7 spôsobov, ako byť v randení totálny hajzel

Človek, čo robí tieto veci, si možno vie namotať hocikoho, ale v konečnom dôsledku ho nikto nemá rád

Upozorňujem, že hoci väčšinou spomínam ako tých zlých konkrétne mužov, deje sa to pri oboch pohlaviach. Tak to neberte osobne.

1. Vypariť sa

Včerajší večer dopadol presne podľa plánov. Teda aspoň na päťdesiat percent, keďže večer pozostával z dvoch ľudí a každý z nich mal diametrálne odlišné predstavy o výsledku, no tie jeho vyšli presne ako mali. Chlapec dostal, čo chcel, domov sa vrátil o dve kilá ľahší, čo sa panvovej oblasti týka, a cica zo včera bola taká zúfalá, že ju ani nemusel dlho lámať. Na meno si nepamätá, zadok mala dobrý a kamoši povedali, že aj napriek tomu všetkému, čo do seba stihla naliať, stále na tých ihličkách veľmi schopne držala balans, keď sa snažila za zastávkou vycikať. Takže to bol asi vcelku dobrý úlovok.

https://giphy.com/gifs/iliza-iliza-shlesinger-xUA7bh4ECTXr2TTDMc

Lenže čo s načatým niečím, čo je vlastne ničím? No nič. Nikto nemá náladu na hysterické výlevy, slzy a prosby, nech sa to zopakuje. Teda minimálne určite nie nikto, kto mal takýto scenár po celý čas v hlave a ráno s chuťou dopísal záverečnú bodku. Tak sa jednoducho vyparí. Prestane odpisovať, zdvíhať mobil, nadávať si, že jej to číslo vôbec dával a žiť si ďalej svoj život, až dokiaľ sa na to fešanda bez mena nevys*rie.

Bude to chvíľu trvať, keďže ženy majú v povahe obhajovať hajzlov a vkladať im do úst rôzne výhovorky, prečo to určite nespravili naschvál. „Včera bol dosť opitý, možno stratil mobil.“ „Možno má niečo veľmi dôležité v práci. V sobotu.“ Alebo „možno sa niečo stalo jeho mame, veď som včera videla, ako pekne sa chová k ženám – áno, to bude určite ono“. Ale časom ju to prejde a bude zase dobre.

2. Vypariť sa s gráciou

Nepochybne si najkrajšia baba, akú kedy stretol. Teda minimálne to ti tvrdil včera večer, keď sa ťa snažil opiť sladkými rečami a fľašou vodky. Ešte nikdy nestretol ženu, ktorá by ho priťahovala tak veľmi, ako ty. Zvyčajne to síce nerobí, ale v tvojej prítomnosti sa zrazu akosi nevie spratať do kože alebo skôr jeho úd do nohavíc a nemôže si pomôcť… Jednoducho si ťa chce zobrať domov. A pretiahnuť ťa tak, ako ešte žiadnu predtým (lebo si najkrajšia baba, akú kedy stretol), požiadať ťa o ruku a robiť ťa šťastnou až do konca života.

https://giphy.com/gifs/tom-cruise-renee-zellweger-cameron-crowe-cR364IczWXiq4

Po siedmych pohárikoch a rizikom otravy alkoholom na krku sa tomu verí o čosi jednoduchšie, že ti tvoj nový dvojhodinový objav sľubuje hory-doly, spoločný život a lásku až za hrob. Ráno už však nie je všetko také ružové, lebo hoci ešte večer poprial svojej ožratej princezničke sladké sníčky, teraz sa ti už akosi nedarí mu odpísať. Žeby si ťa vážne blokol? Po tom, čo ste polovicu včerajšieho večera na striedačku súložili na zadných sedačkách, googlili snubné prstene a grcali do kríkov? Tak to je fakt drzosť najväčšieho kalibru.

3. Vypariť sa, ale nie úplne

Opakuje sa navlas rovnaká situácia z posledných dvoch bodov. Pekný chalanisko, naivná babenka, desať minút lásky a potom už len ticho. Žiadna správa na dobré ránko, žiadna odpoveď na položené otázky, žiadna reakcia na pozvania von. Akoby sa pod ním prepadla zem. Deň, dva, tri… Niekedy to prerastá dokonca aj do týždňov – do týždňov bez akejkoľvek snahy o komunikáciu. Už si si prešla fázou obviňovania seba samej a kladenia si otázky, čo si urobila zle, že si svojho potenciálneho nápadníka tak rýchlo odplašila, aj tou, kedy si tomu celému ešte dávala nejakú nádej. Už nedávaš. Už je ti to jedno.

https://giphy.com/gifs/models-victoria-helpful-g6LtQeQLTrP20

A vtedy sa feši zobudí a zistí, že už ťa asi naťahoval pridlho. Že už ťa to pomaly, ale isto prestáva baviť a že pokiaľ nezasiahne, tak naňho zabudneš a z tej škatuľky už jednoducho niet návratu. Tak ti olajkuje fotku. Možno dokonca aj hodí komentár. A pokiaľ sa nechytíš, tak ti napíše krátku a stručnú správu, ktorá ťa podľa jeho výpočtov dostane opäť tam, kde si bola – „ahoj, prepáč, že som bol taký…“.

Ono to na prvý pohľad vyzerá, že si to len nechal uležať v hlave a uvedomil si, že sa správal ako totálny idiot, lenže to by najprv slovné spojenie „nechať si uležať v hlave“ muselo v chlapskom slovníku existovať aspoň na zakázaných stránkach. Takže nie – neuvažoval a nedospel k záveru, že urobil chybu. Nemá o teba záujem. Len dostal strach, že sa naňho vybodneš a tak sa rozhodol pripomenúť.

4. Hrať sa na Gatsbyho

Táto činnosť sa v angličtine naozaj oficiálne volá „gatsbying“ a svoj pôvod má – ako ste sa už iste dovtípili – v diele F. Scotta Fitzgeralda, Veľký Gatsby. V nej postava Gatsbyho totiž organizuje rôzne večierky len preto, že dúfa, že si to jedného dňa všimne jeho láska a na jednu z nich dorazí. To isté robia dnes mladí na internete. Namiesto toho, aby sa postavili svojmu strachu, zdvihli prdel a išli sa s danou osobu narovinu porozprávať (snažiac sa pri tom nemyslieť na to, že to môže byť pokus o spoločenskú samovraždu). Radšej idú z Bratislavy do Senca cez Bielorusko a v tomto prípade je naše Bielorusko „gatsbying“.

https://giphy.com/gifs/drake-great-watchloudwatchloud-SbsjInJd8BMAg

Takže spamujú sociálne siete veľmi duchaplnými postami, ktoré majú len jedno jediné posolstvo. Zaujať človeka, ktorého zaujať majú. Razom idú bokom spolužiaci, či príbuzní, ktorých máš v priateľoch tiež… Nech pokojne aj oni vidia tú fotku polonahej prdele, s ktorou si sa rozhodla verejne pochváliť. Si ochotná túto daň a podozrenie na stratu súdnosti prehliadnuť, pokiaľ fotka splní účel. Lebo ako sa hovorí – účel svätí prostriedky. No a pokiaľ nezabrala ani nahota, ani fotky s peknými kamarátmi opačného pohlavia, prichádzajú na scénu citáty o láske hlboké sťa Mariánska priekopa. A to už radšej každý so zdravým rozumom opúšťa internet.

5. Sedieť na viacerých stoličkách naraz

Vypisovať jednému, vypisovať druhému, užívať si pozornosť a nehľadieť na možné následky. Veď ono je to v podstate jedno, že si dvaja ľudia od teba sľubujú pekné zajtrajšky a ty jediné, na čo hľadíš, je pomastenie vlastného ega a dobrý pocit pri srdiečku, že je o teba záujem. Veď to, že ťaháš za nos nie jedného, ale pre istotu hneď viacerých ľudí, len aby si si umelo zvyšovala hodnotu, nie je ani prinajmenšom podstatné. Keď sa na to pozrieš z technickej (alebo tej bezcharakternej) stránky, nie je to podvod, ani nevera. Nikomu si predsa nesľúbila vernosť, vlastne si nikomu nesľúbila nič. A to, že si oni tvoje pekné správy, komplimenty a sladké reči vyložili po svojom – to už je mimo tvoju kompetenciu.

https://giphy.com/gifs/cheap-natalie-tran-communitychannel-LMB3W502pI760

6. Vyhýbať sa

Už si píšete najmenej pol storočia, obaľuje ťa tam ako taký rezeň do trojobalu, presviedča ťa o tom, že jeho budúcnosť nosí tvoju tvár… A aj tak sa stále neviete dotrepať ani na jedno poondiate rande. Niežeby ste sa nikdy nedohodli alebo že by si žila natoľko pestrým spoločenským životom, že by si nemohla hodinku tvojho času venovať zatiaľ neznámemu človeku z internetu. Problém tkvie niekde celkom inde. On ťa totiž pozve na kávu, večeru, zmrzlinu či do kina, namotá ťa na to, ako vám spolu bude skvele a neustále prízvukuje, ako sa veľmi teší, no „skutek akosi utek“.

https://giphy.com/gifs/thehills-3orifb81Jq5igCcFXi

Prvých päť ráz ti na tom neprišlo nič divné. Mal totiž celkom solídne výhovorky a ty si ešte jedna z mála, ktorá ešte nemá problémy s dôverou a automaticky nevidí za všetkým nejakú pohromu. Ochorela mu mama – zlaté, aký to milý chlapec. Pretiahla sa mu schôdzka v práci – a dokonca aj pracovitý, dobrý materiál na budúcu rodinu. Pichol gumu – trošku nešikovný šofér, ale s tým sa predsa žiť dá. Lenže potom začal nachádzať mačiatka, stretávať na ulici svetové celebrity a odchádzať s kamošmi na chatu vždy presne vtedy, keď ste mali spoločný program. A to už začalo byť divné…

7. Hrať sa na schovávačku

Neosr*l ťa po prvom rande, ani po tom, čo ťa dostal do postele, dokonca nemal strach stretnúť sa s tebou viackrát. Všetko teda vyzerá ideálne, až na jednu maličkú drobnosť – snaží sa ťa zatajiť. Samozrejme, že od neho nikto na piatom rande nečaká, že ťa predstaví rodičom ako ich budúcu nevestu, dokonca ani nie je nutné, aby ťa oslovoval pojmom „priateľka“. Ale aby povedal mame, že je vonku s Ferom?! Nie si frajerka, milenka, kamarátka, známa, kolegyňa, sestra bratrancovej frajerky… Si Fero. A fakt, že si Fero, nikdy neveští nič dobré.

https://giphy.com/search/reminder

Titulná fotka: thedailybeast.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Coca-Cola premýšľa nad výrobou nápoja s obsahom marihuany

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME