Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Je pre nás skutočne ťažké predstaviť si, čím a najmä ako žil svet pred 100 rokmi. Človek by nepovedal, čo všetko sa môže za takých 100 rokov zmeniť. No pravda je taká, že úplne všetko. Pred sto rokmi po tomto svete ešte samozrejme pobehoval mladý Adolf, ktorý sa navždy zapísal do krvavých svetových dejín a tiež do životov miliónov ľudí, ktorých oň surovo pripravil.

Pripravili sme si pre vás 7 faktov, pomocou ktorých možno hlbšie nazrieť do duše tejto zvláštnej osoby.

7. Mal problémy s trávením

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bundesarchiv_Bild_146-1990-048-29A,_Adolf_Hitler_retouched.jpg)

Hitler mal počas celého života problémy s tráviacim traktom. Po jedle často pociťoval bolesti brucha, nepohodlie a pravidelne trpel tiež chronickými hnačkami a plynatosťou. Mal taký strach, že by sa mohol niekto dozvedieť o jeho problémoch, že bol ochotný vystriedať 29 drog, ktoré by mu mohli pomôcť vyriešiť tento problém, no nestalo sa tak.

6. Mal len jeden semenník

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hitler_WWI.jpg?uselang=sk)

Mnoho ľudí sa domnieva, že práve tento „nedostatok“ v ňom vyvolal pocit menejcennosti. Počas prvej svetovej vojny bol zranený a lekári nemali na výber – ak chceli zachrániť jeho život, museli mu odstrániť jeden z jeho semenníkov. Stalo sa to počas bitky na rieke Somme v roku 1916.

5. Chcel sa stať kňazom

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bundesarchiv_Bild_146-1973-034-42,_Obersalzberg,_Adolf_Hitler_im_Haus_Wachenfeld.jpg)

Keď mal štyri roky, spadol počas zimy do jazera a život mu zachránil kňaz. Táto udalosť ovplyvnila jeho život tak výrazne, až sa rozhodol, že sa sám stane kňazom. Ako však vyrastal, uvedomil si, že namiesto toho, aby slúžil Bohu, sa ním chce stať on sám.

4. V spoločnosti žien bol dosť bujarý

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sudeten_German_women_welcome_Hitler.gif)

Hitler nemal problém s obchytkávaním ženských tiel, či to už dané dámy chceli, alebo nie. A neskončilo to len pri tom. Vzťah mal tiež s jeho vlastnou neterou, Geli Raubal. Mnoho ľudí bolo presvedčených, že je medzi nimi čosi viac než len priateľská náklonnosť. Geli vo svojich 23 rokoch spáchala samovraždu a ktovie… možno hlavným dôvodom tohoto hroznému činu boli práve milenecké praktiky, ktoré zažila so svojím ujom.

3. Takmer vôbec nešoféroval

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hitler_in_M%C3%BCnchen_1939.jpg)

Niektorí ľudia si myslia, že to bolo preto, lebo sa bál zlyhania pred očami ostatných ľudí. Svoju armádu však viedol pomerne úspešne aj so svojimi osobnými šoférmi. Jeho posledným šoférom bol Erich Kempka a bol to práve on, kto Hitlera zaviezol do bunkra, v ktorom spáchal spolu so svojou manželkou 30. apríla 1945 samovraždu.

2. Bol vegetarián

wikipedia.org (https://it.wikipedia.org/wiki/Eva_Braun#/media/File:Bundesarchiv_B_145_Bild-F051673-0059,_Adolf_Hitler_und_Eva_Braun_auf_dem_Berghof.jpg)

Veľký diktátor miloval zvieratá celým svojím srdiečkom a bol proti akémukoľvek testovaniu na zvieratách. Tiež sa vo svojom denníku niekoľkokrát zmienil, že je vegetarián, a pomýšľal nad zavedením vegetariánstva ako oficiálnej ideológie po vojne. O túto myšlienku sa podelil v rozhovore so svojím blízkym priateľom Goebbelsom.

1. Bojoval proti fajčeniu

wikipedia.org (https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-tobacco_movement_in_Nazi_Germany#/media/File:German_anti-smoking_ad.jpeg)

Hoci bol vo svojej mladosti veľkým fajčiarom, všetko sa zmenilo, keď získal moc. Cigarety považoval za plytvanie a začal tiež s kampaňou proti fajčeniu tým, že ho zakázal vo verejnej doprave.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.