Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

7 typov toxických partnerov, kvôli ktorým zanevrieš na lásku aj vzťahy

Závisláci, chronickí smoliari či emocionálne vyprahnutí? Od tých radšej ruky preč.


Niektorí ľudia by jednoducho nemali byť vo vzťahu. Nikto si nezaslúži žiť s niekým, kto nie je schopný vrátiť to, čo dostáva. A ver či nie – aj byť sám je lepšie, ako byť s jedným z týchto ľudí.

1. Závislák

Závislosť nie je sranda a život so závislákom je hotová samovražda. Ono, nie vždy je na prvý pohľad zjavné, že máš dočinenia práve s takýmto expertom. Jedno-dve pivká večer pri futbale ešte predsa z človeka nerobia notorika. No jedno-dve pivká pri futbale sa časom menia na tri-štyri aj bez futbalu, poldeci na raňajky a niečo aj pomedzi to, ako prevencia proti boľavému hrdlu.

Potom sa jedného dňa zobudíš a on neleží vedľa teba. Vyplo ho na sedačke, tam, kde včera večer v liehovom opojení rozoberal nesmrteľnosť chrústa. To nevadí – všetci sa z času na čas potrebujeme opiť do bezvedomia. Lenže tento scenár sa opakuje aj zajtra, pozajtra a „príležitostne“ sa razom mení na „na dennej báze“. Jedno pivo? Okej. Zalievanie rannej kávy vodkou? Utekaj.

ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Násilník

Násilie nemusí zákonite znamenať facku. A vôbec sa netýka len mužov. Práve naopak – psychické násilie zvykne byť špecialitou nežného pohlavia. Všetko, čo chlapec urobí, je zle. Za všetko ho treba sprdnúť. Môže sa snažiť ako len najviac dokáže, svojej drahej aj tak nikdy nevyhovie.

Tá si vždy nájde dôvod, za ktorý by mal spať na gauči a kajať sa minimálne ďalší mesiac. Ako bonus ho presviedča, že je naničhodník a jeho existencia je úplne bezvýznamná. Môže sa chudák niekomu posťažovať? Môže… no odpoveďou mu zákonite bude len: „Ženy sú už raz také.“

ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Otestuj sa: Dokážeš trafiť správne klávesy na tejto „slepej“ klávesnici?

3. Ufrflanec

Všetko je nah*vno. Vždy. Či je piatok, či je sviatok, či ráno a či noc… vždy je všetko nah*vno. Nič nejde podľa jeho plánov, ktoré však pre istotu nikdy bližšie nešpecifikuje. Lebo keby náhodou vyšli, nemal by sa chvíľu na čo sťažovať. Plat je nízky, dane vysoké, z politickej situácie čoskoro ošedivie, ale to mu bude jedno. Pretože kvôli cene nafty aj tak skôr skape od hladu.

Každému sa občas niečo nedarí a každý má občas deň, keď by si najradšej hodil slučku. Je to prirodzené. Nie vždy sa všetko darí. Lenže tomuto človeku sa nedarí nikdy. Najhorší deň v jeho živote začal v januári roku 2002 a ťahá sa ešte dodnes. Pokojne by mu ráno mohlo pristáť na hlave sedem miliónov v hotovosti a on by sa aj tak sťažoval, lebo teraz sa bude musieť trepať do banky. Chudáčik.

ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Dieťa v dospelom tele

Všetci máme v sebe kus dieťaťa. Je jedno, či si dvadsaťročná biznismenka alebo ušomraný dôchodca, ktorého najväčšie kultúrne vyžitie je sobotné podávanie športky v stánku. Máš ho tam aj ty. Niekedy si jednoducho príliš unavený zo všetkého toho dospeláčenia, a tak ho na chvíľu necháš naplno sa prejaviť. A ani sa nenazdáš, piješ kakavko v pyžamku s jednorožcami a pozeráš Mimoňov.

Dôležité ale je sa z času na čas z tohto infantilného tranzu prebudiť a uvedomiť si, že život nie je gombička. To však dieťa v dospelom tele akosi nedokáže. V hierarchii povinností je platenie nájmu na jednej z posledných priečok. Tie prvé okupuje pojedanie neplesnivých častí dvojtýždňovej pizze, pitie akciového piva a porážanie bossov v nejakej virtuálnej srande. No a s takýmito vecami sa predsa zarábanie peňazí, staranie sa o domácnosť či aspoň pravidelné sprchovanie nemôže rovnať.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť