7 viet, ktoré potrebuješ po rozchode nutne počuť

„Nemusíš mať výčitky kvôli svojej novej známosti.“

Po rozchode padne veľa slov. Kamaráti, rodičia a vlastne celé tvoje okolo začne siahať po starom známom klišé o množstve rýb v mori a blá, blá, blá. Nebudeme si klamať – tieto reči sú ti naprd. Preto ti my prinášame vety, ktoré naozaj potrebuješ počuť.

1. Nemusíš mať výčitky kvôli svojej novej známosti

Človek nevie ovplyvniť, kedy stretne niekoho, kto mu pomotá hlavu. Môžeš si hovoriť, že rozchod treba nechať niekoľko mesiacov odležať, že nie je dobré vrhať sa z jedného vzťahu do druhého… a predsa to príde.

Omnoho skôr, ako si čakala. Omnoho skôr, ako to čakal on. Vôbec to nevyzerá dobre – predsa len, ako veľmi si ho mohla ľúbiť, keď máš už o dva týždne hlavu plnú niekoho iného, však?!

https://unsplash.com/photos/_lBDypLbKgY

Lenže to vôbec nie je pravda. To, že sa tvoje srdce rozhodlo ísť iným smerom, nemá nič spoločné s tým, ako dlho a ako veľmi si ľúbila toho predtým. Mal nespočetne veľa času dokázať ti, že on je jediný, ktorého chceš a potrebuješ.

A on, bez ohľadu nato, ako veľmi si chcela, aby to bolo inak, zlyhal. Tak prečo by si ty mala byť tá, ktorej v mysli víri milión výčitiek?

2. Pochopiť, že niekoho nezmeníš, neznamená vzdať to

Ľudia sa nemenia. Nie zo dňa na deň, nie len tak bezdôvodne, nie pokiaľ to sami nechcú. A oni väčšinou nechcú. Podvodníci, sukničkári, patologickí klamári, ktorým nemožno veriť ani nos medzi očami… to všetko sú typy, ktoré majú vlastné nedostatky zakorenené hlboko vo svojej podstate.

Je to naprd, lebo čím viac ich ľúbiš, tým viac chceš, aby fungovali. Aby ste vy fungovali spolu ako pár. Nechceš to s nimi vzdať a neustále v sebe živíš nádej, že tam, pod tým všetkým smradľavým sajrajtom, sa predsa len skrýva dobré a milujúce srdiečko.

https://unsplash.com/photos/_hFUm0Q5ZNI

Je možné, že áno, ale omnoho pravdepodobnejšie je, že sa len snažíš zmeniť hajzla na dobráka. A to je vopred prehraný boj. Niekedy jednoducho treba prijať porážku a opustiť bojové pole skôr, ako kompletne zošalieš.

3. Zo vzťahu možno vyrásť, a to je v poriadku

Vzťah nemusí končiť drámou ako vystrihnutou zo španielskej telenovely. Nemusí sa kričať, plakať a trieskať dverami. Nemusí sa podvádzať, hrabať sa navzájom v mobile, hrať sa na detektívov a stopárskych psov.

Niekedy jednoducho stačí, že dvaja vyrastú. Dospejú a pochopia, že to, čo chceli tri roky dozadu, už nie je to, čo po partnerskej stránke potrebujú dnes. A to je v poriadku. Úplne v poriadku.

https://unsplash.com/photos/a7XUtljVEMc

4. Vzťah, v ktorom si sa necítila všeobecne dobre, nebol dobrý

Každý vzťah má svoje svetlé momenty. Inak by predsa stroskotal už dávno. Či už sú to spoločné výlety, večere, dovolenky alebo len posedenia na terase pri litroch vína a trápnych historkách zo strednej školy… vždy sa nájde niečo, pri čom si človek povie: „Tak toto by mi naozaj chýbalo.“ 

https://unsplash.com/photos/ZT4DtW914Ho

Lenže to nestačí. NESTAČÍ. V dobrom vzťahu je obom stranám všeobecne dobre, aj keď sa nič prevratné nedeje. Aj keď akurát nie ste na dovolenke, aj keď akurát neplánujete návštevu galérie.

Jednoducho len ste, žijete ten najknižnejší príklad obyčajného života a je vám dobre. Ak je tento príjemný pocit nutné vytvárať umelo nedeľným programom, ktorý na chvíľu pretne kolotoč nikdy nekončiacich hádok, tak je to nah*vno. A bodka.

5. Ak niekto nevie prijať tvoju lásku, nie je to tvoja chyba

Niektorí ľudia jednoducho nevedia ľúbiť. Nevedia ľúbiť seba samých, nevedia ľúbiť ostatných a tým pádom nemajú ani páru o tom, ako naložiť s láskou niekoho iného. Nemusí to byť nutne ich chyba. Ľúbiť sa treba naučiť, a ak to človek nevidí na svojich rodičoch a doposiaľ ešte nestretol nikoho, kto by mu to vysvetlil, je táto reakcia celkom prostá.

https://unsplash.com/photos/Ym2rZuGX6Bw

Treba si však uvedomiť, že rovnako, ako to nie je jeho chyba, to nie je ani tvoja. Človeku, ktorý nevie hospodáriť s peniazmi, môžeš darovať milión a on bude mať aj tak pocit, že je najchudobnejší na svete. To isté platí aj o láske. Netreba ňou plytvať na tých, ktorí z nej nemajú osoh.

6. Niekedy je to o načasovaní

Je to ten najlepší chlap na svete – pozorný, milý, chápavý, sexuschopný… a aj tak vám to nevyšlo. Prečo? Pretože on sa sústredí na kariéru, berie hypotéku, ty si dennodenne zaborená v knihách a tvoja najväčšia priorita je červený diplom. Nie chlap, nie vzťah, ale diplom. Všetko bolo dokonalé, len načasovanie vám akosi neprialo.

https://unsplash.com/photos/rTgoXcqSM1U

Bohužiaľ, aj to sa stáva. Tí správni ľudia neprichádzajú v tých správnych momentoch. Otázkou ostáva, či chceš urobiť z tohto momentu ten správny alebo počkať a zistiť, či má pre vás budúcnosť v rukáve šťastnú kartu.

Ak si zvolila možnosť číslo dva, je to úplne v poriadku. Nie je to sebecké, ani hlúpe, uprednostniť svoje aktuálne ciele a na každého, kto ti tvrdí opak, sa môžeš zvysoka… pozerať aj s diplomom v ruke.

7. Nezhody v sexuálnom živote boli, sú, aj budú skutočný problém

„Nemôžem sa s ním rozísť len preto, že vám to neklape v posteli. To by bolo strašne povrchné.“ Nuž, povrchné alebo nie, tomu ver, že môžeš. Vzťah je komodita, ktorá by mala obe strany uspokojovať ako po psychickej stránke, tak aj po tej fyzickej.

Psychické záležitosti, ako napríklad nedostatok dôvery či pochopenia, sú všeobecne akceptovateľné ako pádne dôvody na rozchod. Tak prečo je sex také brutálne tabu?!

https://unsplash.com/photos/Ue9a5lDV62E

Titulná fotka: Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Po dopozeraní týchto filmov si zaručene pustíš playlist s hudbou z nich


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME