7 typov rozchodov, ktoré každý z nás už aspoň raz v živote zažil

„Si pre mňa príliš dobrá, ale môžeme ostať kamaráti.“

Väčšina z nás sa už ocitla na mieste človeka, ktorý dostal kopačky. Ľudia ukončujú vzťahy rôznymi spôsobmi. Určite si však už aj ty zažil niekoľko rozchodov, ktoré neboli úplne ideálne. Či už to bolo cez sms-ku, alebo sa ti človek jednoducho vyparil zo života, nakoniec si zhodnotil, že to mohlo byť aj príjemnejšie.

Ignorovanie

Znenazdajky ťa tvoja polovička začne ignorovať viac, ako je prirodzené. Nedvíha ti telefón, ignoruje tvoje správy, volania a po dvoch týždňoch tejto ignorácie ti dôjde, že asi ste sa teda rozišli. Ten človek si ťa v extrémnom prípade ešte aj blokne na všetkých sociálnych sieťach, dobreže si nezmení aj telefónne číslo. Najlepší je ten vyľakaný výraz, ktorý má v tvári, keď sa náhodou stretnete.

Cez sms, facebook…

V dobe mnohých technológií je rozchádzanie sa úplne jednoduché. O jeho čestnosti sa dá polemizovať, ale to, že je to pre niektorých zbabelcov jednoduchšia možnosť, sa nedá poprieť. Napíšeš niekomu smsku, že sa s ním rozchádzaš, prípadne pošleš správu na facebooku, instagrame či email.

Nemusíš sa s ním stretávať a podliehať tomu náporu stresu, keď máš čeliť rozhovoru z očí do očí s osobou, s ktorou si si niekoľko mesiacov, možno rokov, vymieňal najväčšie tajomstvá a telesné tekutiny. Bravó.

Nekonečný

Najčastejšie sa vyskytuje v dlhých vzťahoch, ktoré trvajú niekoľko rokov. Ste na seba zvyknutí natoľko, že už neviete, čo je vzťah a čo naozaj sila zvyku. Rozídete sa, potom sa znova dáte dokopy a takto to trvá s niekoľkomesačnými prestávkami aj pol roka. Občas aj dlhšie. Až s odstupom času si uvedomíš, že to bolo jedno zbytočne predĺžené trápenie pre vás oboch.

Počká, kým to spravíš ty

Vo vašom vzťahu to nejak škrípe už dlhšiu dobu a aj ty sám premýšľaš nad rozchodom, ale snažíš sa to ešte nejak zachrániť. Ten človek po tebe vrhne namiesto empatie a nejakej snahy, radšej svoju odvrátenú tvár, ktorá je úplne iná ako človek, do ktorého si sa zamiloval. Znechutí ťa natoľko, že ti pretečie pohár trpezlivosti a rozídeš sa s ním ty. Pri rozchode si prekvapený z toho, ako dobre to znáša a prichádzaš na to, že toto bol jeho zámer.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/maroon5-maroon-5-red-pill-blues-3ov9k5i2JcfRkP0fq8)

Vyrieši to neverou

Takýto rozchod by sa dal nazvať aj terapia šokom. Jednoducho dotyčného alebo dotyčnú absolútne netrápi, že je v nejakom vzťahu. Ešte ťa aj presvedčí, že si si celý ten vzťah nahovoril a on nespravil nič zlé, keď ťa podviedol. Ideálny spôsob ako niekomu oznámiť, že sa rozchádzate, keď mu privedieš na rande svojho nového partnera.

Odkáže ti to po niekom

Keďže je tento človek veľmi „odvážny“ a dokáže ľuďom hovoriť všetky veci do očí, tak ti takúto dôležitú informáciu zdelí radšej jeho kamoš alebo pošle správu po svojom psovi. Potom sa dozvedáš, že sa rozchádzate od babky, ktorá čaká na zastávke namiesto toho, aby ti to do očí povedal človek, s ktorým si strávil časť svojho života. Jeden z najlepších spôsobov, ako sa s človekom rozísť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/break-up-parks-and-recreation-13XqTVXhuFwIMw)

Rozchod na hrdinu

Rozchod, ktorý je už veľmi nevídaný a len málo ľudí naň dokáže nazbierať odvahu. Tí, ktorí tak spravia, sú totálni hrdinovia. Zavolajú človeka, aby sa s ním porozprávali zoči-voči a všetky svoje zámery človeku vysvetlia. Presne tak, ako to normálni ľudia robia. Buď aj ty hrdinom a rozchádzaj sa s ľuďmi tak, ako sa patrí. Keď tak neurobíš, rozchodová karma ti to určite vráti.

Titulná fotka: unsplash.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Pravidlá a zážitky, s ktorými sa stretol každý, kto žil na stredoškolskom intráku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME