Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 10.6.2023
sk
Margaréta
, Gréta
cz
Gita, Margita
PR článok v spolupráci s Waterdrop
Zdroj: ©Shutterstock

7 rád pre každého Slováka. Ak budeš robiť tieto veci, budeš šťastnejší, zdravší a spokojnejší

Sú to jednoduché kroky za lepším životom.

Veľa ľudí doslova prebehne životom vo svojej rutine a stereotype. Až keď je už príliš neskoro, tak si uvedomia, že mohli niektoré veci skúsiť urobiť inak, vybrať sa inými cestami a predovšetkým ísť sa svojím vlastným šťastím. Samozrejme, nie vždy sa dá všetko hodiť za hlavu a z večera na ráno sa kompletne zmeniť.

Niekedy treba začať postupnými krokmi, ktoré ťa privedú k väčšej a zásadnejšej zmene. Práve preto sme si pre teba pripravili niekoľko základných, ale zároveň dôležitých rád, ktoré ti môžu pomôcť na začiatku tvojej cesty za lepším životom.

Miluj sám seba

Nech už je tvoj aktuálny vzťah akýkoľvek, šťastie môžeš dosiahnuť len vtedy, ak budeš predovšetkým v harmonickom vzťahu sám so sebou. Aj keď sa to môže zdať ťažké, rovnako ako v každom vzťahu, láskavosť, trpezlivosť, konštruktívna kritika, odpustenie a motivácia môžu vybudovať čoraz silnejší a zdravší vzťah so sebou samým. Zisti, aké návyky môžeš využiť na to, aby si sa každý deň cítil lepšie vo svojej koži a aj duši.

Na ceste za spokojnosťou

Okrem mnohých fyzických výhod má cvičenie pozitívny vplyv aj na duševné zdravie. Nájdi si takú formu, ktorú zaradíš do svojej každodennej rutiny, ktorá ťa posunie a prinesie ti radosť. Môže to byť polhodinová prechádzka s trochou strečingu, jogy alebo cvičenia doma. Okrem toho experimentuj s odvahou, buď otvorený novým veciam a nájdi si to, čo ti najviac vyhovuje.

Waterdrop

Jedz to, čo ťa posilní

Tvoju pohodu a náladu zásadne ovplyvňuje to, čo dávaš do svojho tela. Zisti, ktoré vedecky dokázané potraviny ťa robia šťastnejším. Vyber si jedlá, ktoré máš rad, ktoré si môžeš ľahko kúpiť a pripraviť. Žiaľ, potraviny s vysokým obsahom cukru, tuku a kalórií pomáhajú uvoľniť napätie len na veľmi krátky čas, pričom ak sa obklopíš výživnými alternatívami, efekt sa ti za krátky čas mnohonásobne vráti.

Dúšok pre rovnováhu

Ak kvetina nie je správne zalievaná, prvá vec, ktorú si všimneš, je, že stráca svoju silu a je smutná. To isté robíme aj my, keďže nedostatok tekutín ovplyvňuje najskôr našu náladu. Stávame sa podráždenejšími, netrpezlivejšími a unavenejšími. Preskúmaj svoju rutinu spotreby tekutín a naplánuj si, ako môžeš denne konzumovať dostatok vody.

Pitie veľkého množstva prírodnej vody mnohým spôsobuje bolesti hlavy. V takom prípade môže byť užitočné použiť rôzne ovocné príchute, napríklad waterdrop® Microdrinks. Malé kocky nápoja si môžete vziať kamkoľvek so sebou, majú nízku kalorickú hodnotu, neobsahujú pridaný cukor, zvýrazňovače chuti, umelé konzervanty a môžeš si nimi jednoducho ochutiť vodu.

Waterdrop

Mysli na svoj pokoj

Sebakritika je nevyhnutná, ale ak máš tendenciu obviňovať sa a mať nízke sebavedomie, môžeš ľahko upadnúť do negatívnej špirály myšlienok. Začni v sebe a v okolí vedome hľadať to pozitívne. Je to len vec rozhodnutia. Spočiatku je to veľmi ťažké, ale časom bude čoraz prirodzenejšie vidieť v sebe aj v iných to dobré a vytvárať si svoj vnútorný pokoj.

Schopnosť jasne vidieť

Preskúmaj svoje vzťahy, rodinu, priateľov, existujúce a predchádzajúce vzťahy. Ak sa vždy ocitneš v podobných situáciách, skús analyzovať základné dôvody. Riadiš sa potvrdeným alebo dlhodobo zaužívaným vzorcom správania? Milovať samých seba tiež znamená, že do svojho života pustíš ľudí, ktorí v tebe vidia to najlepšie. Ak ti vzťah k životu nepridá, iba z neho uberie, miluj sa natoľko, aby si sa dokázal postaviť a zmeniť sa.

randenie, duševná pohoda, duševné zdravie, terapia, vzťahy

Mohlo by ťa zaujímať:

Ako randiť, keď sa duševne necítiš OK? Niekoľko rád, ktoré by ti mali pomôcť

Neboj sa novej šance

Robíme veľa užitočných činností, ktoré sú v každodennom živote nevyhnutné, no niekedy nevedome začleňujeme návyky, ktoré pramenia zo strachu a neistoty, pretože sa bojíme neznámeho. Stojí za to uznať, prečo odmietame novú, neznámu príležitosť, pretože milovať samých seba znamená aj uvedomiť si, že niekedy musíme vyjsť zo svojej komfortnej zóny.

Plnenie výziev, skok vo veciach, o ktorých sme si mysleli, že ich nedokážeme, výrazne zlepšuje náš sebaobraz a pomáha nám uvedomiť si, akí cenní skutočne sme. Medzitým sa môžeš dozvedieť nové veci o sebe a spoznať nových ľudí.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje