7 toxických partnerov, ktorí ti znechutia vzťahy a život

Závisláci, chronickí smoliari či emocionálne vyprahnutí? Od tých radšej ruky preč.

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

Niektorí ľudia by jednoducho nemali byť vo vzťahu. Nikto si nezaslúži žiť s niekým, kto nie je schopný vrátiť to, čo dostáva. A ver či nie – aj byť sám je lepšie, ako byť s jedným z týchto ľudí.

1. Závislák

Závislosť nie je sranda a život so závislákom je hotová samovražda. Ono, nie vždy je na prvý pohľad zjavné, že máš dočinenia práve s takýmto expertom. Jedno-dve pivká večer pri futbale ešte predsa z človeka nerobia notorika. No jedno-dve pivká pri futbale sa časom menia na tri-štyri aj bez futbalu, poldeci na raňajky a niečo aj pomedzi to, ako prevencia proti boľavému hrdlu.

Potom sa jedného dňa zobudíš a on neleží vedľa teba. Vyplo ho na sedačke, tam, kde včera večer v liehovom opojení rozoberal nesmrteľnosť chrústa. To nevadí – všetci sa z času na čas potrebujeme opiť do bezvedomia. Lenže tento scenár sa opakuje aj zajtra, pozajtra a „príležitostne“ sa razom mení na „na dennej báze“. Jedno pivo? Okej. Zalievanie rannej kávy vodkou? Utekaj.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Násilník

Násilie nemusí zákonite znamenať facku. A vôbec sa netýka len mužov. Práve naopak – psychické násilie zvykne byť špecialitou nežného pohlavia. Všetko, čo chlapec urobí, je zle. Za všetko ho treba sprdnúť. Môže sa snažiť ako len najviac dokáže, svojej drahej aj tak nikdy nevyhovie.

Tá si vždy nájde dôvod, za ktorý by mal spať na gauči a kajať sa minimálne ďalší mesiac. Ako bonus ho presviedča, že je naničhodník a jeho existencia je úplne bezvýznamná. Môže sa chudák niekomu posťažovať? Môže… no odpoveďou mu zákonite bude len: „Ženy sú už raz také.“

ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Ufrflanec

Všetko je nah*vno. Vždy. Či je piatok, či je sviatok, či ráno a či noc… vždy je všetko nah*vno. Nič nejde podľa jeho plánov, ktoré však pre istotu nikdy bližšie nešpecifikuje. Lebo keby náhodou vyšli, nemal by sa chvíľu na čo sťažovať. Plat je nízky, dane vysoké, z politickej situácie čoskoro ošedivie, ale to mu bude jedno. Pretože kvôli cene nafty aj tak skôr skape od hladu.

Každému sa občas niečo nedarí a každý má občas deň, keď by si najradšej hodil slučku. Je to prirodzené. Nie vždy sa všetko darí. Lenže tomuto človeku sa nedarí nikdy. Najhorší deň v jeho živote začal v januári roku 2002 a ťahá sa ešte dodnes. Pokojne by mu ráno mohlo pristáť na hlave sedem miliónov v hotovosti a on by sa aj tak sťažoval, lebo teraz sa bude musieť trepať do banky. Chudáčik.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Dieťa v dospelom tele

Všetci máme v sebe kus dieťaťa. Je jedno, či si dvadsaťročná biznismenka alebo ušomraný dôchodca, ktorého najväčšie kultúrne vyžitie je sobotné podávanie športky v stánku. Máš ho tam aj ty. Niekedy si jednoducho príliš unavený zo všetkého toho dospeláčenia, a tak ho na chvíľu necháš naplno sa prejaviť. A ani sa nenazdáš, piješ kakavko v pyžamku s jednorožcami a pozeráš Mimoňov.

Dôležité ale je sa z času na čas z tohto infantilného tranzu prebudiť a uvedomiť si, že život nie je gombička. To však dieťa v dospelom tele akosi nedokáže. V hierarchii povinností je platenie nájmu na jednej z posledných priečok. Tie prvé okupuje pojedanie neplesnivých častí dvojtýždňovej pizze, pitie akciového piva a porážanie bossov v nejakej virtuálnej srande. No a s takýmito vecami sa predsa zarábanie peňazí, staranie sa o domácnosť či aspoň pravidelné sprchovanie nemôže rovnať.

ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Emocionálne vyprahnutý

Ľudia milujú lepiť náplasti na nezahojené rany. Ideálne na také, ktoré ešte poriadne krvácajú a najbližšieho pol roka sa rozhodne neplánujú zaceliť. Veď, čo na tom, že mám srdce na milión kúskov a bývalá zo mňa vydojila lásku až do poslednej kvapky? Nájdem si nejakú novú a možno sa mi niekde medzi súložou a ranným neodpisovaním uľaví.

Možno jej tým ublížim. Možno sa do mňa naozaj zamiluje, bude to myslieť úprimne a ja sa budem tváriť, že to tak cítim tiež. Pritom moje úmysly budú čisto sebecké – aspoň chvíľu zabudnúť na to, že čo bolo, už nie je. Presne tak uvažuje emocionálne vyprahnutý človek, ktorý ešte nie je pripravený na vzťah. To ho ale neodradí a ide doň aj tak. A jediné, čo môžeš urobiť ty, je dať od neho ruky preč.

ArtCaveManiac / EMEFKA

6. Narcis

Hoci to znie absurdne, mať rád seba samého je základom každého vzťahu. Bez toho, aby si mal rád seba, nemôžeš mať zdravo rád niekoho druhého, a už vôbec nevieš, ako vrátiť jeho lásku späť. A to je naprd. Lebo takto to proste nefunguje. Medzi tým mať rád sám seba a myslieť si, že si stredobodom vesmíru, je veľmi tenká hranica. Tá sa nesmie prekročiť.

ArtCaveManiac / EMEFKA

7. Perfekcionista

To, že má baba šálky v skrinke zoradené podľa farieb, je možno trochu divné, no v podstate to nijako radikálne neovplyvňuje fungovanie vašej domácnosti. Keď však začne rovnakú dokonalosť, ako má v kuchynskej komode, očakávať aj od teba, prichádza problém. Jej predstava dokonalosti sa totiž akosi nezhoduje s tou tvojou.

Tvoja práca je nezmyselná a nebudeš ňou vedieť uživiť rodinu. Tvoj štýl obliekania je dehonestujúci alebo prinajmenšom smiešny. Tvoje záľuby sú nudné. Tvoje potreby nezaujímavé. Tvoja predstava o budúcnosti? Tak s ňou si môžeš rovno ráno vytrieť zadok. Aj tak bude to, čo chce ona. Lebo ona vie najlepšie.

ArtCaveManiac / EMEFKA


Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
5
Uups
Haha Haha
22
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 najlepších memes uplynulého týždňa #28

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME