7 situácií v živote každého z nás, ktoré sa vždy nečakane zvrtnú

Alebo sedem momentov, kedy ťa tvoja pevná vôľa pošle pekne do péčka


V živote každého človeka sú momenty, kedy sa celá naša pevná vôľa a sebazaprenie zbalia do kufríka, odídu si váľať šunky na Maledivy a nechajú nás tu napospas osudu a všetkým jeho nástrahám. A tých nástrah je teda požehnane…

1. „Ešte päť minút…“

Neexistuje človek na svete, ktorý by nemiloval spánok. Teda okrem tých, čo trpia vzácnou degeneráciou mozgu modernej doby, šíriaca sa LoLkom. Poškodení sú väčšinou ochotní obetovať akékoľvek biologické potreby a sexuálny či sociálny život. Ale my, bežní smrteľníci, niektoré veci v záujme zachovania zdravého rozumu a vnútornej harmónie potrebujeme. Jednou z nich je sladkých päť minút ranného spánku navyše, kedy pohltení útrobami postele, ktorá je podľa amerických vedcov ráno ešte pohodlnejšia, ako kedykoľvek inokedy. Znásilňovanie tlačítka „odložiť“ sa preto stálo národným športom vo väčšine technicky vyspelých krajín a jeho tvorca by mal dostať minimálne keksík. A ideálne aj Nobelovu cenu mieru. Bohužiaľ (ale, čo si budeme hovoriť… našťastie) nemá obmedzený limit a tak sa dá týchto nádherných päť minút preťahovať donekonečna. Alebo aspoň do momentu, kedy tvoja nasratá mama rozrazí dvere tvojej izby a za zvukov blesku a hromov, ktoré jej sršia z očí ťa ťahá za ucho z postele. Aj jej by mali vyrobiť také tlačítko.

2. „Iba jeden kúsok…“

Je veľmi humorné, aká veľká je viera človeka v seba samého a ako rýchlo zmizne, keď sa otvorí čokoláda. Nezáleží na tom, či sa snažíš pred letom skamarátiť svoje telo s bikinami, alebo držíš očistnú diétu a posledného pol roka tlačíš len otruby. Čokoláda je čokoláda. Príliš veľké pokušenie pre našu neexistujúcu pevnú vôľu, však? Keby som bola Eva v raji a na tom strome by rástla čokoláda, tak ho zožeriem aj s kmeňom, ale určite by som toto obžerstvo začala rituálnymi slovami. Iba jeden kúsok.


Zdroj: lovethispic.com

3. „Len krátka prestávka…“

Učenie. Jediná vec horšia ako kolonoskopia. Až na to, že kolonoskopia netrvá polovicu tvojho života. Učenie ťa dokáže uspať do desiatich sekúnd, aj keď si bol presvedčený, že vôbec nie si unavený. Väčší žrút energie a chuti do života hádam ani neexistuje. Preto je dôležité občas si urobiť prestávku, na chvíľu sa rozptýliť, aby sa tvoj mozog potom opäť vedel naplno koncentrovať (fakt, mami). A tak si „na chvíľku“ pustíš Sims a bum! Ani sa nenazdáš a tvoj rodokmeň je dlhý ako ústava Slovenskej republiky a topíš decko v bazéne bez schodíkov, lebo ti začalo liezť na nervy. A keď na teba na druhý deň poškuľujú logaritmy z koncoročnej písomky z matiky vieš, že sa ti ta prestávka pretiahla trošku viac, ako si čakal.

4. „Ešte mám čas…“

Kamoš stojí pod tvojím barákom, ty neosprchovaný, holý a napoly v kóme ešte ležíš v posteli a pach z tvojich úst by položil slona. A aj tak máš ešte stále dosť času. Niekedy teraz pravdepodobne tvoja peňaženka plánuje sprisahanie proti tvojej osobe a lanári mobil a kľúče, aby sa každý schoval na opačný koniec bytu. Keď konečne nájdeš pár čistých ponožiek, vytlačíš to monštruózne hovno z útrob tvojich čriev a dopapáš Pribináčika, tvoj kamoš tam dole je už ženatý a má bradu ako Dumbledore. Ale to je úplne v pohode, lebo ty ešte stále máš čo? Presne tak. Kopu času.


Zdroj: edgemedianetwork.com

5. „To má ešte čas…“

Väčšine ľudskej populácie trvá sedem až dvanásť rokov pochopiť, že tá esej sa sama nenapíše. A že to, že ju pochováš pod ďalšou kopou nevypracovaných zadaní ti taktiež nepomôže. Pokojne jej tam na večný odpočinok zapáľ aj sviečku, no ona si ťa aj tak nájde. Väčšinou tesne pred hodinou, po tom, čo si už desaťkrát zabudol, že máš nejakú esej vôbec písať.


Zdroj: lmitalia.net

6. „O jedenástej idem spať!“

Niektoré veci sú dané prírodou. Zem sa točí okolo vlastnej osi, Slovensku vládne korupcia a ty si každé ráno hovoríš, ako pôjdeš večer spať. A ono to každý večer zaručene zlyhá, lebo ľudský mozog má očividne úplne iný biorytmus ako očakáva tvoj zamestnávateľ. Osobne si myslím, že aj Einsteinova teória relativity bola len výplodom akčnej mysle, keď sa snažil zaspať. Najhoršie je, aké ľahké je prešvihnúť ten správny čas na spánok. Lebo nikto predsa nechodí spať 11:01, to je nehumánne. Nepísané pravidlo chodenia spať číslo jedna znie, vždy ísť o celej. A čo je teda jediná vec, ktorá ti o 11:01 ostáva? Správne, počkať do polnoci. Gratulujem, vyhrávaš zlatého bludišťáka!

7. „Už len jednu epizódu…“

Nerozumiem načo niektorí míňajú peniaze na drogy, keď presne takú istú závislosť vie vyvolať aj dobrý seriál, ktorý je navyše ako bonus úplne zadarmo. Jedna epizóda nikdy nie je jedna epizóda. Aj keď tomu na začiatku skutočne veríš, ten sprostý diel vždy skončí tak, že by si do rána praskol od zvedavosti. A tak sa jedna epizóda zmení na dve, tie na tri a ani sa nenazdáš, zhltol si ďalšiu sériu Game of Thrones a prekvapivo zase umreli všetky tvoje obľúbené postavy. Nakoniec sú tri hodiny ráno, oči máš ako zhúlený Japonec a premýšľaš nad zbytočnosťou tvojho života a nesmrteľnosťou chrústa. To už je čas, kedy sa ti naozaj neoplatí ísť spať. A tak dáš ešte jednu epizódu – tú „poslednú“. Veď čo ťa nezabije, to ťa posilní.


Zdroj: pinterest.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

Úprimnosť vs. Zlomyseľnosť: tenká hranica

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
7
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
147
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

7 situácií v živote každého z nás, ktoré sa vždy nečakane zvrtnú

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME