7 prekvapivých faktov o Hitlerovi, o ktorých si doteraz netušil

Môže byť niekto len čisto absolútny netvor, alebo sa v ňom musí skrývať aj kúsok dobra?

Zdroj: Bundesarchiv, Bild 183-2004-1202-504 / Wikimedia Commons

Je pre nás skutočne ťažké predstaviť si, čím a najmä ako žil svet pred 100 rokmi. Človek by nepovedal, čo všetko sa môže za takých 100 rokov zmeniť. No pravda je taká, že úplne všetko. Pred sto rokmi po tomto svete ešte samozrejme pobehoval mladý Adolf, ktorý sa navždy zapísal do krvavých svetových dejín a tiež do životov miliónov ľudí, ktorých oň surovo pripravil.

Pripravili sme si pre vás 7 faktov, pomocou ktorých možno hlbšie nazrieť do duše tejto zvláštnej osoby.

7. Mal problémy s trávením

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bundesarchiv_Bild_146-1990-048-29A,_Adolf_Hitler_retouched.jpg)

Hitler mal počas celého života problémy s tráviacim traktom. Po jedle často pociťoval bolesti brucha, nepohodlie a pravidelne trpel tiež chronickými hnačkami a plynatosťou. Mal taký strach, že by sa mohol niekto dozvedieť o jeho problémoch, že bol ochotný vystriedať 29 drog, ktoré by mu mohli pomôcť vyriešiť tento problém, no nestalo sa tak.

6. Mal len jeden semenník

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hitler_WWI.jpg?uselang=sk)

Mnoho ľudí sa domnieva, že práve tento „nedostatok“ v ňom vyvolal pocit menejcennosti. Počas prvej svetovej vojny bol zranený a lekári nemali na výber – ak chceli zachrániť jeho život, museli mu odstrániť jeden z jeho semenníkov. Stalo sa to počas bitky na rieke Somme v roku 1916.

5. Chcel sa stať kňazom

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bundesarchiv_Bild_146-1973-034-42,_Obersalzberg,_Adolf_Hitler_im_Haus_Wachenfeld.jpg)

Keď mal štyri roky, spadol počas zimy do jazera a život mu zachránil kňaz. Táto udalosť ovplyvnila jeho život tak výrazne, až sa rozhodol, že sa sám stane kňazom. Ako však vyrastal, uvedomil si, že namiesto toho, aby slúžil Bohu, sa ním chce stať on sám.

4. V spoločnosti žien bol dosť bujarý

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sudeten_German_women_welcome_Hitler.gif)

Hitler nemal problém s obchytkávaním ženských tiel, či to už dané dámy chceli, alebo nie. A neskončilo to len pri tom. Vzťah mal tiež s jeho vlastnou neterou, Geli Raubal. Mnoho ľudí bolo presvedčených, že je medzi nimi čosi viac než len priateľská náklonnosť. Geli vo svojich 23 rokoch spáchala samovraždu a ktovie… možno hlavným dôvodom tohoto hroznému činu boli práve milenecké praktiky, ktoré zažila so svojím ujom.

3. Takmer vôbec nešoféroval

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hitler_in_M%C3%BCnchen_1939.jpg)

Niektorí ľudia si myslia, že to bolo preto, lebo sa bál zlyhania pred očami ostatných ľudí. Svoju armádu však viedol pomerne úspešne aj so svojimi osobnými šoférmi. Jeho posledným šoférom bol Erich Kempka a bol to práve on, kto Hitlera zaviezol do bunkra, v ktorom spáchal spolu so svojou manželkou 30. apríla 1945 samovraždu.

2. Bol vegetarián

wikipedia.org (https://it.wikipedia.org/wiki/Eva_Braun#/media/File:Bundesarchiv_B_145_Bild-F051673-0059,_Adolf_Hitler_und_Eva_Braun_auf_dem_Berghof.jpg)

Veľký diktátor miloval zvieratá celým svojím srdiečkom a bol proti akémukoľvek testovaniu na zvieratách. Tiež sa vo svojom denníku niekoľkokrát zmienil, že je vegetarián, a pomýšľal nad zavedením vegetariánstva ako oficiálnej ideológie po vojne. O túto myšlienku sa podelil v rozhovore so svojím blízkym priateľom Goebbelsom.

1. Bojoval proti fajčeniu

wikipedia.org (https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-tobacco_movement_in_Nazi_Germany#/media/File:German_anti-smoking_ad.jpeg)

Hoci bol vo svojej mladosti veľkým fajčiarom, všetko sa zmenilo, keď získal moc. Cigarety považoval za plytvanie a začal tiež s kampaňou proti fajčeniu tým, že ho zakázal vo verejnej doprave.

Reagujte!
Grr Grr
8
Grr
Fuuj Fuuj
24
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
72
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
5 najbizarnejších a najšialenejších UFO konšpiračných teórií, ktorým niektorí naozaj veria

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME