Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Sto ľudí – sto chutí. Každého z nás baví niečo iné. Niekto využíva svoj voľný čas na hru na husle, ďalší na futbal, iný na aranžovanie sa do mŕtvych póz.

1. Žalovanie

Žalobaby nikto nemá rád, najmä v škole. No sociálna mienka Jonathana Lee Richesa nijako zvlášť neovplyvnila, nakoľko sa z podávania žalôb stal jeho koníček. A tomu sa Jonathan začal venovať naozaj vášnivo. Tento chlap podal najviac žalôb na svete v celej histórii, vďaka čomu je i zapísaný v Guinessovej knihe rekordov. A hádajte, čo bolo ďalej. Áno, presne tak, úhádli ste správne. Zažaloval ľudí z Guinessovej knihy rekordov. No tu to ani zďaleka neskončilo. Psychicky narušený muž podal viac ako 2600 žalôb na všetkých a na všetko. Neštítil sa obžalovať ani bývalého prezidenta USA Georga Busha, celebritku Paris Hillton, Britney Spears alebo Marthu Steward. Keď mu už pomaly začali dochádzať nápady, tak sa rozhodol zažalovať i somálskych pirátov, Lincolnov pamätník alebo parížsku Eiffelovu vežu. A ako sa má Jonathan dnes? Sedí vo väzení, no svojmu hobby sa venuje s radosťou naďalej.

oddee.com (https://www.oddee.com/item_97171.aspx)

2. Maskovanie psov

Nie, na obrázku nie je tiger, ale pes, ktorý je nafarbený tak, aby ako tiger vyzeral. Fotka je dôkazom neustále rastúceho hobby v Číne: strihanie a farbenie psov tak, aby nevyzerali ako psy, ale ako iné zvieratá. Číňania tento bizarný trend prijali naozaj veľmi rýchlo a vziať svojho psa do salónu nie len na umytie, no rovno na „prerábku“ jeho identity, nie je pre nich nič nezvyčajné. Nedávne štatistiky ukázali, že od roku 1999 je takmer 500%-ný nárast výdavkov na domácich miláčikov a to aj napriek dehonestácii ich dôstojnosti. Ešte, že zvieratá nevedia rozprávať, inak by si asi ich majitelia vypočuli svoje.

oddee.com (https://www.oddee.com/item_97171.aspx)

3. Hranie mŕtveho

A teraz sa dostávame k nášmu hrdinovi z úvodu. Reč je o 59-ročnom Chuckovi Lambovi, ktorý je po celom svete známy ako Dead Body Guy. To, čo ho baví, asi už tušíte. Chuck sa rád vo voľnom čase aranžuje do póz, ktoré pripomínajú čo najdôveryhodnejšie mŕtveho človeka. No tu sa to nekončí. Chuck sa totiž pritom buď odfotí alebo natočí a potom to zavesí na svoj web. No nech je tento koníček akokoľvek bizarný a zvláštny, ľudia to majú radi! Dead Body Guy tvrdí, že celý tento nápad vznikol kvôli jeho túžbe stať sa hercom. Hercom sa síce nestal, no istú formu slávy mu to zaručilo. Chuck sa objavil už v rôznych talk show a zaistil i pár aprílových špeciálov. Inak ozaj, Chuck je normálne ženatý a má deti. Ak si práve nezadaný a čítaš tento článok, prepáč, nechceli sme ti spôsobiť depresiu.

oddee.com (https://www.oddee.com/item_97171.aspx)

4. Pózovanie v pozadí reportáže

Záhadný Paul Yarrow je teda naozaj číslo. Medzi jeho najväčšie životné radosti patrí objavovať sa „náhodne“ v televízií. A keď sa už mu to podarí, tak len nehybne stojí. Kde je redaktor s kamerou, tam je aj on! Vystupoval už v pozadí spravodajských správ od BBC, ITV, Channel 4 alebo Sky News v rôznych miestach a rôznych časoch. Na otázku prečo to vlastne robí, odpovedal: „Som len obyčajný chlap z ulice. Chcem byť známy ako tučný plešatý chlapík z televízie.“ Hoci je Paul pre väčšinu ľudí na pohľad nesympatický, ich sympatie si získal už dávno. Niektorí sa dokonca vyjadrili, že pri sledovaní správ vždy potajme čakajú, či sa Paul v niektorej časti neobjaví. Číslo záberov, na ktorých sa Paul nachádza, sa odhaduje zatiaľ na 150. No on sám povedal, že to nikdy nepočítal.

oddee.com (https://www.oddee.com/item_97171.aspx)

5. Múkanie

Pozor, pozor, ak ide o túto disciplínu, 10-ročný Austin Siok nemá široko ďaleko konkurencie. Teda, nie že by s ním nikto nechcel súťažiť, práve naopak. Austin vyhral súťaž v múkaní, do ktorej sa prihlásilo viac ako 80 súťažiacich. A prečo práve on? Vraj znel, logicky, najviac ako skutočná krava. Výhra 1000 dolárov ho iste potešila. „Múú.“

oddee.com (https://www.oddee.com/item_97171.aspx)

6. Train Surfing

Ak chcete ušetriť peniaze za lístok, bude sa vám táto „zábavka“ páčiť. Obľúbenci Train Surfingu totiž sú cestujúcimi, no na vonkajšej strane vlaku. Cieľom tejto hlúpej hry je udržať rovnováhu v silnom nárazovom vetre a snažiť sa z trasúceho sa vlaku, ktorý ide zväčša rýchlosťou 100 km/h, nespadnúť. Väčšina trainsurferov si túto zábavku naozaj pochvaľuje. Vraj je to zážitok na nezaplatenie. No pozor, toto hobby si vyžiadalo už niekoľko detských životov. Preto si vždy treba zvážiť svoje možnosti a či to za to naozaj stojí.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=88&v=VZvm5H4F-aA

7. Súboj v ničení kombajnov

Keď sa priveľmi nudíte, môže to dopadnúť aj takto. Postup je jednoduchý – vezmite svoj kombajn a snažte sa ním zničiť kombajn toho druhého. Zamysleli ste sa nad pomerom pocitu šťastia z výhry a rizika, že necháte za účelom hry zničiť (pravdepodobne svoju) drahú techniku? Ojazdený kombajn totiž stojí od 30 do 200 tisíc eur. No hra je hra a ako sa zdá, Američanom to vôbec neprekáža. Nuž nezostáva nič iné ako len zakričať: Do bojaaaa!

Máš aj ty podivné hobby? Neváhaj sa oň s nami podeliť! 

 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť