8 celebrít, ktoré odmietli možnosť mať svoje meno na Hollywoodskom chodníku slávy

Whitney Houston nechcela, aby sa šliapalo po jej mene.

Zdroj: Profimedia

Získať hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy vôbec nie je jednoduché. Najprv ťa niekto musí nominovať, potom musíš vysoliť 40-tisíc dolárov (cca 33-tisíc eur) ako poplatok za spracovanie žiadosti a akoby to nestačilo, na záver sa musíš zúčastniť slávnostného ceremoniálu, počas ktorého ti hviezdu oficiálne predajú. Možno práve to je dôvodom, že veľa známych osobností tú svoju stále nemá. Napríklad tieto.

1. Whitney Houston

Speváčka, ktorá svetu priniesla hudobné klenoty, ako I Will Always Love You, bola nominovaná v roku 1995 a mala päť rokov na to, aby potvrdila termín na oficiálne predávanie. To sa však nikdy nestalo. Whitney Houston ani nikto z jej zamestnancov nedali Obchodnej komore vedieť, a tak nominácia exspirovala. Speváčka nikdy neobjasnila prečo, jej manažérka a švagriná v jednom však médiám prezradila, čo za tým stálo. Whitney jednoducho nechcela, aby sa „šliapalo po jej mene“.

Profimedia

2. Madonna

Madonna je jedno z najväčších mien v hudobnom priemysle. Dnes už 62-ročná speváčka od osemdesiatych rokov búra rebríčky jeden za druhým a vybudovala si kvalitnú diskografiu plnú evergreenov, ktoré rádiá hrávajú dodnes. Like a Virgin, Crazy For You či Papa Don’t Preach sú len zlomkom jej celkového úspechu… tak kde jej jej hviezda na chodníku slávy? Nuž, mohla ju mať, ale nechcela. V roku 1990 ju nominovala skupina kritikov. Madonna ponuku odmietla a dodnes nevysvetlila prečo.

Profimedia

3. Julia Roberts

Niektorí ľudia majú očividne iné priority než zaoberať sa kusom zeme na jednej z najšpinavších ulíc Hollywoodu. Jednou z nich je očividne aj Julia Roberts. Koncom roku 2019 všetky média zasypali správy o tom, že na ďalší rok sa oscarová herečka konečne dočká svojho miestečka na chodníku slávy, no rok 2020 skončil a jej hviezda nikde. Julia Roberts totiž ponuku odmietla, celá maškaráda jej totiž bola ukradnutá.

Profimedia

4. Prince

Nie raz, ale dvakrát. Americký spevák, ktorý za svoju kariéru vyprodukoval desať platinových albumov, mal dve šance zapísať svoje meno na Hollywood Boulevard, obe však odmietol. „Veľmi som si želala, aby tam bol,“ povedala Ana Martinez, ktorá mala na starosti odovzdávacie ceremoniály, podľa Princa však nikdy nebol na to ten správny čas. Vzhľadom na to, že sa spevák v apríli roku 2016 pobral na večný odpočinok, sa to už asi nikdy nezmení.

Profimedia

5. George Clooney

Ak si kladieš otázku, ako je možné, že meno Oscarmi ovenčeného herca na chodníku slávy chýba, určite nie si jediný. Bohužiaľ, samotnému Georgovi Clooneymu na tom asi veľmi nezáleží. Hoci Obchodnej komore potvrdil termín predania hviezdy, nakoniec ho odignoroval a na ceremóniu sa nedostavil. Ana Martinez však dúfa, že nie je všetko stratené. Na oficiálnu stránku chodníka slávy hercovi napísala odkaz: „George, ak toto čítaš, zavolaj nám a určite sa dohodneme na vhodnom dátume!“

Profimedia

6. Bruce Springsteen

Americký spevák a skladateľ prezývaný The Boss bol vlastne prvý, kto sa neukázal na vlastnom predávaní. A bol to práve on, kvôli ktorému sa komisia rozhodla zriadiť pravidlo, že bez toho skrátka hviezdy nebudú. „Voláme to Springsteenovo pravidlo,“ žartovala Ana Martinez počas jedného interview. Odvtedy platí, že je jedno, či človek hviezdu prijme, alebo nie – musí prísť, inak ju nedostane.

Profimedia

7. Denzel Washington

Žiadna ceremónia, žiadna hviezda – už sme to tu mali niekoľkokrát. Aj Denzel Washington sa podieľal na tomto celebritnom trende a nikdy sa nedohodol na oficiálnom termíne verejného predávania hviezdy. Herca, ktorý v roku 1981 odštartoval kariéru úlohou Rogera Portera v komediálnej dráme Carbon Copy, tak síce pozná celý svet, jeho meno však na chodníku nenájdeme. Nuž, možno sa tam ešte jedného dňa dostane.

Profimedia

8. Clint Eastwood

Ak je niekto, koho meno by na tomto zozname rozhodne chýbať nemalo, tak je to nepochybne Clint Eastwood. Americký režisér, producent, no v prvom rade herec si zahral vo viac ako sedemdesiatich filmoch, jeho meno na Hollywoodskom chodníku slávy však dodnes absentuje. Prečo? Lebo nikdy nemal záujem. Nominácií bolo niekoľko, no vzhľadom na výsledok je viac než jasné, aká bola Eastwoodova odpoveď.

Profimedia

Bonus: Muhammad Ali

Muhammad Ali je trochu špecifický prípad. Hoci štvornásobný majster sveta v ťažkej váhe súhlasil s tým, aby sa jeho meno vynímalo na chodníku slávy, s niečím predsa stotožnený nebol. Z náboženských dôvodov nechcel, aby si ľudia otierali topánky o meno Muhammad. Jeho hviezda teda ako jediná nie je súčasťou tradičného chodníka. Od roku 2002 na ňu môžu ľudia naraziť na stene divadla Dolby Theater.

Profimedia

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
26
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Bizarné komiksy plné absurdity, čierneho humoru a šialených rozuzlení (2. časť)


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME