Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata

Na to, kedy začať deti oboznamovať s hodnotou peňazí a hospodárením s nimi, majú ľudia rôzne názory. Istá mamička z Floridy sa ale rozhodla vhupnúť do toho naozaj po hlave. Ako píše aj portál LADbible, žena sa na sociálnej sieti TikTok pochválila, že jej sedemročný syn musí platiť nájom, elektrinu a čas, ktorý strávi na internete.

Peniaze si zarobí tak, že doma poupratuje, ustelie si posteľ, odloží si hračky, alebo tým, že si vyčistí zuby. Za každý deň tak získa jeden dolár. A na konci mesiaca zo zarobenej čiastky zaplatí mame účty. Ak by ťa to zaujímalo, tak tá svojmu potomkovi naúčtovala 5 dolárov za nájom, 2 doláre za elektrinu a za wi-fi a iPad ďalšie 2 doláre. Celkovo mu tak ostane ešte viac ako 20 dolárov (cca 17 eur), ktoré si môže ušetriť.

@craftedandcozy

This has worked wonders in my household….hope it works for you! 💓 #parentsoftiktok #parentinghack #mamatiktok #fyp #mamatiktok #tiktokmom

♬ Aesthetic Girl – Yusei

Mnohým sa tieto spôsoby nepáčia

Treba tiež dodať, že ak nezaplatí, tak si ho mamička zavolá na menší „pokec“, aby mu prehovorila do duše. Tá tiež prezradila, že na konci mesiaca má chlapec rozdelené peniaze na dve časti. „Jedna časť je na jeho zábavu, druhá na zaplatenie účtov. S jeho peniazmi ale nič nerobím, ukladám ich na jeho sporiaci účet. Je to spôsob, ako ho naučiť hodnote peňazí a zodpovednosti. “

Dodala, že je s výsledkami svojej výchovy veľmi spokojná. Jej spôsoby sa ale mnohým ľuďom príliš nepozdávajú. V komentároch síce uznali, že je dôležité viesť deti k finančnej gramotnosti, ale táto forma je podľa nich až príliš extrémna. Ľudia tvrdili, že chlapec by si mal radšej užívať detstvo a lekcie ohľadom peňazí dostať, keď bude tínedžer. „Deti majú byť deťmi. Účtami sa môžu trápiť, keď budú starší,“ napísal jeden z komentujúcich.

Shutterstock

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.