7 vecí, ktoré určite nerobte po rozchode

Lebo rozchody sú nahovno a všetci ich nahovno znášame…

Rozchody sú nahovno. Nech si každý hovorí kto chce, čo chce, nech chlapci hrajú ramená a dievčatá tie nezávislé, sú. A taktiež sú určité veci, ktoré by ste po rozchode so svojou, teraz už bývalou, polovičkou, rozhodne robiť nemali.

1. Ostať kamarátmi

Nehovorím, že nikdy, ale určite nie hneď. Aj napriek tomu, že ste sa rozišli v dobrom a navzájom si ničím zásadným neublížili, ak niekoho milujete, tak prepnúť status z „láska môjho života“ na „kamarát“, nejde len tak zo dňa na deň. Všetko chce čas a unáhliť veci, najmä v takejto citlivej situácii, sa rozhodne nevypláca. Doprajte si priestor, utrieďte si veci v hlave a zariaďte si svoj vlastný život. O pár týždňov či mesiacov, keď vám už rozchod nebude pripadať ako totálny koniec sveta, sa na veci budete pozerať celkom inak a možno pochopíte, že udržiavať kontakt s touto osobou už vlastne ani nechcete. A ak aj áno, tak malou odmlkou rozhodne nič nepokazíte. Práve naopak, zistíte, či je postavenie vášho bývalého partnera vo vašom živote dôležité a môžete rozvíjať príjemné priateľstvo bez výčitiek a nepríjemných debát o tom, čo by bolo keby…

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/young-couple-in-city-at-night-246367/)

2. A už vôbec nie tými s výhodami

Márna snaha udržať pri sebe človeka, ktorý tam už dávno byť nechce, pomocou svojich telesných otvorov, je chorá. Možno vám to v tej chvíli pripadá ako jediné východisko, pretože život, v ktorom by nebol váš, sa vám zdá nepredstaviteľný, toto nikdy nie je správne východisko. V podstate len mrháte časom, ktorý ste mohli investovať do seba a odpútavania sa od tohto už neexistujúce vzťahu, míňate na to, aby ste v ňom silou mocou zotrvali aspoň ako tak. Ak sa domnievate, že ten druhý si po čase uvedomí, o čo prišiel a bude sa chcieť vrátiť, tak ste na obrovskom omyle. Koniec koncov, ako by aj mohol, keď vás každé ráno vída vo svojej posteli?

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/couple-love-bedroom-kissing-6505/)

3. Nehľadajte náhradu

Nečakajte, že vaše zlomené srdce môže zalepiť niekto iný. Okrem toho, že ďalší človek vo vašom živote rany po rozchode len utlmí a po tom, čo odíde, sa zase otvoria a budú bolieť ešte omnoho viac, nebude to voči danej osobe fér. Ani vy by ste predsa nechceli byť vo vzťahu s niekým, kto len prekrýva neopätované city bývalej priateľky tými falošnými ku vám. Doprajte si čas a do ďalšieho vzťahu sa vrhajte až vtedy, keď ste stopercentne presvedčení o jeho úprimnosti.

justwomen.com (http://justwomen.com/tag/dating-multiple-men/)

4. Stalkovať

Kde je, čo robí, s kým a aké príspevky postuje na sociálne siete? Ak sa váš celý porozchodový život točí len okolo týchto otázok, čosi je zle. On už nie je váš život a to, čo robí, vás absolútne nemusí zaujímať. Aj keby si hneď týždeň po vás vytapetoval profil fotkami s inou, nie je to vaša vec. Je to jeho život, jeho slobodné rozhodnutie rovnako ako to vaše, že budete stále lipnúť na jeho sociálnych aktivitách. Ak sa neviete od toho odpútať, jednoducho ho na nejaký čas zablokujte, kým vás neustále nutkanie hrabať sa mu v živote, prejde.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/author-blog-create-creative-267569/)

5. Zdieľať nešťastie verejne

Je pochopiteľné, že ste smutní, zronení a frustrovaní zo života, ktorý razom pôsobí tak fádne a prázdne. To však neznamená, že tým musíte spamovať všetkých svojich priateľov vo virtuálnom svete. Je pochopiteľné, že všetky deprimujúce citáty o rozchodoch a zlomených srdciach zrazu vyzerajú, že ich niekto písal presne o vás, ale nemusíte ich posielať ďalej. Vyplačte sa, zasoplite všetky vreckovky v domácnosti a pokojne aj celý vankúš, ale posuňte sa ďalej. Okrem toho, že vaši kamaráti toho budú mať o chvíľu akurát tak plné zuby, aj vy sami si o pol roka budete trieskať hlavu o stenu, čo za kraviny ste to ukazovali svetu.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/woman-with-black-dress-using-a-smartphone-132589/)

6. Nehádžte všetku vinu na druhého

Hoci to znie vo vašej hlave momentálne celkom nereálne, vzťah je spolupráca dvoch ľudí a keď zlyhá, nezlyhá chybou jedného. Ľudia nie sú dokonalí, robia chyby a tak, ako ich urobil ten druhý, ste ich robili aj vy. Možno to bol práve on, kto vášmu vzťahu udelil posledný zásah do slabín, ale na celku ste mali podiel obaja. Namiesto neustáleho hádzania chýb naňho si radšej uvedomte tie svoje a začnite na nich pracovať.

carlosxuma.com (https://www.carlosxuma.com/dating-tips-for-guys-blog/understand-women/31-women-share-red-flags-identify-crazy-men/)

7. Nechovajte voči nemu zlosť

Chovať zlosť voči bývalým priateľom ubližuje len vám samým. Ak aj oni rozchod ľutujú, tak nepotrebujú vašu zlosť na to, aby sa cítili zle a ak im je to jedno, tak váš hnev na tom skutočne nič nezmení. Musíte mu odpustiť. Nech už sa stalo čokoľvek, už sa to nikdy neodstane a prechovávaním negatívnych pocitov na to len upriamujete svoju pozornosť a bublina zlosti vo vás len rastie. Odpustite, nechajte to ísť. Odpustiť neznamená zobrať ho späť a prijať naspäť do života, ale vzdať sa toho posledného, čo vás s danou osobou spájalo, aby ste sa mohli pohnúť. Odpúšťate pre seba, nie pre nich. Na to pamätajte.

pexels.com (https://www.pexels.com/photo/adult-angry-beautiful-blond-366063/)

Titulná fotka: stepstohappyness.com

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
25
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najlenivejšie vianočné výzdoby všetkých čias

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME