Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika
V spolupráci s VIVO! Bratislava
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

7 typov spolužiakov počas prvého školského dňa. Ktorý z nich si ty?

Takto sa študenti zvyknú v septembri nahodiť do školy.

Tak a je to tu. Leto to pomaly balí, na teba si nemilosrdne brúsi zuby september, a to znamená čo? Presne tak – prvý školský deň. V spolupráci s obchodným centrom VIVO! Bratislava a naším šikovným ilustrátorom sme si pre teba pripravili typy spolužiakov, ktoré počas neho určite stretneš. Si niektorým z nich aj ty?

Pohoďák

Keď musíš šesť hodín sedieť zarazený v lavici, expandovať hranice svojho poznania a rekapitulovať si novinky v školskom poriadku, tak nech sa pri tom aspoň cítiš komfortne. To je heslo, ktorým sa riadi pohoďák. Jeho štýl je čisto uvoľnený. Tričko, košeľa, roztrhané nohavice a vysoké ponožky vykúkajúce z tenisiek, s ktorými je už v tejto fáze zrastený. Hlavne, nech nič netlačí a neomína.

Oblečenie v pohodovom štýle nájdeš v obchode CROPP.
7 typov spolužiakov počas prvého školského dňa
ArtCaveManiac / EMEFKA

Naškrobený elegán

Ten spolužiak, čo vždy rád učiteľke pripomenie, že ste mali úlohu, a polovicu leta sa triasol nedočkavosťou, kedy to konečne bude môcť urobiť zas. Je dokonale pripravený.

Zošity s narysovanými okrajmi, z každej farby štyri perá, uhlomer aj kružidlo, ktoré naposledy použil na základke, a študijné osnovy vie odrecitovať odpredu aj odzadu. Potrpí si na vyleštené topánky, žehlí si hádam aj trenky a na okuliaroch nemá jediný fliačik. Kde berie toľko voľného času, je však otázne.

Elegantné topánky nájdeš v obchode Baťa.
7 typov spolužiakov počas prvého školského dňa
ArtCaveManiac / EMEFKA

Vzorná študentka

Dobré dievča so študijným priemerom 1.0 v akejkoľvek fáze školského roka. Možno práve preto ju učiteľský zbor kolektívne zbožňuje. Do triedy nacupitá v pančuškách, sukničke a s kvietkom v ruke, spýta sa triednej, aké mala leto, a ešte ďalších desať minút s ňou veselo šteboce.

Jej obsesiou sú nálepky, farebné perá a zvýrazňovače a môžeš si byť istý, že hoci sa dnes ešte nič svetoborné nekoná, pre prípad núdze ich má všetky v taške.

Školské pomôcky od výmyslu sveta kúpiš v papiernictve Ševt.
7 typov spolužiakov počas prvého školského dňa
ArtCaveManiac / EMEFKA

Festivalový nadšenec

Celé leto behal z jedného festivalu na druhý a ešte teraz poriadne nepočuje na pravé ucho. A možno ani na to ľavé. K povinnej zbroji neodmysliteľne patria teraz už od slnka vyblednuté náramky, tričko s logom kapely, ktorú – na rozdiel od mnohých iných, čo ich nosia – aj pozná, a topánky ešte stále po členky špinavé od blata. Ešte odznaky na taške a bum – festivalový nadšenec ako vyšitý.

Oblečenie na rôzne príležitosti nájdeš v obchode House.
7 typov spolužiakov počas prvého školského dňa
ArtCaveManiac / EMEFKA

Milovník seriálov

„Čo hovoríš na štvrtú sériu Stranger Things?“ pýta sa spolužiaka, a to sa ešte ani nezahniezdila v lavici. Kašľať na leto aj zážitky z dovoleniek. Historiek o drahej zmrzline, špinavých hoteloch a stupídnom opálení už počula dosť – preskočme radšej na to podstatné. A čo to je? Nuž, pozri sa na jej tričko a hneď ti to bude jasné.

Tričká pre seriálových nadšencov kúpiš v obchode Sinsay.
7 typov spolužiakov počas prvého školského dňa
ArtCaveManiac / EMEFKA

Kráľovná kúpalísk

Na dobré sa ľahko zvyká, v opačnom garde potrebuje človek pár dní na aklimatizáciu. Alebo týždňov. Na nohách žabky, spod trička vykúkajúce šnúrky z plaviek, na hlave narazené slnečné okuliare a v taške namiesto pera a zrkadielka opaľovací krém.

Je viac než jasné, že sa tu niekto stále vezie na letnej vlne a odmieta si pripustiť, že už je september. Čo tam po škole. Leto končí, keď sa začne stmievať pred siedmou a na kúpaliskách prestanú predávať varenú kukuricu, lebo už nie je v sezóne. A to sa ešte nestalo.

Oblečenie na každý deň nájdeš v obchode Pepco.
7 typov spolužiakov počas prvého školského dňa
ArtCaveManiac / EMEFKA

Značkový

Všetci ho máme. Spolužiaka, ktorý je knižným príkladom toho, že vkus si nekúpiš. Na každom kúsku jeho nie veľmi strategicky premysleného outfitu sa vyníma iné logo, lebo čím viac značiek, tým… viac značiek. A to je asi dobre. Možno vyzerá, akoby odbehol z cirkusu, možno by sa uchytil ako dopravný kužeľ, možno mu neladí fakt nič s ničím. Ale on sa cíti dobre a to je podstatné, nie?

Vkusné značkové oblečenie nájdeš v predajni Tommy Hilfiger.
7 typov spolužiakov počas prvého školského dňa
ArtCaveManiac / EMEFKA

Tento obsah vznikol v spolupráci s VIVO! Bratislava


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť