenú sprchu alebo vysvetľovanie, že to nie je úplne pravda, bude sa cítiť príšerne a rozhodne mu tým vezmeš chuť to v blízkej dobe zopakovať, plus ho to od teba emočne vzdiali a stiahne sa do seba.

Chlapi sú neustále pod tlakom, že by mali robiť prvý krok, že by mali ženám skladať komplimenty, nemali by plakať, byť džentlmeni, a keď to nakoniec aj urobia, mali by byť za tieto kroky oceňovaní, a nie naopak. Lebo potom sa niektorým veciam naozaj nemôžeme čudovať. Keď príde kompliment, prijmi ho, prejav radosť, uži si ho a nerob z chlapa chudáka, čo sám nevie rozoznať, čo je pekné a príťažlivé…

Michala Koniarová / EMEFKA, Shutterstock

Chyba #4 – Výsluch

Ďalšou chybou je byť po celý deň v kontakte a bombardovať ho v kuse nejakými otázkami, ktoré nie sú ani zábavné, hravé, provokatívne, žiadne flirtovanie, len niečo ako výsluch od matky. Kde si bol? Kedy prídeš? Čo si jedol? Už si bol v obchode? Ako dopadla porada?… Výsledok je, že zabíjaš iskrenie a túžbu, plus keď sa konečne večer stretnete, tak máš vlastne prázdny zásobník, nevieš, na čo sa ešte pýtať, a je to celé také nijaké…

Michala Koniarová / EMEFKA

Chyba #5 – Nerovnováha alebo nebuď v „modrej“

Táto chyba môže byť pokojne kombináciou iných chýb, ale principiálne ide o to, nedostať sa do tzv. „modrej zóny“. Či túto chybu robíš, zistíš veľmi ľahko. Otvor váš chat a sleduj pomer farieb. Ak si píšete cez Messenger a aj bez čítania obsahu je po rolovaní na prvý pohľad jasné, že prevláda tvoja modrá farba bublín, musíš ubrať. Vo Whatsappe bude nebezpečná zelená zóna atď, atď… nejde tu teda len o modrú, ale o ten princíp, že nemôžeš svojou farbou vytapetovať celú obrazovku zas a znova, každý deň.

Michala Koniarová / EMEFKA

Chyba #6 – Neschopnosť byť hravá a flirtovať

Nuž, schopnosť flirtovať je niektorým ľuďom daná a niektorým pomenej. Je to niečo ako humor, dosť ťažko sa to učí, ale aj pre tie menej spontánne a hravé existuje pár pravidiel, ktoré sa dajú implementovať, aby sa tá hladinka sem-tam trochu rozvírila a vystrelili nejaké iskričky. Napísať každé ráno „dobré ránko, macko“ je síce milé, ale človek to po čase už ani nevníma.

Pre tie menej zdatné to chce len trochu odvahy vystúpiť z komfortnej zóny, skúsiť trochu provokovať, popustiť fantáziu, skúsiť nebyť čitateľná vždy na prvú šupu a občas chlapa vyviesť zo zimného spánku predvídateľného textingu. Podrobnejšie sa tomu povenujem v niektorom z ďalších článkov, kde preberieme tipy, ako textovaním vzťah zlepšiť.

Michala Koniarová / EMEFKA

Chyba #7 – Neviem napočítať do 10

Toto je prešľap, ktorý sa stal každému, a ruku na srdce, keď ťa niekto vytočí, zvlášť, keď je to frajer alebo manžel, udržať svoju tepovú frekvenciu v norme a prsty mimo mobilu je fakt výzva. Ale radím ti dobre, nie dvakrát, ale desaťkrát meraj a raz rež!

Ak mi neveríš, hoď si do Googlu otázky (najlepšie v angličtine) týkajúce sa vymazania neprečítanej správy, stopnutia jej odoslania, odstránenia po odoslaní a bude ti jasné, koľko ľudí je v totálnom zúfalstve len pár minút po stlačení tlačidla „odoslať“. Už po pár minútach po odoslaní správy sa do tvojej hlavy začnú plaziť prvé pochybnosti o tom, čo za tón si použila, či to nebolo príliš, či si on uvedomí, že to prehnal, alebo sa priepasť medzi vami prehĺbi ešte viac.

A keď si macko správu prečíta a neodpovie na ňu pár hodín či dní, vitaj v pekle. Aby sme sa rozumeli, ja som obrovský fanúšik otvorenej asertívnej komunikácie a nechcem, aby si bola ticho, keď cítiš pretlak. Len to, prosím, nerob pod vplyvom vybuchnutých hormónov, čerstvých emócií, bez premýšľania či pod vplyvom alkoholu.

Michala Koniarová / EMEFKA

Nabudúce rozoberieme texting z tej lepšej stránky a ukážeme si, čo, naopak, funguje veľmi dobre. Želám vám krásny deň s ešte krajšími správami.

Vaša Michala


Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť