7 typov ľudí, ktorí počas pandémie zaplavili sociálne siete

Stretol si sa už s niektorým z nich? Počkať… no jasné, že hej.

Zdroj: © ArtCave Maniac / EMEFKA

Ľudia sa utiahli do svojich domovov a frustráciu z nedostatku sociálnych interakcií začali prenášať na internet. Niežeby bolo doposiaľ vo virtuálnom svete mŕtvo, to nie, ale teraz to tam žije. Akože naozaj žije.

Aj tí, čo predtým len ticho sledovali feed, sa razom zapájajú do internetových diskusií, nehovoriac o tých, čo značnú aktivitu vykazovali aj predtým. Zrazu má každý potrebu vyjadriť sa. Komentármi sa to len tak hemží, a keď ich človek dlhšiu dobu pozoruje, zistí, že sa medzi nimi rysuje niekoľko očividných kategórií. 

Okrem obvyklých mudrlantov a negramotných vyrývačov prišli na scénu aj nové typy, dokonca niekoľko nových typov. Preto sme sa vám ich v spolupráci s naším ilustrátorom rozhodli predstaviť. To len tak, v prípade, že ste sa im nejakým magickým spôsobom vyhli. A že máte pocit, že o niečo prichádzate.

1. Panikár

Ale fakt. Všetci zomrieme. Narodíme sa, platíme dane, zomrieme – to je skrátka cyklus života. Keďže sa ho vedcom ešte nepodarilo narušiť a Studenková chráni liek na dlhovekosť vlastným telom, v momentálnej fáze je posledný krok nevyhnutný. Ale… na koronu? A úplne všetci? To je predsa len trochu pritiahnuté za vlasy.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Mesiáš

Akože, chalan má pravdu. Nato, že nemáme plán Bé a žiadna iná z planét našej slnečnej sústavy nevyzerá kamarátsky, sa k tej našej naozaj chováme ako hovädá. Treba nás trošku preriediť. A keď cica skape na koronavírus, lebo olízala dosku verejného hajzľa, naozaj možno hovoriť o prirodzenej selekcii. Nie?

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Opakovač

Je všade. Pod každým príspevkom. Aby ani na malý moment nikto nezabudol, že počet nakazených – a teraz sa podržte – je len počet tých odhalených. No kto by to bol, dočerta, povedal?!

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Hoaxman

Lebo presne to teraz potrebujeme. Imbecilov s mozgovou kapacitou mloka, čo šíria naprieč internetom svoje konšpiračné bludy. Dnes je to vírus ako zbraň hromadného ničenia, zajtra nám tu ruské vzdušné sily zhodia tučniakov s guľometmi vo farbe vlastnej trikolóry. Vyhľadaj psychiatra.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Nad vecou

Toto je celkom zdravý prístup. Človek eviduje, že sa niečo deje, umýva si ruky, neobjíma cudzích ľudí na ulici a na internete neparticipuje v žiadnej zbytočnej dráme. Zapája sa, len keď treba ľudí schladiť a všetci by sme si z neho mali brať príklad. Už v škôlke nám predsa vraveli „keď nemáš čo múdre povedať, radšej drž pysky“. Teraz je ideálna chvíľa toto múdro aplikovať.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Podceňovač

Nič sa nedeje, všetko je fajn. Celá situácia je len umelo nafúknutá a médiá z nej žmýkajú, čo to dá. Rúška – formalita, oblízať zábradlie je rovnako bezpečné ako dva mesiace dozadu a celkovo, načo si s tým vlastne robiť vrásky? To, že v Taliansku ľudia kapú ako muchy, to je ich problém. Slovensko je v cajku. 

© ArtCave Maniac / EMEFKA

7. Kšeftár

Pri prvej zmienke možnej epidémie vykúpil všetky balenia rúšok a dezinfekcií v okruhu siedmich kilometrov a teraz sa cíti ako pán. Gratulujem. Vyhrávaš cenu kretén roka. Slávnostné udeľovanie sa koná v Miláne a možno ti tam okrem sošky prihodia aj voucher na transplantáciu chrbtovej kosti.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
73
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ženy s väčším poprsím sa rozhodli využiť podprsenky pri ochrane proti koronavírusu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME