7 vecí, ktoré ťa s prichádzajúcim letom vždy nemilo zaskočia

Potíš sa ako somár v kufri. Aj ľudia okolo teba. A nie všetci používajú dezodorant.

Zdroj: Anna Demianenko / Unsplash

V zime nadávame na zimu, v lete zase na neúnosné teplo a každé ročné obdobie vlastne len čakáme, kedy príde to ďalšie. Ľudia sú už raz takí, vždy si nájdu dôvod na niečo frflať a niekedy takéto ponosovanie naozaj padne vhod. Netvár sa, že tebe nie.

Tak na chvíľu zabudni na to, že ťa slnečné lúče nabíjajú pozitívnou energiou, že môžeš konečne papať zmrzlinu a chytať bronz, a poď si s nami zanadávať na všetky tie negatíva, ktoré so sebou táto časť roka prináša. Vieš, nech to máš z krku.

1. Oblečenie

Život prináša množstvo traumatických momentov, no nič sa nevyrovná tej terapii šokom, keď sa snažíš nasúkať do letných vecí z minulého roka. Nech robíš, čo robíš, nech sa pcháš, ako len chceš, proste sa nezmeníš. Nakoniec sa musíš vyrovnať s porážkou a priznať si, že už nie si ten z najštíhlejších.

Small GIF - Find & Share on GIPHY

Lenže čo teraz? Ortuť teplomera líže tridsiatku, v dlhých nohaviciach by ti explodovali končatiny a dve stovky na obnovu šatníka nemáš. Všetky peniaze si predsa prežral. Stáva sa z teba DIY majster, otváraš Pinterest a zisťuješ, ako premeniť dlhé džínsy na krátke bez toho, aby si vyzeral ako bezdomovec. Nasledujúce chvíle sa možno zapíšu do histórie.

2. Pitný režim

Ani leto ťa neprinúti robiť si všetky tie fancy vodičky s plátkami uhorky, limetky a zázvoru, no aspoň piješ. A na svoje pomery dosť. Tvoje dehydrované telo, ktoré muselo počas zimy hospodáriť s jedným chabým litrom denne, zrazu nevie, čo s toľkou vlahou robiť. Preventívne ju teda vypudzuje, čo v preklade do reči bežných smrteľníkov znamená tri návštevy toalety za hodinu. Tak takýto je teda ten zdravý životný štýl?!

Kermit GIF - Find & Share on GIPHY

3. Hmyz

Počas chladných mesiacov si absenciu sieťky na okne ani nepostrehol. Vtedy si mal predsa na robote iné. Pri pohľade na okno sa ti zježili chlpy, krv ti stuhla v žilách a mal si pocit, že na mieste zamrzneš, hoci vôbec nie si vonku. Jediné, po čom si túžil, bolo symetricky rozložiť tukové vankúšiky z oblasti zadku na radiátor a poriadne sa vykúriť.

Teraz je všetkému inak. Myšlienka na teplo, sálajúce z radiátora, ti spôsobuje mdloby a jedinú záchranu predstavuje otvoriť okno. Osudová chyba. Po prvé je vonku ešte trikrát taký Mordor ako vo vnútri a po druhé sa k tebe práve nasťahovala všetka okrídlená bzučiaca chamrať z okolia. A odmieta platiť nájom.

Bart Simpson Mosquitoes GIF - Find & Share on GIPHY

4. Motorky

Pekné počasie je raj pre motorkárov, no peklo pre ušné bubienky všetkých ostatných. Niežeby si mal niečo proti tomu, keď ide chlapík od vedľa konečne prevetrať svojho milovaného dvojkolesového tátoša. Ale keď sa práve s prstom v nose oddávaš chvíľke očistnej meditácie (v preklade si predstavuješ, ako šikovne zmasakruješ svojho šéfa) a on si to začne túrovať rovno pod tvojím oknom… nie.

Vtedy ho naozaj nemáš rád. A ešte vtedy, keď ťa bez chochmesu obieha v dopravnej kolóne. Sedíš v neklimatizovanom autobuse, riť priškvarená ku koženej sedačke a zúfalo hľadíš na to, ako za oknom mizne v diali. Koľko že to stojí vodičák na tú srandu?

Music Video Bike GIF by Yandel - Find & Share on GIPHY

5. Horúce noci

Na svete sú len dva typy ľudí. Tí, ktorí nezaspia bez periny a tí druhí, tí divní. Normálny človek jednoducho potrebuje svoju perinku. Či už na to, aby sa do nej zababušil ako burrito alebo, aby si cez ňu prehodil nohu, vyvetral medzinožný priestor a tváril sa, že má koho objímať. Počas leta sa však vaše spolužitie v symbióze stáva takmer nemožné.

Prvé tri sekundy je príjemne studená, potom to ide dole vodou. Začína sa na teba lepiť a ty ju s nechuťou odhadzuješ preč ako špinavú handru, akoby si zabudol na vašu romantickú minulosť, na všetky zdieľané telesné tekutiny, na všetky tie noci vo vzájomnom objatí… a ideš sa nalepiť na stenu. Tá je studená. Tá je fajn.

Spongebob Squarepants Sleeping GIF - Find & Share on GIPHY

6. Potenie

Potenie, prirodzený biologický proces, ktorému podlieha takmer každá ľudská bytosť. Ja sa potím, ty sa potíš, všetci sa hromadne potíme a v tomto teple si už ani nie sme istí, či sa fakt len potíme alebo rovno roztápame. Každý z nás sa s touto lepkavou a smradľavou skutočnosťou vyrovnáva inak.

Niekto sa sprchuje trikrát denne, iný siaha po štyroch rôznych antiperspirantoch. A potom sú tu tí experti, ktorí sa jednoducho neobťažujú. Majú v paži, že ich telo vylučuje sajrajt, ktorý by svojou pachovou stopou porazil koňa. Je im jedno, že ľuďom okolo nich skrúca nosy a majú čo robiť, aby nevyklopili von obsah svojho žalúdka. Proste si smrdia. Žijú svojím smradom. A žily im to ale že vôbec netrhá.

Recap Sweating GIF - Find & Share on GIPHY

7. Klimatizácia

Keď vonkajšia teplota stúpne nad dvadsaťpäť stupňov Celzia, produktivita v práci ide do čerta. Klimatizácia je teda to jediné, čo teba aj tvojich kolegov drží v chode. Má to však jednu chybičku krásy – zhodnúť sa na tom, aká teplota je ideálna, je prakticky nemožné. „Neznižuj to vkuse, veď sme tu ako v kryokomore!“ kričí jeden a najradšej by si obliekol vetrovku.

„Blázniš? Veď sa stále potím ako somár v kufri!“ to hučí zase ten, ktorý aj uprostred decembra chodí v krátkych nohaviciach a nikto presne nevie, prečo nemá zápal močových ciest 365 dní v roku. No a na záver je tu ten, ktorý nadáva na klímu ako takú, lebo mu to ťahá oči, bolí ho hlava a určite bude chorý, keď z tejto kosy vyjde zase von.

Air Conditioning Puppy GIF - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Takto by to vyzeralo, keby existovalo špeciálne holičstvo na mužské intímne partie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME