7 obyčajných ľudí, ktorí sa stali šťastnou náhodou milionármi

Ste naozaj „smoliari“ a máte pocit, že vás šťastie ešte nestretlo? Títo ľudia sú pravým opakom.

Šťastie na vás môže čakať naozaj hocikde, či už to je vaša záhrada, kopa starých a nepotrebných vecí, alebo dokonca aj váš dom pri rekonštrukcii. Šťastie väčšinou prichádza naozaj nečakaným a neobvyklým spôsobom. Týchto 7 ľudí zbohatlo v podstate úplnou náhodou!

1. Stena plná mincí

Zdroj: pxhere.com, pxhere.com

V Pensylvánii je starý dom, ktorý bol opustený asi 20 rokov. Jedného dňa sa v ňom hrali deti, ktoré našli pri jednej zo stien niekoľko desiatok mincí na zemi. O tomto náleze povedali rodičom, ktorí sa rozhodli zbúrať stenu. Hodnota mincí, ktoré vypadli zo steny bola 8 500$, no vzhľadom na to, že veľa z mincí bolo naozaj vzácnych a starých (1793-1857), tak celková hodnota bola vyčíslená až na 200 000$!

2. Zlato

Zdroj: wikimedia, wikimedia

V Ballarate v Austrálii sa lokálny farmár prechádzal s detektorom kovu po piesku neďaleko svojho domu. Keď zariadenie niečo zaznamenalo, tak začal kopať, najprv našiel len malé kúsky zlata, no s kopaním neprestával, čo sa mu aj oplatilo. Podarilo sa mu „uloviť“ naozaj veľký kus zlata, ktorý vážil až 5.5 kg a jeho hodnota bola 315 000$.

3. Vzácny opál

Zdroj: pixnio, imgur

Ďalší šťastlivec je z Austrálie, ktorý našiel jeden z najvzácnejších druhov opálu, aké na svete existujú. Baník Bobby mal bežný pracovný deň, no v jeho kýbliku s obyčajnými kameňmi našiel niečo nezvyčajné. Tento opál si so sebou zobral domov ako suvenír a ako jedinému ho ukázal špecialistovi až po 14 rokoch, ktorý mu povedal, že to je super vzácny druh čierneho opálu. Cena tohto kusu „kameňa“ začína v aukcii až na 3 000 000$.

4. Obálky s peniazmi

nbc news (http://media2.s-nbcnews.com/j/MSNBC/Components/Photo/_new/081103-money-hmed-2p.grid-6×2.jpg)

V roku 2009 prerábal robotník Bob Kitts dom svojej kamarátky Amandy Reece. Dával preč staré kachličky z kúpeľne, kde našiel 2 kovové truhlice, ktoré boli plné obálok s peniazmi. Obaja boli síce z tohto nálezu šťastní, no nevedeli sa dohodnúť, ako si peniaze rozdeliť. Amanda ponúkala Bobovi 10%, no on požadoval 40%. Po nezhodách boli nútení ísť na súd, ktorý im čiastku rozdelil rovným dielom.

5. Stratené kladivo

wikimedia

V roku 1992 stratil britský farmár menom Peter Whatling svoje kladivo. Požiadal svojho kamaráta, aby mu pomohol toto stratené kladivo nájsť s pomocou ručne vyrobeného detektoru kovov. Po pár minútach našli striebornú mincu, po chvíli kopania našli drevenú truhlicu, vo vnútri ktorej bola kopa mincí, zlatý náhrdelník a šperky.

Cena tohoto pokladu bola 15 000 000$, všetky tieto artefakty boli umiestnené v Britskom múzeu. Kamarátovi vyplatil 2 300 000$, o ktoré sa tento chlapík podelil s ďalšími kamarátmi. Avšak, stratené kladivo sa nikdy nenašlo.

6. Deklarácia nezávislosti

Zdroj: wikimedia, Art Gallery ErgsArt, wikimedia

Jeden muž z Pensylvánie si kúpil na blšom trhu maľbu za 4$. Chcel si ju vystaviť v dome, no pri výmene rámika našiel dokument, ktorý bol pripojený ku zadnej strane maľby. Zistilo sa, že to bola jedna z 25 oficiálnych kópií deklarácie za nezávislosť z roku 1776. Tento muž neskôr predal tento dokument v aukcii za 2 400 000$.

7. Zlato britských kráľov

Zdroj: wikimedia, wikimedia, wikimedia, publicdomainpictures

Amatérsky archeológ Terry Herbert požiadal svojho kamaráta o povolenie prehľadať jeho pole s detektorom kovu. Dúfal, že nájde aspoň pár mincí, v prvý deň našiel 4 vzácne artefakty, ktoré dokopy vážili 4.5 kg. Archeológovia usúdili, že tieto cennosti patrili významným panovníkom a kráľom z 12. storočia, do zemi boli vraj zakopané pre akúsi obetu bohom. Cena tohto pokladu bola 5 300 000$.

Našli ste už aj vy niečo cenné, ak áno, tak čo to bolo? 🙂

Titulná fotka: David Bartus/pexels.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
12
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
89
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
28 drobností, ktoré každú ženu vytáčajú do nepríčetnosti

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME