7 varovných signálov, že si tvoj kamarát našiel frajerku

Nauč sa rozoznať nebezpečné signály, môžeš zachrániť priateľa!

Zaľúbiť sa chce každý. Na niekoho to príde skôr, na niekoho neskôr, no máme to tak už raz dané. Chceme ľúbiť a byť ľúbení. No nikdy by ti nenapadlo, že ani tvoj dlhoročný kamarát, ktorý ti plnohodnotne zaplnil dieru chýbajúcej partnerskej opory a súdržnosti, nebude výnimkou.

Začne sa to nevinným „mám ju rád“, keď si z toho ešte nič nerobíš, nakoľko vieš, že týmto si už váš vzťah prešiel niekoľkokrát, no nakoniec sa vždy do mesiaca vrátil a preukázal tebe i vášmu nespútanému životnému štýlu patričnú vernosť.

Avšak, keď príde ten okamih, že mesiac prejde a ty už netrpezlivo očakávaš jeho pokornú návštevu či správu, pochopíš, že tu končí všetka sranda a máš seriózny problém. Spísali sme pre teba niekoľko varovných zlomov, ktoré signalizujú, že tvoj kamarát má problém a potrebuje tvoju pomoc (len o tom ešte sám nevie).

1. Prehnaná hygiena

Jasné, umývať sa treba a ani ty nie si žiaden humusák. No toto začína byť už viac ako podozrivé! Sprchuje sa trikrát denne, kúpil si drahú vodu po holení, starostlivo si géluje vlasy, dokonca si začal čistiť pleť špeciálnou pleťovou vodou s aloe vera!

I keď si mu už mierne naznačil, že ho máš rád aj nie vždy vyvoňaného a dokonale upraveného, iba uhol pohľadom do zeme a svoje správanie nezmenil. A čo je najhoršie? Vôbec sa tým netají! Nemáš taký pocit, že v tom môže byť niekto iný?!

giphy.com (https://media.giphy.com/media/yEar4U59Di6wE/giphy.gif)

2. Nesústredenosť

Si so svojou večnou partiou kamarátov na pive a preberáte kritiku najnovšieho dielu Star Wars, keď tu zrazu… cink, cink, cink. Prižmúriš oči a nenápadne sleduješ miesto, odkiaľ sa tieto nanajvýš rušivé tóny ozývajú. Bum, tušil si to.

Áno, presne tak. Príčina skazy celej piatočnej pivnej kamarátskej atmosféry je tvoj preumývaný, na sto metrov prevoňaný a vygélovaný kamarát, ktorý si však tvoj vyčítavý pohľad vôbec nevšíma.

Namiesto toho sa primitívne usmieva do telefónu a odpisuje. Ty sa však stále presviedčaš, že mu asi otec poslal nejaké vtipné video, v ktorom nevie, ako používať myš od počítača. Haha, ujo bol vždy číslo. Ha. Ha…

giphy.com (https://media.giphy.com/media/l2JhKXJnHjq0UvixO/giphy.gif)

3. Zmena profilu na facebooku

Dobre, fajn, tušil si to. Avšak, tá bolesť príde, až keď si zmení profilovku a pridá tretiu fotku s ňou. Hm, vzal ju na miesto, na ktorom ste si spolu prvýkrát zapálili cigaretu ako 13-roční… nevadí, nevadí. Stále sa presviedčaš, že toto celé je len akási kríza a dočasný stav.

Nejaké dievčisko a pár srdiečok na facebooku predsa nevie ohroziť váš vzťah, však ju to omrzí, keď zistí, s akým idiotom má tú česť. A to zistí určite čoskoro. Nikto ho predsa nemá tak rád s jeho chybami, ako ty.

4. Zmena obliekania

To snáď nemôže myslieť vážne! Áno, naozaj zmenil štýl. Tá jeho Nikola mu vraj povedala, že by mal byť viac nespútaný a obliekať sa šik. Minule si ich stretol v nákupnom centre a takmer si ho ani nespoznal, pretože zmenil účes, mal na sebe krikľavé úzke nohavice a sako.

Kde sú vaše jednofarebné tričká a ležérne bundy? Šiltovky? Voľné nohavice a trojročné najky? Nuž, smola, teraz je v kurze svetrík od Hilfigera. A to pravdepodobne v rovnakej farbe, ako je sveter jeho priateľky.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/CVMo4eDVQ8bOo/giphy.gif)

5. Zmena zámen

Je znova piatok večer a ste na vašom klasickom posedení pri pive a ty máš celkom dobrú náladu, nakoľko si sa rozhodol dnes nenechať sa znechutiť jeho nepozornosťou. No, to si ani nemusel, pretože dnes mu telefón nezacinkal ani raz. Nikola je vraj vonku s nejakou kamarátkou a tiež nechcela byť rušená.

Takže sa venujete rozhovoru o vašich životoch. Avšak, čo sa to deje? Na čokoľvek, na čo sa spýtaš, ti odpovie s vetou, ktorá sa začína slovom MY a nie ja. My sme boli tam a tam. My sme sa rozhodli tak a tak. Áno, darí sa nám. A keď už vidíš svetlo na konci tunela, nakoľko sa nádejná posledná veta začína na „ja“, tak ťa sklame. „Ja a Nikolka sme sa stali vegánmi.“ Takže predsa len.

Závažnosť situácie sa graduje a tebe sa to začína vymykať z rúk, preto sa rozhodneš začať s patričnými opatreniami a pozveš ho von i zajtra. Na burger. Vraj platíš. No on odmietne, pretože zajtra idú na návštevu k Nikolkinej babke…

giphy.com (https://media.giphy.com/media/26Fxzko2Ja8xQe45a/giphy.gif)

6. Absencia

Je piatok večer, no ty nemáš ani omylom dobrú náladu. A ani nechceš mať, pretože to nejde. Ale prečo? Stále ti niečo chýba, no ty nevieš, čo to je. Rozhliadneš sa zmätene po stole, počítaš a zrazu ti to dôjde. Štyria. Pri stole sedíte štyria namiesto piatich. Tvoj kamarát jednoducho neprišiel. Chvatne sa chopíš telefónu a so zvýšeným tlkotom srdca otváraš messenger.

Žiadna správa. Žiaden telefonát. Žiaden mail. Voláš matke, no tá tvrdí, že poštár dnes u vás istotne bol, no žiaden list ti nepriniesol. Nezostáva ti nič iné, ako sa zmieriť s faktom, že sa na vás vykašľal. Premietaš si všetky vaše spoločné chvíle, no to v tebe len prehlbuje trpkú pachuť zrady.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/11JQ76x3sCzWFy/giphy.gif)

7. Zmena stavu na facebooku

Zadaný. Podelil sa s tým o verejnosť – myslí to vážne. No mohol si to čakať, neozval sa ti už viac ako 2 týždne. Vieš, že mŕtvy nie je, nakoľko na instagram pridá story každé dve hodiny. No každú jednu s ňou.

Utrieš si slzy a začneš s organizáciou pohrebu vášho priateľstva. Už 58 ľudí kliklo, že sa možno zúčastnia. Ich podpora ti robí dobre, no späť ti ho nevráti. A tak nezostáva nič iné, ako tú bolesť pretrpieť (aspoň pri dobrej hudbe).

Titulná fotka: pexels.com


Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Po týchto historkách o príšerných šéfoch budete vďační za svoju prácu

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME