Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Pre mnoho ľudí patrí lietanie k najotravnejším činnostiam spojenými s cestovaním a dovolenkami. Nemôžu za to ani tak tie úzke sedačky či mikro priestor na nohy, ale skôr idiotskí ľudia, ktorých pri tvojom šťastí stopéro vychytáš. Jop, a možno práve všetkých, čo sa v tomto zozname nachádzajú. A ty vieš, že máš takú smolu, že aj keby si chcel zdrhnúť na záchod a užiť si chvíle bez tých zadubencov, po slastných desiatich minútach by ťa celá posádka začala podozrievať z plánovania samovražedného útoku na lietadlo a vyviedla von.

brightside.com

Urevaní pankharti

Najviac frekventovaným a basic problémom sú deti. Vždy, fakt vždy sa nájde v lietadle aspoň jedna malá kreatúra, ktorá by prekričala aj Sisu Sklovskú. Nadávaš si do ch*jov za to, že si si zabudol zbaliť slúchadlá a preklínaš bezpečnostnú službu, lebo ti nedovolili prepašovať niečo ostré, aby si si mohol vypichnúť ušné bubienky a užívať tak svätý pokoj. Samozrejme, rozumieme, že s rodičmi musia cestovať aj deti, ale mohla by sa im zriadiť súkromná kója ďaleko od nás. A keby boli rodičia natoľko láskaví, že by tomu svojmu klbku nešťastia ponúkli pred cestou štvrťku Rohypnolu, svet by bol hneď krajším miestom.

giphy.com

Ten, ktorého nadrapuje ako šteňa

Áno, presne tí grcajúci, kašľajúci a kýchajúci jedinci. Už z diaľky vidíš ten neprítomný výraz a bledú tvár tvojho spolusediaceho a vieš, že to bude „jízda“. S nedôverou pozeráš na tie vracacie vrecká z pofidérneho papiera, čo isto presiaknu už po prvej náloži. Nádych-výdych, pomedzi to ho natiahne a ty sa v duchu modlíš, nech to skončí radšej na tom decku vedľa neho, možno prestane toľko tliachať. Plus chlapík s tuberou o sedadlo ďalej, ktorý kašle tak silno, že čakáš, kedy ti na kolená vyvalí pľúca, prípadne zomrie, a nočná mora je na svete.

giphy.com

Páriky, z ktorých ťa nadrapuje

Keď sme už pri tom vracaní, osobitnou kategóriou sú ňuňu páriky na začiatku vzťahu, ktoré sa nevedia od seba odtrhnúť a stopro majú založený spoločný cestovateľský blog, samozrejme vysoko perspektívny. Snažíš sa pozerať do okna a myslieť na trblietavé jednorožce, no tie mľaskavé zvuky sa vytesniť len tak nedajú. Zas nadávaš na seba, bezpečnostnú službu či vybavenie lietadla a skúšaš sa modliť k rôznym bohom, aby ti z neba zoslali aspoň jednu ľubovoľnú potrebnú vec: slúchadlá, nožnice, mixér, prípadne Xanax alebo vysokú dávku práškov na spanie.

reddit.com

Proste Čech

Ale veď to všetci poznáme, všakže. Ľadvinka, sandále, feši khaki klobúčik, v lone encyklopédia húb, príručka na chytanie kaprov, žolíkové karty a rodinné hádky. Ak sedíte vedľa Čecha, celú cestu vás bude sprevádzať šušťanie alobalu, sáčkov a fólií popri vyberaní paštík či rezňov a sťažnosti, že to palubné jedlo je „k sakru drahé“ a porcie malé. Keď ti skoro odpáli poistku z nejakého otrasného zápachu, rozmýšľaš, či si z Olomouca na cestu zabalili aj syrečky, nebo se taťka zapomněl okoupat.

Lietadloví jogíni

To sú vám ľudia, ktorí by si nohy vyložili prosím pekne aj na Melmak, keby sa dalo. Sú to aj tí, ktorí to ľúbia telo na telo a čím bližšie sú jeho nohy k vašej hlave, tým lepšie. Len čo ťa niečo zozadu pošteklí na ruke, hlavne to nechytaj! To ti ten milučký a pozorný pasažier zo zadného sedadla posiela pozdrav v podobe nožičiek, ktoré boli donedávna uväznené v teniskách dosť dlhú dobu na to, aby ti prišlo zle.

passengershaming.com

Fanúšik otrasnej hudby

Metalový týpek s dlhými vlasmi a najmohutnejšími a najlacnejšími slúchadlami, aké na Aliexpresse našiel. To súdiš podľa toho, že hudba z nich hučí jak z repráku, akoby ich vlastne ani nemal. Keby aspoň počúval niečo spánku príjemnejšie, nie ten hardcore, čo ti bude naháňať strach ešte dlhé noci.

Mudrlanti hodní jednej krespapuľu

To sú tí profíci a šarlatáni, ktorí zrejme zvládajú riadenie lietadla lepšie, než samotní piloti a najradšej by boli, keby to vedeli všetci ľudia v lietadle. „Ten pilot si myslí, že sme banda vriec s krumpľami alebo čo? Hrozne tvrdé pristátie, ani tlieskať sa mi nechce.“ A keď sa letušky seriózne spýta, či na tom krídle náhodou nechýba ľavá obruba, postačí už len facepalm.

A vieš, čo ťa v lietadle otravovať nikdy nebude? Voľné sedadlo. Lebo taký luxus nezažiješ. Nikdy.

giphy.com

Titulná fotka: realclear.commilestomemories.boardingarea.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje